reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

    A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Jaką masz grupę krwi ?

reklama

Felidae

Mama_Misia
Dołączył(a)
30 Lipiec 2007
Postów
3 135
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
problem mają osoby z grupą 0 Rh(-) bo wziąść mogą tylko 0 Rh(-)Ty masz zawsze mozliwosc wziecia w razie nagłej potrzeby krwi ARh(-),BRh(-), ABRh(-), 0Rh(-). A serologia jest bardzo skomplikowanym działem, o transfuzjologii nie wspominając.
Ja mam ARh(+) i moj Maciek tez. synowi jeszcze nie oznaczłam. moze jak kiedys beda mu pobierac krwe to mu zrobie. Niby takie wazne jest to by znac grupe. a przy przetaczaniu i tak CI ja oznaczaja i krzyzuja z krwią dawcy by sprawdzic czy napewno biorca nie odrzuci podanej krwi.
 

Kasiulec81

Mama Krzysia i Alicji
Dołączył(a)
7 Marzec 2007
Postów
535
Miasto
Łask
Rozwiązania
0
Falidae gratuluje szerokiej wiedzy. Okazuje się, że ja wiem mało na ten temat. Np przy mojej grupie O rh+ i synka A rh+ okazało się po porodzie, że mamy konflikt grup głównych. Oczywiście nic na ten temat nie wiem, myślałam ,że konflikt może być tylko przy różnych rh.
 

akwamaryn

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2006
Postów
109
Rozwiązania
0
Ja mam 0 Rh+
Mąż ma A Rh-
Jakub ma A Rh+

Czyli ma grupę główną ojca, a czynnik RH mój :)
I wcale nie jest tak, że jeśli matka ma Rh + to nie ma konfliktu serologicznego - bo jest!!!
Jeśli matka jest + a ojciec jest - to jest konflikt serologiczny w grupach głównych...przynajmniej ja tak miałam napisane w karcie...
Ale dzidziuś jest zdrowy :)
 

Felidae

Mama_Misia
Dołączył(a)
30 Lipiec 2007
Postów
3 135
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Podobno najnowsze zalecenia mówią o tym, że każda ciężarna powinna oznaczać chociaż raz w czasie ciąży miano przeciwciał, tylko lekarze jakoś sie do tego nie stosują i nie zlecają,
Osobiście nie robiłąm sobie tych badań bałam sie, że wykryje sobie jeszcze jakieś inne komplikacje oprócz tych które miałam.

co do rodzajow grup krwii to jest ich bardzo wiele. grupy główne to ukł. AB0 i cznnik RH. ale badane sa tez inne przeciwciała występujące we krwi, ale to zbyt skomplikowane na post :d bo to cały wykład
o konflikcie grup głownych tylko tyle dodam.
Do niezgodności serologicznej dochodzi w następujących sytuacjach:
Grupa matki Grupa noworodka
0 (przeciwciała anty A, anty B) A B
A (przeciwciała anty B) B AB
B (przeciwciała anty A) A AB
AB (brak przeciwciał) Konfliktu nie ma
Naturalne przeciwciała anty A i anty B należą do klasy IgM i nie przechodzą przez łożysko a więc nie mogą spowodować rozwoju choroby hemolitycznej. Natomiast u około 10% kobiet stwierdza się przeciwciała anty A i anty B klasy IgG, które mogą przechodzić przez łożysko i to one są odpowiedzialne za objawy konfliktu serologicznego.

Co do apelu o krew grupy 0 Rh(-)!!
Krew moze oddać każdy!!!
nie tylko Ci którzy maja tą grupe.
Z zycia zawodowego wiem jak straszna jest sytuacja, kiedy nie mozna pomoć z braku krwi. i odkłda sie np zabieg ratujący życie.
 

kachasek

matka-wariatka :)
Dołączył(a)
19 Styczeń 2007
Postów
4 379
Rozwiązania
0
:-D
W ogole moją grupe AB rh(-) ma podobno tylko 1% ludzi na ziemi :szok:.........obym nigdy nie potrzebowała krwi, bo moze byc problem;-)
no z tym może być problem, mąż ma A1B Rh- i był duuuuuuuży problem
ja mam 0 Rh+, mały ma A Rh+
 

mija79

Patrysiowa mama
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2006
Postów
9 175
Rozwiązania
0
Ja mam A1Brh+
mąż ?
mała?
Nikt mi nie badał jej grupy krwi.Same o to prosiłyście?Czy lekarz decyduje?
 
reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry