reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka kasza manna ?

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Dziewczyny poradżcie mi prosze jaka kasze manna i gdzie najlepiej kupowaną podawac dziecku do posilku? W sklepach jest tego tyle, ze nie mam pojęcia którą wybrać. Czy ma byc mleczna czy bezmleczna? Glutenowa czy bezglutenowa. Mam płaska łyżeczkę mieszać z jarzynkami.
Jakiej firmy... i do kiedy podawac ją dziecku?
Córka ma 6mcy oprocz MM je jarzynki.
Pozdrawiam 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Właśnie przestudiowałam skład moich kaszek z Bobovity i nie rozumiem, jak to jest możliwe, że jest tam cukier?

Myślałam, że "zgodnie z przepisami prawa" jak to oni piszą cukru nie może być w produktach dla niemowląt?
Do Bobovity kasza manna nie są dodawane dodatkowe cukry tylko te pochodzące ze zbóż. No chyba, że kupujesz owocowe.
Dziewczyny poradżcie mi prosze jaka kasze manna i gdzie najlepiej kupowaną podawac dziecku do posilku? W sklepach jest tego tyle, ze nie mam pojęcia którą wybrać. Czy ma byc mleczna czy bezmleczna? Glutenowa czy bezglutenowa. Mam płaska łyżeczkę mieszać z jarzynkami.
Jakiej firmy... i do kiedy podawac ją dziecku?
Córka ma 6mcy oprocz MM je jarzynki.
Pozdrawiam [emoji846]

Mleczna czy bezmleczna - skoro dziecko jest na mleku modyfikowanym to powinno pić to samo, więc jeśli mleczna, to z tej samej firmy, aby mleko w niej zawarte było to samo. Tylko jeśli firma prowadzi kilka marek, to upewnij się, które mleko jest w danej kaszy, najlepiej u producenta (np. mleka Bebilon i Bebiko od Nutricii a kaszki Bobovita). Jeśli bezmleczna to już dowolnie, może być nawet jakaś bio dla dorosłych. I robisz na wodzie albo mm.

Glutenowa czy bezglutenowa. Eee zawiesiłam się i musiałam sprawdzić. Kasza manna czyli z pszenicy jest najbardziej glutenowa jak się da. Ale są "manny" z innych zbóż, podobnie zmielone i wtedy bezglutenowe. Chyba o to ci chodzi. Bezglutenowe są też kaszki ryżowe i kukurydziane, zwane kleikami. Ogólnie teraz są zalecenia, żeby wprowadzać gluten, bo opóźnienie jego wprowadzania nie uchroni przed alergią na niego. Ale jeśli chcesz, możesz zacząć od bezglutenowych, np. żeby oswoić dziecko z samą formą kaszy.
Screenshot_2020-06-23-22-10-21-204_com.mi.globalbrowser.jpg
 
Kasza manna to Kasza manna bez względu jakiej marki, nie ma co sobie zawracać tym głowy. Jak chcesz deac z mlekiem to z tym co pije na codzień, jak do zupki to wystarczy, że dodasz trochę na ostatnie minuty gotowania. Kasza manna zawiera gluten więc jeśli dziecko nie miało z nim styczności to zaczynasz od płaskiej łyżeczki. Oto cała filozofia
 
Kasza manna to Kasza manna bez względu jakiej marki, nie ma co sobie zawracać tym głowy. Jak chcesz deac z mlekiem to z tym co pije na codzień, jak do zupki to wystarczy, że dodasz trochę na ostatnie minuty gotowania. Kasza manna zawiera gluten więc jeśli dziecko nie miało z nim styczności to zaczynasz od płaskiej łyżeczki. Oto cała filozofia
Dziękuję bardzo😊
 
Mleczna czy bezmleczna - skoro dziecko jest na mleku modyfikowanym to powinno pić to samo, więc jeśli mleczna, to z tej samej firmy, aby mleko w niej zawarte było to samo. Tylko jeśli firma prowadzi kilka marek, to upewnij się, które mleko jest w danej kaszy, najlepiej u producenta (np. mleka Bebilon i Bebiko od Nutricii a kaszki Bobovita). Jeśli bezmleczna to już dowolnie, może być nawet jakaś bio dla dorosłych. I robisz na wodzie albo mm.

Glutenowa czy bezglutenowa. Eee zawiesiłam się i musiałam sprawdzić. Kasza manna czyli z pszenicy jest najbardziej glutenowa jak się da. Ale są "manny" z innych zbóż, podobnie zmielone i wtedy bezglutenowe. Chyba o to ci chodzi. Bezglutenowe są też kaszki ryżowe i kukurydziane, zwane kleikami. Ogólnie teraz są zalecenia, żeby wprowadzać gluten, bo opóźnienie jego wprowadzania nie uchroni przed alergią na niego. Ale jeśli chcesz, możesz zacząć od bezglutenowych, np. żeby oswoić dziecko z samą formą kaszy.Zobacz załącznik 1138246
Dziękuję bardzo 😊
 
Właśnie przestudiowałam skład moich kaszek z Bobovity i nie rozumiem, jak to jest możliwe, że jest tam cukier?

Myślałam, że "zgodnie z przepisami prawa" jak to oni piszą cukru nie może być w produktach dla niemowląt?
Wlasnie takie kupilam jedna mleczna druga bezmleczna i tez to widzialam. Na wieksza polowe sloiczka dodalam plaską łyżeczkę kaszki(juz wcześniej dodanej do wody). Na poczatku cora nie chciala jeść a potem poszlo 😊👍
Chyba dobrze zrobiłam proporcje?
 
reklama
Wlasnie takie kupilam jedna mleczna druga bezmleczna i tez to widzialam. Na wieksza polowe sloiczka dodalam plaską łyżeczkę kaszki(juz wcześniej dodanej do wody). Na poczatku cora nie chciala jeść a potem poszlo [emoji4][emoji106]
Chyba dobrze zrobiłam proporcje?
Ja ci nie powiem, bo ja do zagęszczenia marchewki walilam zwykłą mannę z Biedry na oko, a te używam solo.
 
reklama
Dziewczyny nie kupujcie tych kaszek dla dzieci to samo badziewie. Zwykła manna kosztuje 3zl za opakowanie i nie ma w niej nic innego. Inne kaszę które ja polecam to Helpa, kosztują nieco więcej bo są eko bio i tak dalej ale są rewelacyjne
 
Do góry