reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka kasza manna ?

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Dziewczyny poradżcie mi prosze jaka kasze manna i gdzie najlepiej kupowaną podawac dziecku do posilku? W sklepach jest tego tyle, ze nie mam pojęcia którą wybrać. Czy ma byc mleczna czy bezmleczna? Glutenowa czy bezglutenowa. Mam płaska łyżeczkę mieszać z jarzynkami.
Jakiej firmy... i do kiedy podawac ją dziecku?
Córka ma 6mcy oprocz MM je jarzynki.
Pozdrawiam 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Właśnie przestudiowałam skład moich kaszek z Bobovity i nie rozumiem, jak to jest możliwe, że jest tam cukier?

Myślałam, że "zgodnie z przepisami prawa" jak to oni piszą cukru nie może być w produktach dla niemowląt?
Do Bobovity kasza manna nie są dodawane dodatkowe cukry tylko te pochodzące ze zbóż. No chyba, że kupujesz owocowe.
Dziewczyny nie kupujcie tych kaszek dla dzieci to samo badziewie. Zwykła manna kosztuje 3zl za opakowanie i nie ma w niej nic innego. Inne kaszę które ja polecam to Helpa, kosztują nieco więcej bo są eko bio i tak dalej ale są rewelacyjne
Dobra, ale ja się pytam, jak to jest możliwe, skoro wmawiają mi, że przepisy prawa zabraniają dosładzać żywność dla dzieci. Ktoś mnie robi w konia. Ostatnia tego typu kaszka leży w szafce i koniec.
 
reklama
Nie demonizujmy- bobowita ma serię kaszek bez cukru (też nie rozumiem, dlaczego cukier jest w każdej innej kaszce dla niemowlat)- takie brązowe opakowanie- 7 zbóż albo 3 zboża, różne smaki itp. Mam taką w szafce, jak nie chce mi się 20 minut np stać nad jaglaną:) Są mleczne i bezmleczne, także te mogę polecić.
 
Nie demonizujmy- bobowita ma serię kaszek bez cukru (też nie rozumiem, dlaczego cukier jest w każdej innej kaszce dla niemowlat)- takie brązowe opakowanie- 7 zbóż albo 3 zboża, różne smaki itp. Mam taką w szafce, jak nie chce mi się 20 minut np stać nad jaglaną:) Są mleczne i bezmleczne, także te mogę polecić.
No właśnie zauważyłam, że jak się wejdzie na ich stronkę to właśnie tymi zbożowymi się chwalą, że bez cukru.
 
Właśnie przestudiowałam skład moich kaszek z Bobovity i nie rozumiem, jak to jest możliwe, że jest tam cukier?

Myślałam, że "zgodnie z przepisami prawa" jak to oni piszą cukru nie może być w produktach dla niemowląt?
Do Bobovity kasza manna nie są dodawane dodatkowe cukry tylko te pochodzące ze zbóż. No chyba, że kupujesz owocowe.
 
Rozwiązanie
reklama
Dziewczyny nie kupujcie tych kaszek dla dzieci to samo badziewie. Zwykła manna kosztuje 3zl za opakowanie i nie ma w niej nic innego. Inne kaszę które ja polecam to Helpa, kosztują nieco więcej bo są eko bio i tak dalej ale są rewelacyjne
też używam Bio Kaszek Helpa, najbardziej lubię w nich właśnie to że mają 100% zbóż i żadnych więcej dodatków
 
Do góry