reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka poduszka do wózka

reklama
Już nie przesadzajcie z tym na płasko. Zwykła poduszka może nie ale klin do wózka? Czemu nie. Przynajmniej będzie widzieć kawałek świata poza zasłoniętą budą.
 
Już nie przesadzajcie z tym na płasko. Zwykła poduszka może nie ale klin do wózka? Czemu nie. Przynajmniej będzie widzieć kawałek świata poza zasłoniętą budą.
Link do: Dlaczego niemowlę nie powinno spać na poduszce? (czyli co może szkodzić naturalnemu rozwojowi dziecka) polecam przeczytać, apropo "nie przesadzajcie"... Klin tylko w przypadku np kataru. Pozatym dziecko powinno leżeć na płasko. Gdzieś czytałam, że do 5ego miesiąca. Chyba jednak bezpieczeństwo i zdrowie są ważniejsze od widoków...
 
dla mnie, to żadna. Do 18 miesiąca bez poduszki. Chyba, że trafi się typ z refluksem, albo jesli dużo ulewa, to można leciutko unieść dno w gondoli, zwiedzanie świata praktywkowalismy na brzuchu a teraz w spacerówce. Nie ma co przebodźcowywać noworodka. Dla niego samo uczucie wiatru na twarzy i dźwięki, odczucie ruchu, to dość wrażeń.
 
Ostatnia edycja:
Link do: Dlaczego niemowlę nie powinno spać na poduszce? (czyli co może szkodzić naturalnemu rozwojowi dziecka) polecam przeczytać, apropo "nie przesadzajcie"... Klin tylko w przypadku np kataru. Pozatym dziecko powinno leżeć na płasko. Gdzieś czytałam, że do 5ego miesiąca. Chyba jednak bezpieczeństwo i zdrowie są ważniejsze od widoków...
Klin poleca się nawet do łóżeczka więc nie widzę różnicy. Poza tym ile czasu dziecko spędza w wozku? Godzinę dziennie? Taka poduszka nie zrobi dziecku krzywdy, naprawdę nie wariujmy.
 
reklama
To nie jest wariowanie tylko fakty. Co do widoków dziecko aż do 1 miesiąca życia nic nie widzi oprócz cieni. A najbardziej rozwiniętymo zmysłami jest tylko smak i zapach. Link do: Kiedy noworodek widzi? Kiedyś czytałam fajny artykuł że najwięcej przypadków śmierci łóżeczkowej jest właśnie spowodowanych "obecnością poduszki" w łóżeczku wózku itp. Ile w tym prawdy nie wiem...
 
reklama
Klin poleca się nawet do łóżeczka więc nie widzę różnicy. Poza tym ile czasu dziecko spędza w wozku? Godzinę dziennie? Taka poduszka nie zrobi dziecku krzywdy, naprawdę nie wariujmy.
My np na spacery chodzimy dłuższe niż godzina. A jak jest ciepło to już w ogóle ;) U umiarze dużo rzeczy jest dopuszczalnych, np używanie fotelika zamiast gondoli w sklepie, a na codzień, to pytanie po co tak robić i przyspieszać wszystko. To malutkie dziecko i nie potrzebuje tylu dodatkowych atrakcji a nawet nadmiar jest szkodliwy. Po coś to natura wymyśliła, że przez pierwsze kilka miesięcy dziecko leży i tyle mu wystarcza. A rodzicom czasem nie... ;)
Mój synek obecnie prawie 2 lata dopiero od niedawna śpi na takiej płaskiej poduszce, bo podpatrzył u starszego brata :)
 
Do góry