reklama

Jaką formę antykoncepcji wybrać po cc?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 12 Marzec 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Witam. Pytanie mam j.w. z tym, że lekarz zaproponował mi implant (koszt 1000zł:/). Co byście poleciły?

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

To chyba zależy jakie masz dalsze plany prokreacyjne, jaki styl życia, czy np. nie masz problemów z pamiętaniem o tabletce, z wchłanianiem itd. Trudno tak o coś polecić, bo każda z nas jest inna i będzie polecać to co jej pasowało ;-)

3. reklama
  4. andzelika87

No fakt, zgodzę się z tym, ale jestem ciekawa jakie są inne skuteczne środki antykoncepcji niż ten implant czy tabletki.

5. happybeti

happybeti show must go on...

Jesli chodzi o antykoncepcje niehormonalną, to bardzo wysoką skutecznością wykazuje się "spirala" z miedzią.
    Jej zaleta jest m.in. to, ze może byc stosowana przez kobiety, które nie mogą lub nie chcą używać antykoncepcji hormonalnej, "bezobsługowośc" - nie musisz myślec i pamiętać, po usunięciu natychmiastowy powrót płodności, więc nie ma problemu ze staraniem się o kolejne dziecko.
    Do wad należy to, że u niektórych kobiet powoduje obfitsze krwawienia w czasie menstruacji.

Ostatnia edycja: 13 Marzec 2015
  6. andzelika87

Co do spirali mam mieszane odczucia, bo znajomej absolutnie nie pomogła i tak zaszła w ciąże o dziwo ze spiralą, niemożliwe a jednak:confused:

Poleć forum