reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

reklama
no to zdolna z ciebie bestyjka ;)
jak dobrze dociągniesz chustę to nie musisz naciągać pionowej poły na główkę - ten wałeczek i górna krawędź poziomej warstwy ma podtrzymywac główkę maluszka.
 
Bardzo ładna, przypomina wyglądem trochę elastyczną chustę "wiosna" marki Polekont. Świetne są takie wzory na lato. A wiązanie wygląda fachowo;) Mały chyba zadowolony;) A co Cię skłoniło do wyboru tkanej?
 
Wszyscy jednak mówią, że elastyczna to tylko na chwilę i że za ciepła na lato, że tkana daje więcej mozliwości. No i w końcu się dałam przekonać i bardzo się cieszę, bo wiązanie wcale nie jest takie trudne :-D.

Wypróbowałam też wiązanie 2X - wydaje mi się łatwiejsze trochę od kieszonki (chyba dlatego, że wiąże się na sobie i dopiero potem wkłada malucha) i jakby bardziej przewiewne, ale Adaś chyba jednak lepiej się czuje w kieszonce. Na razie nosimy się po domu, ale za tydzień wybieramy się do lekarza autobusem i może się odważę zabrać małego w chuście :-).
 
zdecydowanie na lato tkana jest lepsza od elastycznej - a dwa X idealny na ciepłe dni :)
w chuście elastycznej na dziecku ( i rodzicu) muszą być trzy warstwy tkaniny - jest tylko jedno mozliwe wiązanie. W chuście tkanej jest dość duży wybór możliwości wiązań - jedne bardziej przewiewne inne mniej :)
 
hmmm...

ja mam elastyczna chustę i motam się na 2 sposoby...w kieszonkę i dwa X...

dlaczego jest tylko jedno możliwe wiązanie i które? tylko kieszonka???
 
dzięki :-)

szkoda że nie było tego działu jak kupowałam chustę :-(

kupowałam ją na allegro z "drugiej ręki" i dostałam instrukcję na płycie ale nie mogłam jej otworzyć na moim komputerze więc buszowałam na necie w poszukiwaniu sposobów wiązania chusty - natknęłam się na instrukcję NATI - potem też dostałam książeczkę z NATI od rehabilitantki - widziała jaką mam chustę i nie mówiła że nie mogę wg tych instrukcji się motać :-(
 
reklama
nati też ma kilka rodzajów chust - tkane i elastyczne. Być może rehabilitantka nie wiedziała o tym i błędnie ci dała instrukcję do chusty tkanej.
Elastyczna chusta sprawdza się do 3 miesiąca ( o ile Wam nie będzie za gorąco) więc potem czeka Was przesiadka na chustę tkaną ;) - nauka wiązania dwa X się przyda :)
 
Do góry