reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Moje dziecko ma wzmożone napięcie mięśni barku. I tu pojawił się problem. Czy można nosić dziecko w chuście? Pytałam rehabilitantki ale on jest ogólnie przeciwna chustom i powiedziała, że nie bo to tamto i dała jakieś głupie powody. Mam zamiar jeszcze zapytać się neurologa. Bartek lubi być noszony chuście i szybko mi w niej zasypia. Ale teraz to nie wiem. NOSIĆ, NIE NOSIĆ?
 
reklama
trudno odpowiedzieć na pytanie dotyczące dziecka z problemami z napięciem przez internet, bez obejrzenia go :( najlepiej gdybyś przeszła się do jakiejś doradczyni lub choćby na spotkanie KLubu Kangura, gdzie będzie doradczyni, aby obejrzała dziecko i doradziła ci co i jak ( odpowiednią pozycję do noszenia nalezy dopasować do tego, co zaleciła rehabilitantka)
 
witam!
bardzo fajny temat :)
szkoda że tak późno go otworzyłam bo niestety nabyłam juz tanią chustę na allegro i nawet bez czytania info w tym dziale formu jestem z niej niezadowolona:(
ale przeraziły mnie ceny markwych chust w internetowych sklepach..
jestem tez właścicielką długiego tkanego pasa materiału który wcześniej były turbanem -małzonek przywiózł go z Maroka
obawiam sie tylko ze będzie zbyt delikatny choć jest mocny ładnie pod skosem sie rozciąga ,jest tkany z jednego kawałka z fantastycznej miękkiej bawełny(ma 5 m i 70cm szerokość)
mam dylemat czy przerobić go na chustę kółkową ?(bardzo mało na ich temat znalazłam na bb informacji )
czy tez wypróbować jako pełnometrażową chustę?
 
Witam dziewczyny,

mam pytanko.
Zakupilam chuste elestyczna (niestety po przeczytaniu tego watku zaczelam sie zastanawiac czy to byl dobry wybor), moj synio ma 3tyg i chcialabym juz go zaczac nosic w chuscie.
Mam taka instrukcje wiazania chustomania Jak wiza chust elastyczn
ale wszedzie widze jak wkladaja wieksze dzieci.
Jak powinnam ulozyc w niej noworodka??? Gdzie te nozki? i czy taki maluszek moze byc w takiej pozycji? Co z kregoslupem, to nie za duzo jak na takie maleństwo?
Prosze o odpowiedz :-)
 
Hej, moj syn ma cztery miesiące, noszę go odkąd skonczył miesiąc. Super sprawa, ale niestety nie bede nikomu doradac jaka kupic i jak wiązac bo nie jestem jakos specjalnie szkolona i nie chce zrobic komus krzywdy, ale jak macie mozliwosc zakupu i spotkania z kims kto Wam pokaze jak wiazac to gorąco polecam.
 
Mam taka instrukcje wiazania chustomania Jak wiza chust elastyczn
ale wszedzie widze jak wkladaja wieksze dzieci.

no niestety w tym wątku raczej moderator pojawia sie rzadko a szkoda..

to chyba dobra strona z dość fachową instrukcją tak mi sie wydaje:) przejrzałam sporo tego w necie i na tym opieram swoją opinię :)
a też chce nosić dzieciaczka od początku lub prawie początku w chuście a mieszkam w takim miejscu gdzie klub kangura itp ..jest daleko
 
jestem jestem :)
to bardzo dobra instrukcja - w sam raz dla 3 tygodniowego dzieciaczka - właśnie tak należy wiązac chustę przy noworodku jak na instrukcji chustomanii - a jeżeli w okolicy jest klub kangura, to nie ma co się zastanawiać, tylko iść :) takie spotkanie pomoże nie tylko chustowo, ale i towarzysko się zrelaksować :)
 
agnieszka a co myslisz o tej instrukcji? Jak poprawnie zawiązać chustę elastyczną?
tam na koncu pokazuja jak zrobic z tego wiazania kieszonke dla noworodka.

a i przy tym wiazaniu gdzie noworodek jest w pionie, jego nozki tez powinny byc na zewnatrz? Bo gdzies czytalam ze powinny byc skulone w srodku tylko nie wiem czy skulone na brzuszku jak byl w brzuchu ze stopkami nachodzacymi na siebie, czy skulony na żabke z nogami szeroko ale nadal w chuscie?
 
reklama
witam się i ja:)

agnieszko ja też na etapie zakupu chusty i podobnie jak asiunia planowałam elastyczną i na szczęście trafiłam na ten wątek.
chciałabym hoppediz tkaną, ale hoppediz ma też ultracieńkie, chyba jakaś nowość, bo nigdzie opinii nie widziałam w necie.
co sądzisz o tych ultralekkich czy zwanych light? czy to to samo co tkana, tzn czy tyle samo mozliwosci wiazan i tak samo wytrzymala (hoppediz ma dobre opinie)? czy tu juz obowiazuja inne typy motań? heh zamotalam sie, prosze o pomoc;-)
 
Do góry