reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

A co ekspertki powiedzą o chustach marki ByKay? W Internecie jest bardzo mało opinii na ich temat..

Ja nie za wiele; ByKay kojarzę tylko chusty elastyczne. Akademia Noszenia Dzieci, którą reprezentuję rekomenduje rodzicom do noszenia przede wszystkim chusty tkane, które pozwalają uzyskać w chuście najodpowiedniejszą pozycję dziecka i dają możliwość wykonania dużej liczny wiązań, jak również noszenia na biodrze czy plecach. W elastyki można nosić tylko z przodu. Niemniej jeśli decydowałabyś się na elastyka, myślę, że to chusty porównywalne z innymi producentami średniej/wyższej półki.
 
reklama
Ja polecam tkaną - po co dwa razy wydawać pieniądze? plus elastyczna nie jest w 100% z naturalnych materiałów, i nie jest tak przewiewna, jak chusta tkana. :)
 
ja dobrałam chustę do noszenia mojego synka z tkaniny bawełnianej z dodatkiem bambusa ze strony ekomaluch.pl Kluczem dobrej chusty jest solidność i trwałość jej wykonania. Można nosić w niej dziecko w pozycji pionowej – „na boku” i „brzuszkiem do brzuszka” oraz poziomo w pozycji „kołyski”
 
Zgadzam się,ale pamiętajmy że jakość i trwałość wykonania to niezbędna sprawa w przypadku każdego z produktów,nie tylko samej chusty ale i łóżeczka czy smoczka- każdego artykułu. Ważne jest także to gdzie je kupujemy.
 
Hej dziewczyny,
przymierzam się do zakupu chusty - jednak totalnie nie mam pojęcia jaką wybrać, nie chodzi mi o typ bo zdecydowałam się na początek na chustę elastyczną, tylko może poradzicie mi producenta? Dodam że zamierzam nosić dzieciątko w chuście już od pierwszych tygodni życia.
 
Myślę,że podstawową kwestią będzie określić jaki budżet posiadasz na ten cel,bo jest kilka rodzajów chust wraz z materiałami,różnią się firmą,wymiarami czy jakością wykonania,oczywiście warto poszukać w sklepach internetowych gdzie będzie taniej.
 
reklama
te wymoienione przez ciebie to tandety niestety :( ktos szyje w domu i udaje że wie o co chodzi..
popatrz po firmach chustowych - Bebelulu ( tu model Rapalu), Nati, Hoppediz, Girasol, didymos. Kupuj to co ci się spodoba wzrokowo i na co cię stać. możesz poszukać też ofert chust używanych. W Opolu jest Klub Kangura ( i oile dobrze pamiętam spotykają sie chyba w tę niedzielę) i możesz podejść i zobaczyć jakie chusty dziewczyny polecają i mają.


Proszę nie oczerniać sprzedawcy. Azimi to bardzo porządna marka. Sama mam wiele chust od niej. Najlepiej sprawdziła się skośnokrzyżowa, ale jeśli umie się je wiązać każda jest wygodna ;).

Zdaje sobie sprawę że nie uzyskam odpowiedzi, bo komentarz został dodany wiele lat temu, lecz dla innych czytelników: Nie wierzcie wszystkiemu co znajdziecie w Internecie - na przykład ten pani ;) lepiej sprawdzić komentarze sprzedającego, a nie odpowiedzi osób, które nie posiadały takich chust.

Pozdrawiam.
 
Do góry