reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaką formę antykoncepcji wybrać po cc?

G

goszczaca

Gość
Witam. Pytanie mam j.w. z tym, że lekarz zaproponował mi implant (koszt 1000zł:/). Co byście poleciły?
 
reklama
To chyba zależy jakie masz dalsze plany prokreacyjne, jaki styl życia, czy np. nie masz problemów z pamiętaniem o tabletce, z wchłanianiem itd. Trudno tak o coś polecić, bo każda z nas jest inna i będzie polecać to co jej pasowało ;-)
 
No fakt, zgodzę się z tym, ale jestem ciekawa jakie są inne skuteczne środki antykoncepcji niż ten implant czy tabletki.
 
Jesli chodzi o antykoncepcje niehormonalną, to bardzo wysoką skutecznością wykazuje się "spirala" z miedzią.
Jej zaleta jest m.in. to, ze może byc stosowana przez kobiety, które nie mogą lub nie chcą używać antykoncepcji hormonalnej, "bezobsługowośc" - nie musisz myślec i pamiętać, po usunięciu natychmiastowy powrót płodności, więc nie ma problemu ze staraniem się o kolejne dziecko.
Do wad należy to, że u niektórych kobiet powoduje obfitsze krwawienia w czasie menstruacji.
 
Ostatnia edycja:
Co do spirali mam mieszane odczucia, bo znajomej absolutnie nie pomogła i tak zaszła w ciąże o dziwo ze spiralą, niemożliwe a jednak:confused:
 
Do góry