reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaką masz grupę krwi ?

reklama
Ja mam O Rh-
mąż AB Rh +
Daria A Rh+

Immunoglobulinę otrzymałam w 24h po porodzie
Czy któras z Was miała konflikt po podaniu tej immunoglobuliny?
 
Ja mam O Rh-
mąż AB Rh +
Daria A Rh+

Immunoglobulinę otrzymałam w 24h po porodzie
Czy któras z Was miała konflikt po podaniu tej immunoglobuliny?

Nie bardzo rozumiem pytanie. Immunoglobulinę anty-D podaje się po to aby zapobiec powstaniu konfliktu, więc nie może powstać konflikt po tym zastrzyku. Imunoglobulina anty D to gotowe p/ciała które podaje się kobiecie aby sama nie zaczęła tych p/ciał produkować. Aby kobieta zaczęła wytwarzać p/ciała to musi mieć kontakt z antygenem a nie p/ciałami, czyli w tym wypadku krwinkami dziecka na których są antygeny D (rh+). Jeżeli kobieta wytworzyła p/ciała jeszcze przed podaniem imunoglobuliny to podanie jej nie ma już sensu i nikt nie podaje. Imuno anty-D należy podać nie później niż 72 godz. po porodzie.
 
ja 0 (-)
mąż 0 (+)
synek 0 (+)
 

Załączniki

  • dziedziczenie gr krwi 01.JPG
    dziedziczenie gr krwi 01.JPG
    18 KB · Wyświetleń: 526
Witajcie
Ja mam grupę B Rh/Cde jako dawca plus, jako biorca minus
Mąż 0 Rh+

Czy ktoś spotkał się z takimi grupami? Co to może oznaczać dla mojego dziecka? :confused:
Jestem teraz w 9tym tyg ciąży
 
Witajcie
Ja mam grupę B Rh/Cde jako dawca plus, jako biorca minus
Mąż 0 Rh+

Czy ktoś spotkał się z takimi grupami? Co to może oznaczać dla mojego dziecka? :confused:
Jestem teraz w 9tym tyg ciąży
A kiedy i gdzie robiłaś grupę krwi? Bo teraz nie używa się już formułki "jako biorca minus, jako dawca plus". Na wyniku powinnaś mieć jasno napisane czy Rh plus czy minus. Poza tym fenotyp Rh jest 5-literowy a nie 3-literowy, np Ccdee. Owszem jest coś takiego jak Du czyli słabe Rh. I procedura jest taka że jeżeli jesteś dawcą krwi to dostaniesz wynik Rh dodatni, natomiast jeśli robisz sobie prywatnie lub jako biorca to dostaniesz wynik Rh ujemny.
 
reklama
Do góry