reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka podłoga najlepsza do dziecięcego pokoju?

Dołączył(a)
18 Luty 2012
Postów
2
Jaka podłoga jest najlepsza do dziecięcego pokoju? Chciałabym aby podłoga była w miarę cicha i ciepła ale niestety z powodu alergii nie może to być wykładzina dywanowa dlatego też zastanawiałam się nad korkiem. Podłoga korkowa jest ciepła , cicha i ...no właśnie...miękka.Czy jest trwała? Czy dzieci bawiąc się na niej np.klockami jej nie zniszczą, nie podziurawią? Ma ktoś może taka podłogę w domu? I w jakiej formie ładniej wygląda - jako panele czy płytki korkowe?
 
reklama
My w pokoju mojej córeczki mamy panele korkowe (mała też jest alergiczką więc dywany odpadają) i sprawdzają się świetnie. Są trwałe, bo Nadia jeździ po pokoju na rowerku, jeździku i nie widać żadnych rys czy wgnieceń. Więc podłoga jest nie tyle miękka co elastyczna, a to ponoć świetnie wpływa na stawy i kręgosłup (tak powiedziano mi w sklepie którym zamawiałam panele). No i co ważne dla nas - mam alergików - bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, wystarczy zwykły płyn do codziennego mycia, nie trzeba żadnych środków do konserwacji. A co będzie lepie wyglądać? To już zalezy tylko od Ciebie. Najlepiej poprzeglądaj sobie oferty sklepów i zobacz co mają. Ja zamawiałam w multiprodukt i wybór ogromny. Ceny też przystępne, więc może coś Ci wpadnie w oko :)

Pozdrawiam Luiza.
 
Dzieki za odpowiedź. Też przeglądałam multiprodukt.pl i byłam obejrzeć co maja w Castoramie.W sumie to w internecie jest duzo większy wybór i ceny też niższe.Zastanawaim sie tylko jeszce co wybrać panele czy płytki korkowe? Wzory są podobne.
 
Dzieki za odpowiedź. Też przeglądałam multiprodukt.pl i byłam obejrzeć co maja w Castoramie.W sumie to w internecie jest duzo większy wybór i ceny też niższe.Zastanawaim sie tylko jeszce co wybrać panele czy płytki korkowe? Wzory są podobne.

Ja wybrałabym chyba panele, płytki tak średnio wyglądają... Przynajmniej takie jest moje zdanie.
A prawdą jest też to, że w internecie jest taniej. Mogłoby się wydawać że cena nadrabia kosztami przesyłki, ale tak czy tak wychodzi taniej... Na tej stronie którą podałaś ceny faktycznie się różnią, wiem bo niedawno pomagałam siostrze w urządzaniu mieszkania i łapałyśmy się za głowę przy kasach. Szkoda, że dopiero teraz natknęłam się na ten sklep :p
 
Racja, w sklepach internetowych wychodzi taniej niż w stacjonarnych. Dużo chodziłam po sklepach przed remontem.
matka26polka - skoro wzory są podobne, a nie wiesz na co się zdecydować radziłabym podpytać eksperta co jest łatwiejsze i tańsze w montażu. Z tego co wiem na stronie tego sklepu, który Ci podałam jest nr telefonu i można poradzić się fachowca. Może oni Ci lepiej doradzą.
 
Propozycję z dywanem odrzuciłabym ze względu na roztocza i wieczny kurz. Natomiast pomysł z panelami korkowymi czy bambusowymi jest niezły. Jak najbardziej korek:-)
 
Też skłaniałabym sie ku korkowi, jest ciepły i ma własciwości wygłuszające, co przy małych dzieciach jest dużą zaletą:-D. Ja mam panele, ale nie jestem z nich zadowolona, nie mamy ogrzewania podłogowego, więc są zimne.
Ewentualnie drewno, ale je chyba trudniej utrzymać w należytym stanie. Barlinek wypuścił fajną kolekcje Young z kolorowym drewnem, fajnie to wygląda
Zobacz załącznik 459070
Zobacz załącznik 459071
 
faktycznie fajne te kolorowe podłogi, ta pierwsza szczególnie taka niebiesko - szara. Ja w pokoju dziecięcym mam panele na razie, ale nie wiem jak długo mi jeszcze wytrzymają, rozchodzą się i muszę przykrywać dywanem, a wiadomo, że im mniej dywanów tym lepiej... :)
 
reklama
Do góry