reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Hej dziewczyny, chciałabym zacząć nosić moją 2,5-tygodniową córeczkę (4kg) w chuście jednak mam wątpliwości którą chustę powinnam wybrać.

Jestem dość wysoka (170cm). Wydaje mi się, że chusta wiązana odpada z powodu dużego biustu, nie dam rady się nią tak omotać jak oglądałam na filmach:) Jakoś nie wyobrażam sobie ułożenia dziecka i biustu pod taką chustą. A może się mylę?


Myślałam jeszcze o kółkowej, bo łatwa w zakładaniu i można regulować dość wygodnie wysokość ułożenia dziecka. Ale na jednej ze stron wyczytałam, że chusta kółkowa jest dobra od 3 miesiąca życia. Więc nie wiem.
I jeszcze kwestia pogody. Nie mam tak dużej kurtki żeby schować w niej malucha więc może z chustowaniem powinnam poczekać do wiosny?
Na razie chciałabym trochę potrenować noszenie w domu, tym bardziej, że mała uwielbia zasypiać na rękach:)
Bardzo proszę doradźcie mi, co powinnam wybrać.
Pozdrawiam:)
 
reklama
to chusta tkana

ala ma kota ja mam dosc duzy biust (90F) i mi nie przeszkadza w chustowaniu ale myslę, ze lepiej żeby ekspert się wypowiedział.
Kurtke możesz pożyczyć od męża a jak nie będzie mrozów chustowac nawet na kurtkę a dziecku zakladac polarkową osłonkę
 
Hej dziewczyny, chciałabym zacząć nosić moją 2,5-tygodniową córeczkę (4kg) w chuście jednak mam wątpliwości którą chustę powinnam wybrać.

Jestem dość wysoka (170cm). Wydaje mi się, że chusta wiązana odpada z powodu dużego biustu, nie dam rady się nią tak omotać jak oglądałam na filmach:) Jakoś nie wyobrażam sobie ułożenia dziecka i biustu pod taką chustą. A może się mylę?


Myślałam jeszcze o kółkowej, bo łatwa w zakładaniu i można regulować dość wygodnie wysokość ułożenia dziecka. Ale na jednej ze stron wyczytałam, że chusta kółkowa jest dobra od 3 miesiąca życia. Więc nie wiem.
I jeszcze kwestia pogody. Nie mam tak dużej kurtki żeby schować w niej malucha więc może z chustowaniem powinnam poczekać do wiosny?
Na razie chciałabym trochę potrenować noszenie w domu, tym bardziej, że mała uwielbia zasypiać na rękach:)
Bardzo proszę doradźcie mi, co powinnam wybrać.
Pozdrawiam:)

Dla takiego maleństwa według mnie nadaje się tylko chusta wiązana, musisz dokonać wyboru tkana czy eleastyczna. Z doświadczenia dla maleństw fajnie się sprawdza elastyczna typu TULA czy Boba Wrap (dawniej Sleepy Wrap) choć jeśli się nauczysz to i z tkaną sobie świetnie poradzisz - ta z kolei starczy na dłużej:-)
Co do poradzenia sobie z dzieckiem chustą i biustem może warto było by spotkać się jakimś doradcą noszenia w Twoim mieście i spróbować, zanim dokonasz zakupu. Niektórzy oferują również możliwość wypożyczenia chusty na kilka dni żebyś mogła sprawdzić czy Wam to odpowiada.
Pozdawiam
 
Dziękuję za odpowiedzi. Tak myślałam, że jednak dla takiego malucha najlepsza będzie wiązana. A możecie polecić kontakt do doradcy z Warszawy lub okolic na PW?
Pozdrawiam
 
A ja kupiłam sobie używaną LenyLamb na bazarku na chusty.info i jestem zachwycona. Teraz niech będzie już koniec lipca bo chce mieć już kogo nosić!! :-D:rofl2:
 
Ja kupiłam skośno krzyżową, 5m.Jestem niska i baaardzo drobna, i zostawał mi spory kawał materiału,że mogłam jeszcze wokół bioder 2 razysie obwiązać, natomiast gdy mój mąż ją zakładał,(przeciętnych gabarytów jak na faceta, za to szeroki w klatce piersiowej i w ramionach), zapasu materiału było może niecały metr, więc myślę że dla kobiety nawet z dużym biustem 5 metrów na prawdę wystarczy.Biust, nawet bardzo duży nie przeszkadza przy noszeniu, moja znajoma może poręczyć;)
 
reklama
Do góry