reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

ja na początek kupiłam chustę tkana -używana/złamaną i motałam w nią od czasu do czasu, pewnego dnia poszłam na warsztaty chrustowe i tam poznałam chuste elastyczną i zakochałam się odrazu- wiąże sie dużo łatwiej i przyjemniej, nie trzeba jej wiązać za każdym razem jak się wyciągnie z niej malucha - może pozostać zawiązana na nas , a potem znów maluch szybciutko wraca do chusty; a najważniejsze jest to, ze ze czuje się o wiele pewniej gdy mam malucha (6,5kg) w elastycznej, wiem, że jest bezpieczny; jedyny minus to chyba fakt, że jest cieplejsza i bejbuś poci sie duzo bardziej- ale nie zamieniłabym jej na żadną inna !
 
reklama
łasiczka ja też nie mam elastycznej, ale mojej tkanej za nic bym nie zamieniła:)
chociaz niebywalym plusem elastycznej jest to ze nie trzeba sie motac za kazdym razem...moze kupię jeszcze jedna?
 
babeczki, kieruje pytanie do ekspertek. zakochalam sie w chustach Hoppediz Goa / Katmandu, a uzywalam dotad tylko jednej chusty - Storchenwiege Anna. jak te hopki wygladaja przy storchu? wiem, ze sa jednostronne - dobrze toto wyglada, jak sie te konce odwina np.? ktoras miala, dotykala, widziala na zywo chociaz?..

i jeszcze jedno. lepiej wziac ultracienkiego (Goa) czy grubszego (o ile grubszy???) Katmandu? do ciuchow pasuje mi bardziej ten drugi, ale oba sa cudne ;-)

i jak jest z tym 'odejmowaniem lkilogramow'? w storchu mam wrazenie, ze nic nie niose (5,500 dzidzia), a jak jest z hoppem?

morgaine
, kisses :-D
 
ja jako ekspert;-):-D Ci odpowiem że każda chusta odejmuje kilogramów dziecięciu;-) a jeśli nie, bo ja jestem ekspert od hoppediz tkana tylko hahahah, to hoppediz jest w deche.
ale wazne, baaardzo wazne aenye dla mnie i dla /ciebie tez, uweirz mi;-), sa kolorki. chuste trzeba kochac, musi wiec byc sliczna, taka zebys sie zakochala:) bierz piękną...
 
oszalalam i kupilam najpiekniejsza na swiecie Katmandu :-) jeszcze rabacik i przesylka gratis, no i mam ostatnia sztuke z limitowanej edycji haha :-D kocham te chuste!!!!!!!!!! i dostane ja w piatek :-D nie moge sie doczekac!!!
 
witajcie przejrzałam już dziesiątki stron, porad, forów itp. i się już PRAWIE zdecydowałam - chcę kupić elastyczną chustę, tylko utknęłam na ostatnim wyborze frmy - Nati czy Gabi (drogą elimacji już tylko te dwie biorę pod uwagę)? wszędzie są opinie że są porównywalne, no ale czymś się chyba różnią... chodzi mi o coś wygodniejszego na lato
może macie doświadczenie z tymi chustami? będę wdzięczna za pomoc :-)
 
Pippi nie używałam chust elastycznych, ale pracuję z Nati tkanymi. Są cieniutkie, moim zdaniem firma ma szeroki wybór wzorów i kolorów. Wiem, że niewiele Ci pomogłam, ale zawsze to coś :)
Z ciekawości zapytam dlaczego zdecydowałaś się na chustę elastyczną, a nie tkaną?
 
Chciałam się przywitać i dołączyć do grona mam chustowych :)

Jestem na etapie zakupu chusty, synuś ma już 5mcy, bardzo mi się podobają chusty Girasol, już coś niecoś upatrzyłam, ale mam pytanko - czy wystarczy mi chusta 4,2m? Bo te długości mnie przerażają, a ja mam 158cm i rozm. 34/36 i gdzieś dopatrzyłam się, że taka chusta będzie dla moich wymiarów ok na wszystkie wiązania :-)
 
reklama
Benfica moim zdaniem 4,2m będzie w sam raz. Mogłabyś używać nawet krótszej (ja sobie szyłam 3,9m) ale tylko na specjalne okazje :)
4.2m przy tym wzroście i wieku dziecka jest optymalne. Girasolki piękne są :)
 
Do góry