reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Witajcie, bardzo proszę o pomoc w wyborze chusty. Póki co mam chustę elastyczna, mój synek ma dwa miesiące, niestety czytałam, że dla niemowlaków lepsza jest chusta tkana. Wiem, że chusty Nati są polecane, a co z chustami producenta Pentelka na allegro?Cena kusi jednak, ale o jakości nie wiem za wiele, tyle ile pisze na stronie producenta. Co sądzicie?
A jeżeli nie taka to jaka w rozsadnej cenie??mam 169cm wzrostu, synek narazie waży 5kg ale chciałabym chustę służącą na dłużej. Proszę bardzo o radę.
 
reklama
Nie wiem, gdzie przeczytałaś, że elastyczna nie dla niemowlaka, na początku właśnie super się sprawdza, póki synek nie waży dużo. jak nie użyjesz teraz, to pewnie poleży i się nie przyda. A polecam z tkanych kupić nati, wcale nie są strasznie drogie, a posłuży długo i dobrze się nosi, rozmiar standard
 
yenna no właśnie elastyczna jest dla małego bobo. ja od razu kupiłam tkaną hoppediz, nie sa tanie ale ladne i dobrej jakosci. uwielbiamy ją:)
 
Dziękuję za porady, a gdzie kupić taka chustę nati? A to, ze elastyczna nie do konca dobra dla niemowlaka przeczytalam na www.kangurkowo.pl
Pokutuje przekonanie, że chusty elastyczne nadają się do noszenia dzieci od urodzenia do kilku lat. Niestety nasze doświadczenie w pracy z fizjoterapeutami i w pracy jako doradcy chustowi pokazuje, że chusta elastyczna jest dla noworodka gorszym rozwiązaniem niż chusta tkana, gdyż trudniej uzyskać w niej prawidłową pozycję dziecka.
A moj synek ma asymetrię i może taka tkana będzie lepsza dla niego:confused:
 
Yenna, tkaną zawsze warto mieć, jest uniwersalna, jeśli planujesz zakup jednej chusty to ja doradzałabym tkaną niezbyt grubą, np Nati (ale nie bambus).
Mamy noszące w chustach dość często decydują się potem na róznego rodzaju nosidła miękkie, ergo, które świetnie noszą także cięższe dzieci.

Jeśli masz możliość zakupu killku chust to warto mieć też pouch albo kółkową, długą cienką, długą grubszą, potem ergo albo mei-taj lub podaegi. Ale weź poprawkę, że to opinia maniaczki noszenia dzieci :)
 
Dziękuję góralka. Niestety finansowo nie jest kolorowo u mnie więc jedna chusta wchodzi w grę. mam problem bo moje dziecko nauczyło się spać wyłącznie w chuście i nawet odłożyć jest go ciężko potem jak zaśnie. W dzień jeszcze, choć gorąco cały dzień łazić w chuście i go wsadzać i wysadzac, ale w nocy to jest dopiero problem.:szok:
Więc mówicie, że Nati hmm poszukam może gdzieś używaną.
 
Yenna - jeśli Twój synek ma asymetrię, to szczególnie ważne jest, aby wiązanie było dobrze dobrane i poprawnie wykonywane. Spróbuj poszukać w swojej okolicy doradcy noszenia. Złe wiązanie może asymetrię pogłębić. Nati można kupić na allegro. Z polskich uznanych firm jest jeszcze Lenny Lamb.
 
Hej!
Jako, że dziecięciu mój brzuch już wkrótce nie wystarczy, przemierzam otchłanie internetu w poszukiwaniu wszelkich informacji o chustach.
No i mam pytanie:
Yenna, tkaną zawsze warto mieć, jest uniwersalna, jeśli planujesz zakup jednej chusty to ja doradzałabym tkaną niezbyt grubą, np Nati (ale nie bambus).
Dlaczego nie bambus? Taką właśnie (Nati z bambusem) odziedziczyłam po synku przyjaciółki. Ona mało jej używała ze względu na problemy z kręgosłupem, my natomiast chcielibyśmy wdrożyć już od początku i zastanawiam się, czy w związku z ty, co napisałaś, ta, którą mamy, jest ok, czy też czeka nas jednak wydatek. Janek urodzi się zimą, bardzo chcemy go nosić i grzać "przy ciele".
Pozdrawiam ciepło!
 
DZIECKOPIĄTKU pytasz dlaczego nie bambus?

Bambusowe chusty z Nati są przemiłe w dotyku, świetnie absorbują wilgoć, bardzo dobrze sprawdzają się z maleńkimi dziećmi. Materiał jednak dość mocno "sprężynuje", przy starszych, a raczej cięższych dzieciach dla wielu rodziców jest to kłopotliwe. Chusta naciąga się pod wpływem ciężaru dziecka i trzeba ją dociągać. To jest jedyny powód, dla którego napisałam Yennie, że jeśli planuje zakup JEDNEJ chusty to odradzam bambuska.

A Wam życzę udanego chustowania, też nosiłam dziecię zimą przy sobie, gdzież mu będzie cieplej, wygodniej i miłośniej :)
 
reklama
Do góry