reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

reklama
To ja się może wypowiem, bo też mnie kusiły te tanie chusty na Allegro. Te chusty są szyte ze zwykłych tkanin, a oryginalne chusty z materiałów tkanych specjalnym splotem, który lepiej dopasowuje się do ciała, nie wrzyna się dziecku w nóżki, ma odpowiednie napięcie itd. Ja doszłam do wniosku, że wolę wydać te 100 zł więcej (chociaz wcale się cierpię na nadmiar funduszy ;-)) i mieć prawdziwą chustę...
 
dzięki ;-)

a mi bardziej chodziło o to ze są różne rodzaje tkanych chust - bawełniane, lniane, flanelowe, satynowe... i jak mam kupować drugą chustę to chciałabym żeby to była już ta ostatnia ;-)

rodzaje materiału to pikuś....doczytałam że są różne sploty - ręce mi opadły - nie dam rady :-( so więc proszę o pomoc ;-)
 
Ostatnia edycja:
te wymoienione przez ciebie to tandety niestety :( ktos szyje w domu i udaje że wie o co chodzi..
popatrz po firmach chustowych - Bebelulu ( tu model Rapalu), Nati, Hoppediz, Girasol, didymos. Kupuj to co ci się spodoba wzrokowo i na co cię stać. możesz poszukać też ofert chust używanych. W Opolu jest Klub Kangura ( i oile dobrze pamiętam spotykają sie chyba w tę niedzielę) i możesz podejść i zobaczyć jakie chusty dziewczyny polecają i mają.
 
jak juz pisałam szukając na allegro natknęłam się na tego sprzedawcę bo miał RÓŻNE chusty tkane:szok::szok::szok:... i dlatego wkleiłam linki do nich... bo ma chusty lniane, bawełniane, satynowe, flanelowe... szukając dalej znalazłam chusty NATI tkane...i tu też niespodzianka...sa RÓŻNE SPLOTY:szok::szok::szok:

bałabym się kupić taką chustę - ta którą mam też tania nie była choć elastyczną mogłam kupić też za kilkadzisiąt złotych...

ja teraz po prostu nie wiem jaką chustę kupić :-( ze tkaną to wiem, ale jaki splot jest najlepszy???
 
j
bałabym się kupić taką chustę - ta którą mam też tania nie była choć elastyczną mogłam kupić też za kilkadzisiąt złotych...

ja teraz po prostu nie wiem jaką chustę kupić :-( ze tkaną to wiem, ale jaki splot jest najlepszy???
skośnokrzyżowy. Bedzie najlepszy na cały okres noszenia.
 
reklama
Byłam dzisiaj na spotkaniu w Klubie Kangura - pierwszy raz. Dysponuję tylko chsutą elastyczną więc chciałam przymierzyć się do tkanej. No i przećwiczyć wiązania. Wszystko było super. Przymierzyłam się, poćwiczyłam... i Hania się cieszyła :) Wróciłam do domu, poszperałam w necie i za głowę się złapałam... Strasznie drogie te chusty... O nosidle Manduca już nawet nie wspomnę - choć jak dla mnie fantastyczne na wycieczkę w góry. A tu czytam że te tańsze chusty na allegro to tandeta...

I stąd też mam pytania - do jakiego czasu mogę nosić dziecko w dotychczasowej chuście elastycznej? Czy mogę ją wiązać w 2X i w kieszonce bez obaw? Czy pouch tego producenta Pentelka Chusta POUCH FIOŁEK rozm.58cm TANIO!!! (1006344495) - Aukcje internetowe Allegro jest wart uwagi (bo chusty elastyczne widziałam na żywo i wydają się być OK)?
 
Do góry