reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaką butelkę antykolkową wybrać?

nawet nie wiedzialam, ze jest taka butelka z tym czujnikiem temperatury, moje akuku sa zwyczajne, ale nie przeciekaja, dobrze sie je myje, maja to co potrzeba, bez zbednych bajerow, dziecko mi je 180ml lub 210 ml i mam juz swoje proporcje wody zimnej przegotowanej i wrzatku tak by temperatura byla okej:)
 
reklama
U mojej małej podejrzewałam kolki. Stosowałam butelkę z Medeli i wspomnianą już butelkę Natural Feeling z Chicco. Medela była super ale w momencie kiedy dziecko nabawiło się za sprawą mojego przeziębienia zapalenia uszka Medela - przez długi smoczek - podrażniała jej gardło i ją odrzucała. Przerzuciłam się wtedy na butelkę Chicco dla najmniejszych dzieci (tą z ukośnym smoczkiem), którą dostałam w prezencie jako HIT i faktycznie byłam zadowolona. Dziecko ładnie, spokojnie jadło. Podejrzewam, że problemy (uznane za kolki) nie były już tak odczuwalne. Smoczek jest mięciutki i ma kształt który moim zdaniem najbardziej z dostępnych na rynku przypomina kształt piersi. Na pewno mogę polecić!
 
U nas też się sprawdziły butelki Chicco z linii wspomagającej karmienie piersią - te o któych Karla pisze. Mają taki system, że kształt i ułożenie smoczka "rośnie" razem z dzieckiem. Te dla noworodków mają specjalny smoczek dla noworodków, z odpowiednim przepływem i nachylony pod kątem, dzięki temu dziecko nie zasysa powietrza. A w każdym razie mój synek żadnych kolek nie miał. Teraz też je kupiłam dla Małego, tym bardziej, że są tak zrobione, że mleko nie leci samo tylko trzeba ssać, więc pomagają łączyć karmienie piersią i butelką.
 
sporo pozytywnych opinii zbiera firma MAM, chyba muszę zaopatrzyć się też u nich w butelki - na poczatek wybrałam szklaną, jeśli u małej pojawią się silne kolki przerzucę się na tą ich antykolkową.
 
Ja polecam antykolkową Lovi. Ma system odpowietrzania, który zapobiega zasysaniu i zapadaniu smoczka, no i zmniejsza ryzyko występowania kolek.
 
u nas sprawdza się butelka Twistshake, jak na razie mamy 180ml ale powoli zamierzamy kupić większą. Mała szybko się najada, mleko dobrze się rozprowadza w tej butelce, ponieważ posiada fajne sitko które rozbija ewentualne grudki. Dodatkowo też posiada system antykolkowy.
 
My dostaliśmy butelkę Twistshake w prezencie. Muszę przyznać, że to był bardzo trafiony prezent. Mała miała silne kolki przez pierwsze miesiące, a jak zaczęłam karmić ją tą butelką kolki z czasem ustały. Silikonowy smoczek posiada właśnie taki specjalny system antykolkowy. W tym momencie znowu jestem w ciąży i zamierzam kupić kolejną taką butelkę. Widziałam je ostatnio w smyku
 
a drogie są takie
My dostaliśmy butelkę Twistshake w prezencie. Muszę przyznać, że to był bardzo trafiony prezent. Mała miała silne kolki przez pierwsze miesiące, a jak zaczęłam karmić ją tą butelką kolki z czasem ustały. Silikonowy smoczek posiada właśnie taki specjalny system antykolkowy. W tym momencie znowu jestem w ciąży i zamierzam kupić kolejną taką butelkę. Widziałam je ostatnio w smyku
a drogie są takie butelki?
 
reklama
Do góry