reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka jest Waszą opinia w tym temacie?

U

usunięty

Gość
Kochane!! Jestem bardzo ciekawa jaka jest Wasza opinia na temat "dziewczynka jest Bartkiem"
Przed napisaniem komentarza proszę o obejrzenie filmu (wyżej link) ⬆⬆⬆ aby zapoznać się z tematem oraz nie zapomnij podzielić się opinią ;)
Moja opinia na ten temat może się dla niektórych wydać absurdalna lecz uważam że niestety winę za zaistniałą sytuację ponosi matka Zosi. Już tłumaczę : otóż uważam że trzyletnie dziecko samo by sobie nie wymyśliło że nagle jest chłopcem. Matka zaczęła (oczywiście według mnie) wmawiać a raczej PODTRZYMYWAĆ córkę w jej przekonaniu chociaż tym że MATKA zaczęła mówić do córki Bartek. Sam lekarz /psycholog się wypowiada że dziecko WYGLĄDAŁO POD KAŻDYM WZGLĘDEM JAK CHŁOPIEC (ubiór, fryzura). No przepraszam dziecko same sobie fryzury nie zmieni, 3 letnie dziecko samo nie pójdzie do sklepu i nie kupi chłopięcych ubranek, zabawek.

Zainteresowanie "chłopięcymi" zabawkami w wieku 3 lat według mnie jest całkowicie normalne, ale nie mogę się zgodzić z stwierdzeniem matki która mówi że "dla dobra dziecka ona ma się zwracać do córki Bartek" bądź ubieranie w chłopięce ubranka no przepraszam tak małe dziecko nie ma jeszcze tak dużej wyobraźni a tym bardziej wiedzy w temacie płci. Każde dziecko ma swoje etapy, poznaje samego siebie, poznaje świat lecz uważam że gdyby rodzice zareagowali wcześniej nie było by zainsyaniej sytuacji. Chodź wyczytałam nawet informacje ze matka jest oszutką która nabiera ludzi, wzbudzając litość oraz zbiera w tym celu pieniądze.
Jak Wy uważacie? :confused:
 
reklama
Rozwiązanie
Nie widzialam tego, myślę, że opinia przedszkola na temat dziecka to bardzo profesjonalne podejście. Przecież obserwacje nauczyciela w czasie własnej aktywności dziecka ma duże znaczenie na przybliżenie sytuacji.
Zapewne każda mama zastanawia się jak by zareagowała w danej sytuacji, ja również czasem siedzę i myślę co bym zrobiła jakby się okazało i tutaj różne scenariusze. Mimo wszystko wiem że mama to taka osoba która akceptuje każdy wybór swojego dziecka mimo negatywnych emocji, potrzebny jest czas. Dzisiaj oglądałam reportaż w którym matka Zosi domaga się aby w przedszkolu mówiono do dziecka Bartek, przyniosła opinie od lekarza w której stwierdzono że dziecko jest chłopcem w ciele dziewczynki. Przedszkole napisało opinie do...
O jeny to w Polsce też już takie tematy :o
Zgadzam się z Wami, a mieszkam w kraju gdzie teraz temat "wyboru" płci, czy w ogóle liczby płci jest teraz na porządku dziennym. Właśnie wczoraj w tv mówiono o nowej serii lalek barbie, które mają być- nie wiem jak to po polsku nazwać- bezplciowe. Prawdopodobnie będzie to wyglądać tak że dziecko samo będzie składać taka lalkę = dobierać części ciała jak mu pasuje... Mam wrazenie ze idac tym tropem, wychowamy pokolenia ktore jeszcze bardziej będą potrzebować psychologa lub psychiatry, bo będą tak we wszystkim pogubione...
Jak tylko przeczytałam Twój komentarz heh znalazłam ten artykuł Link do: Producent Barbie sprzedaje lalki, których płeć można wybrać samemu
, szczerze mówiąc nie chciałabym aby moja córka (3 latka) bawiła się tego typu lalką. Zabawki i tak są w tym czasach o wiele lepsze niż 20 lat temu, teraz wejdą tego typu lalki, do przedszkola wprowadzają LGBT a za kilnaście lat co będzie?
A tak słuchajcie na marginesie czytałyście może że 5 letni chłopiec chory na autyzm został w przedszkolu oskarżony o molestowanie tylko dlatego że się przytulił do drugiego dziecka? Tutaj link
Link do: 5-letni chłopiec z autyzmem oskarżony o molestowanie dzieci w przedszkolu. „On nie wie, że robi coś złego”
 
reklama
Niepojęte.....moja 3 letnia córka też od pewnego czasu gryzie,szczypie,jest w pewnych momentach ogromnym nerwusem- więc według reportazu ma zachowania chłopięce- Niestety dziewczynki też są niegrzeczne :-/ nie tylko chłopcy.Ubran też nie chce żadnych które ja proponuję zalozyc:-) A i od paru dni mówi że jest Gumisiem i pije sok z gumi jagod- co mnie czeka...
A tak poważnie-
Uważam że to co się stało to tylko i wyłącznie na tym etapie wina matki i lekarzy którzy ja w tym błędnym przekonaniu utwierdzili i nie przerwali tego absurdu w odpowiednim czasie.......dokąd zmierzamy....
 
