reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaką butelkę antykolkową wybrać?

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
15 Maj 2009
Postów
2 569
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
Kobitki pomóżcie. Niedługo mam zostać mamą po raz drugi, przy córci miałam butelki LOVI, niby antykolkowe ale były takie sobie, a córka miała silne kolki bite 3 mce. Teraz zastanawiam się nad butelkami Tommee Tippee i dr Browns bo mają te rurki w środku. Dodatkowo TT ma czujnik ciepła no i jest tańsza. Widzę, że na allegro masa osób kupuje te z Aventu.
Chciałabym już kupić jakiś zestaw startowy ale powiedzcie, na jakich butelkach Wasze pociechy nie miały kolek??
 
reklama
Ja przy obu malcach używałam dr Brownsa i uważam, że są najlepsze. Teraz kupiłam Aventu bo nie chciało mi sie tych rurek myć, ale młody łykał masę powietrza podczas jedzenia, więc szybko zakupiłam sprawdzone dr Brownsy i jest o niebo lepiej.
 
Wiesz, ja myślę, że brak kolki to nie tylko zasługa butelki. Mój syn był butelkowy (zwykła Tommee Tippee) i nigdy nie miał kolki, córka jest na piersi i miałka kolki do 4 m-ca. Przy córce kupiłam na wszelki wypadek TT ta bezkolkową ale użyłam jej dosłownie 2-3 razy - więcej nie było potrzeby. Jedyne co mogę o niej powiedzieć, to że denerwujące jest jej składanie i mycie.
 
ja od poczatku uzywalam z aventy i Nadia kolek nie miala,ale nie wydaje mi sie,zeby byla to zasluga butelki. Dla mnie z aventy sa wporzadku wiec przy drugim dziecku tez pewnie bym ich uzywala.
 
kolki to nie wina butelek tylko układu pokarmowego.
Ja używałam i LOVI i TT i Browns ... i jeszcze NUK i MAM ... wygodne w obłudze są : MAM i LOVI sterylizacja w mikrofali.
czy mniejsze jazdy młody miał po butlach antykolkowych ? nie sądzę - może minumalnie.
 
ja w sumie sama nie wiem od czego były te kolki, na pewno wiem, że nie występowały z taką siłą po pepti. Przeraża mnie ten system w dr Browns bo jak nie domyję dobrze tej rurki i bakterie się namnożą to będzie więcej szkody. Wiem, ze dziecka układ pokarmowy tak młody jest niedojrzały i kolki ma wiele dzieci, chciałabym tylko im zapobiec, ale pewnie to mało możliwe :-D
Dziękuję Wam kobitki za pomoc, będę się skłaniać ku TT lub Avent.
 
reklama
Butelka raczej nie wpłynie na kolkę...
Mój synek przechodził ciężki kolkowy okres, mimo stosowania różnych butelek (oraz innych specyfików:baffled:) Działanie antykolkowe wszystkich butli jest wg mnie takie samo, czyli prawie żadne:baffled:
Dr Browns na pocz była fajna, ale po ok miesiącu użytkowania coś tam się poluzowało i zamiast działac antykolkowo to tworzyła się próżnia zasysająca mleko do odpowietrzacza. Wyrzuciłam i kupiłam MAM (bardzo dobra firma - polecam jej akcesoria - smoczki, poj. na pokarm, miski etc) oraz NUK - obie są fajne do mycia bo wszystkie elementy są odkręcane (dno).
U nas sposobem na kolki było zamotanie w chustę - z gołym brzuszkiem najlepiej:tak:
 
Do góry