reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka butelka przy karmieniu mieszanym

wprowadzenie butelki wcale nie oznacza pożegnania z cycusiem:) synek miał niecałe 3 mce jak z różnych przyczyn musiał odstawć butlę, najpier w z mm potem z moim mlekeim, ale równolegle była pierś... owszem, początkowo chciał się na butle przestawić, ale byłam zdeterminowana i karmiłam go do roczku....na samitkim końcu tylko nad ranem, raz na dobę, butle 2-3 dziennie dostawał, ale nie było problemu z podawaniem piersi, rozróżniał, że nocne jedzenie z cycusia a wdzien z buteleczki mleko :) a wybór butelek to chyba indywidualna sprawa....decyzja mamy a może i decyzja dziecka, bo niektóre są wybredne jeśli chodzi o kształt smoczka
ja używałąm avent, butelek, smoczka do uspojkajania i potem laktatora i polecam :d
 
reklama
Mój synuś pierwszy raz dostał butlę, jak miał niecałe 4 tygodnie. Studiowałam zaocznie, więc co drugi weekend był na butli, ale pił moje mleko wcześniej odciągnięte. Dopiero później sztuczne, a jak miał pół roku to zaczęłam mu dawać krowie. Poza tym wszystkie pozostałe dni (bo byłam z nim w domu) pił z piersi bez najmniejszego problemu. I tak na piersi i butelce (od czasu do czasu) przetrwaliśmy 10 miesięcy. A miałam butelkę z Canpola. Tak więc chyba zależy to od dziecka, nie ma reguły i nie da się tego przewidzieć, pamiętam, że mnie też straszyli, że będzie wolał butlę. Ale wyjścia nie miałam, na szczęście było dobrze.
 
Dokarmiam butelka Avent. Na poczatku Mlodszy troche sie zalewal, zdarzalo sie ze nawet sie przydlawil, ale opanowal. Sprawdzalam jeszcze tommee tippee, ale okazalo sie ze z tych smoczkow mleko leci jeszcze mocniej i odstawilam je "na lepsze czasy". Mysle ze figiel nie polega na butelce a na smoczku - chcac karmic piersia i dokarmiac butla, musimy poszukac takich smoczkow, przy ktorych dziecko bedzie musialo "popracowac". Z tych ktore sprawdzilam, Avent okazal sie najlepszy.
 
ja używam butelek Tommiee Tippee - do szpitala nie polecam (jak na początku jest malo pokarmu - a trzeba odciągac np ja dla córci wczesniaka musialam do inkubatorka zanosić) dużo osadza się za zawijasach i wgłebieniach butli i marnuje się. natomiast w domu do mieszanki - super wygodna, polecam. córcia bez problemu piła i z piersi i z butli.
 
Do góry