Niepojęte.....moja 3 letnia córka też od pewnego czasu gryzie,szczypie,jest w pewnych momentach ogromnym nerwusem- więc według reportazu ma zachowania chłopięce- Niestety dziewczynki też są niegrzeczne :-/ nie tylko chłopcy.Ubran też nie chce żadnych które ja proponuję zalozyc:-) A i od paru dni mówi że jest Gumisiem i pije sok z gumi jagod- co mnie czeka...
A tak poważnie-
Uważam że to co się stało to tylko i wyłącznie na tym etapie wina matki i lekarzy którzy ja w tym błędnym przekonaniu utwierdzili i nie przerwali tego absurdu w odpowiednim czasie.......dokąd zmierzamy....
I jak teraz bądź za jakiś czas wytłumaczyć temu dziecku że jedak nie jest chłopcem tylko dziewczynką? Szok nie do pojęcia. Dla mnie to szok a co dopiero dla takiego malucha.
A czeka Ciebie mały gumiś w domu ;)
 
Szczerze powiedziawszy, mysle, że świat stawia nam coraz większe wyzwania by wychowywać dzieci na pewnych zasadach, musimy się dużo bardziej wysilic by nauczyły się empatii czy moralności, co do tematu z uwagi mam mieszane uczucia, np.ja czasami się zastanawiam co bym zrobiła gdyby okazało się, że mój Syn jest gejem.... chciałabym wtedy umieć go akceptować. Mam nadzieję jednak, że to pozostanie tylko w moich rozważaniach, myślę, że ta Pani po prostu zaakceptowala swoje dziecko bo tak powiedzieli jej terapeuci, że będzie lepiej, tak łatwiej bo wyzbyla się dzięki temu negatywnych zachowań dziecka, nie wiem jak ja bym się zachowała, naprawdę trudno mi to powiedzieć, myślę, że zachowanie dziecka ma jakiś głębszy sens, ta Pani mówiła, że ojciec dziecka zniknął a ona uczyła się miłości do dziecka, miałam wrażenie, że ona nie do końca akceptowala dziecko, może to w tej Pani jest problem, który odzwierciedla się w dziecku, pisze problem nie w negatywnym znaczeniu, tylko problem natury psychologicznej, nieuswiadomiony. Trudna sytuacja
 
Szczerze powiedziawszy, mysle, że świat stawia nam coraz większe wyzwania by wychowywać dzieci na pewnych zasadach, musimy się dużo bardziej wysilic by nauczyły się empatii czy moralności, co do tematu z uwagi mam mieszane uczucia, np.ja czasami się zastanawiam co bym zrobiła gdyby okazało się, że mój Syn jest gejem.... chciałabym wtedy umieć go akceptować. Mam nadzieję jednak, że to pozostanie tylko w moich rozważaniach, myślę, że ta Pani po prostu zaakceptowala swoje dziecko bo tak powiedzieli jej terapeuci, że będzie lepiej, tak łatwiej bo wyzbyla się dzięki temu negatywnych zachowań dziecka, nie wiem jak ja bym się zachowała, naprawdę trudno mi to powiedzieć, myślę, że zachowanie dziecka ma jakiś głębszy sens, ta Pani mówiła, że ojciec dziecka zniknął a ona uczyła się miłości do dziecka, miałam wrażenie, że ona nie do końca akceptowala dziecko, może to w tej Pani jest problem, który odzwierciedla się w dziecku, pisze problem nie w negatywnym znaczeniu, tylko problem natury psychologicznej, nieuswiadomiony. Trudna sytuacja
Zapewne każda mama zastanawia się jak by zareagowała w danej sytuacji, ja również czasem siedzę i myślę co bym zrobiła jakby się okazało i tutaj różne scenariusze. Mimo wszystko wiem że mama to taka osoba która akceptuje każdy wybór swojego dziecka mimo negatywnych emocji, potrzebny jest czas. Dzisiaj oglądałam reportaż w którym matka Zosi domaga się aby w przedszkolu mówiono do dziecka Bartek, przyniosła opinie od lekarza w której stwierdzono że dziecko jest chłopcem w ciele dziewczynki. Przedszkole napisało opinie do paradni w której jest napisane że dziecko bawi się w grupie z dziewczynami, nie ma problemów z akceptacją samego siebie i matka wielce zbulwersowana że za jej plecami przedszkole napisało taką opinię.
 
Nie widzialam tego, myślę, że opinia przedszkola na temat dziecka to bardzo profesjonalne podejście. Przecież obserwacje nauczyciela w czasie własnej aktywności dziecka ma duże znaczenie na przybliżenie sytuacji.
Zapewne każda mama zastanawia się jak by zareagowała w danej sytuacji, ja również czasem siedzę i myślę co bym zrobiła jakby się okazało i tutaj różne scenariusze. Mimo wszystko wiem że mama to taka osoba która akceptuje każdy wybór swojego dziecka mimo negatywnych emocji, potrzebny jest czas. Dzisiaj oglądałam reportaż w którym matka Zosi domaga się aby w przedszkolu mówiono do dziecka Bartek, przyniosła opinie od lekarza w której stwierdzono że dziecko jest chłopcem w ciele dziewczynki. Przedszkole napisało opinie do paradni w której jest napisane że dziecko bawi się w grupie z dziewczynami, nie ma problemów z akceptacją samego siebie i matka wielce zbulwersowana że za jej plecami przedszkole napisało taką opinię.
 
Rozwiązanie
Do góry