reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka butelka przy karmieniu mieszanym

Dołączył(a)
18 Listopad 2011
Postów
11
Dziewczyny, czy możecie polecić butelkę do karmienia mieszanego? jak mój maluszek będzie miał miesiąc będę musiała zostawiac go 2razy w tyg i chciałąbym odciągać pokarm, tylko nie wiem jaką butelkę wybrać by nie odzwyczaił się od piersi.
 
reklama
Jaka kupisz taka bedzie, maluch do kazdej sie przyzwyczai. Dobrze, ze bedziesz do butelki przyzwyczajac, nie tylko do piersi bo pozniej mialabys problem..
 
moje butelki właciwie nie znały bo cyckowe
ale u córki sprawdził się avent a u synka tommy tippe (czy jak to sie pisze:))
 
jak juz raz dasz butelke to nie pokarmisz za dlugo.. dzieci szybko sie do butelki przyzwyczajaja , a pozniej juz nie chca z piersi pic bo z butli leci szybciej i zawsze tyle samo :rofl2:
ja tez tak zostawialam malego na 2-3 godz dziennie jak mial 4 tyg - nie zawsze zdazylam wrocic zanim byl glodny i tesciowa dawala mu butele chcac nie chcac.. niby tylko raz dziennie albo raz na 2 dni ale jednak...po ok 3 tyg maly zaczol odrzucac mi piers i musialam odciagac juz caly czas... odciagalam ok 1.5 miesiaca bo pokarm zaczol zanikac.
 
mój synek dostaje każdej nocy butlę z odciągniętym mlekiem. praktykuję to od pierwszych dni jego życia, gdyż zasypiał przy piersi i za godzinę znowu budził się głodny :crazy: używamy butelek tommee tippee. z karmieniem piersią nie mamy żadnych problemów, pokarmu mam dużo, a synek w ciągu dnia jak ssał pierś chętnie tak ssie :-)
 
Potwierdzam że jak dziecię poczuje butelkę to są problemy, ja studiuję więc mój poczuł i teraz mamy problemy, ale butelki mamy przeróżne i może dlatego. Najbardziej się umęczy przy Tommee Teppee i ich nie lubi więc myślę że w takim wypadku jak Twój są godne polecenia, na necie można już za 8-9 zł kupić, ale staraj się jak najrzadziej ich używać.
 
anitha, siw@ nie jest wcale powiedziane, że maluch jak tylko raz napije się z butelki nie będzie chciał ssać piersi:no: Synka skończyłam karmić coś ponad tydzień temu, a mleko z butelki dostawał właściwie chyba od 2 tyg życia sporadycznie ale jednak;-). Często zdarzało się że mąż musiał podać małemu mleko z butelki. Mieliśmy butelkę TT 0-3 mies. z wolnym smoczkiem. Nie leci z niej ciurem smoczek ma anatomiczny kształt i dotatkowo wydłuża się podczas karmienia tak jak sutek mamy. :tak:

Jeśli podawać mleko z butelki to już jeden rodzaj radziłabym wybrać, żeby nie dezorientować bardzo maluszka:sorry:. Pamiętajcie że dla dziecka pierś to nie tylko jedzenie, ale również zapach i ciepło maminego ciała, bicie jej serca i poczucie bezpieczeństwa.

Myślę że jeśli tylko będziesz chciała będziesz mogła karmić swojego maluszka i piersią i jeśli trzebabędzie butelką:tak: nie jesteśmy torbaczami nie możemy wszędzie zabrać dziecka ze sobą, a być uwięzioną w domu nie móc iść do lekaża chociażby musi być bardzo frustrujące.

Życzę powodzenia i udanego karmienia. Pozdrawiam.
 
reklama
ja polecam Lovi z canpola.. (szeroka szyjka) ich smoczek jest nieporównywalny do Aventu cz TT, jest miekki i w czasie ssania naprawde imituje piers.. moja corka nie chciala zadnego smoka.. a to byl jedyny jaki załapała....
 
Do góry