reklama

jaką butelkę antykolkową wybrać?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez beata26, 10 Sierpień 2012.

1. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Kobitki pomóżcie. Niedługo mam zostać mamą po raz drugi, przy córci miałam butelki LOVI, niby antykolkowe ale były takie sobie, a córka miała silne kolki bite 3 mce. Teraz zastanawiam się nad butelkami Tommee Tippee i dr Browns bo mają te rurki w środku. Dodatkowo TT ma czujnik ciepła no i jest tańsza. Widzę, że na allegro masa osób kupuje te z Aventu.
    Chciałabym już kupić jakiś zestaw startowy ale powiedzcie, na jakich butelkach Wasze pociechy nie miały kolek??

2. Agula80

Agula80 Fanka BB :)

Ja przy obu malcach używałam dr Brownsa i uważam, że są najlepsze. Teraz kupiłam Aventu bo nie chciało mi sie tych rurek myć, ale młody łykał masę powietrza podczas jedzenia, więc szybko zakupiłam sprawdzone dr Brownsy i jest o niebo lepiej.

3. reklama
  4. riolcia

riolcia Fanka BB :)

Wiesz, ja myślę, że brak kolki to nie tylko zasługa butelki. Mój syn był butelkowy (zwykła Tommee Tippee) i nigdy nie miał kolki, córka jest na piersi i miałka kolki do 4 m-ca. Przy córce kupiłam na wszelki wypadek TT ta bezkolkową ale użyłam jej dosłownie 2-3 razy - więcej nie było potrzeby. Jedyne co mogę o niej powiedzieć, to że denerwujące jest jej składanie i mycie.

5. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

myśle ,że to nie wina butelki.. Moja Pije z Lovi i nigdy kolki nie miała... używam tez tt do herbatki i w sumie jestem z obu bardzo zadowolona

6. Kopka

Kopka Fanka BB :)

ja od poczatku uzywalam z aventy i Nadia kolek nie miala,ale nie wydaje mi sie,zeby byla to zasluga butelki. Dla mnie z aventy sa wporzadku wiec przy drugim dziecku tez pewnie bym ich uzywala.

7. misia45

misia45 Fanka BB :)

kolki to nie wina butelek tylko układu pokarmowego.
    Ja używałam i LOVI i TT i Browns ... i jeszcze NUK i MAM ... wygodne w obłudze są : MAM i LOVI sterylizacja w mikrofali.
    czy mniejsze jazdy młody miał po butlach antykolkowych ? nie sądzę - może minumalnie.

8. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

ja w sumie sama nie wiem od czego były te kolki, na pewno wiem, że nie występowały z taką siłą po pepti. Przeraża mnie ten system w dr Browns bo jak nie domyję dobrze tej rurki i bakterie się namnożą to będzie więcej szkody. Wiem, ze dziecka układ pokarmowy tak młody jest niedojrzały i kolki ma wiele dzieci, chciałabym tylko im zapobiec, ale pewnie to mało możliwe :-D
    Dziękuję Wam kobitki za pomoc, będę się skłaniać ku TT lub Avent.

9. rruurrkkaa

rruurrkkaa Mama Misiatków

10. reklama
  11. styna26

styna26 Fanka BB :)

Ja polecam butelki TT z antykolkowym smoczkiem. Używam ich od początku i pry następnej dzidzi też tylko te będę używać.

12. cristalrose

cristalrose Fanka BB :)

Butelka raczej nie wpłynie na kolkę...
    Mój synek przechodził ciężki kolkowy okres, mimo stosowania różnych butelek (oraz innych specyfików:baffled:) Działanie antykolkowe wszystkich butli jest wg mnie takie samo, czyli prawie żadne:baffled:
    Dr Browns na pocz była fajna, ale po ok miesiącu użytkowania coś tam się poluzowało i zamiast działac antykolkowo to tworzyła się próżnia zasysająca mleko do odpowietrzacza. Wyrzuciłam i kupiłam MAM (bardzo dobra firma - polecam jej akcesoria - smoczki, poj. na pokarm, miski etc) oraz NUK - obie są fajne do mycia bo wszystkie elementy są odkręcane (dno).
    U nas sposobem na kolki było zamotanie w chustę - z gołym brzuszkiem najlepiej:tak:

Poleć forum