reklama

jaka pościel dla małego alergika

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez nipsu, 25 Listopad 2009.

1. nipsu

nipsu Początkująca w BB

lekarz stwierdził u mojego synka całe mnóstwo alergii, w tym na kurz i roztocza. słyszałam, że w takim przypadku trzeba zainwestować w specjalną pościel. wpisałam w google 'pościel antyalergiczna' i wyskoczyły mi miliony wyników. co wybrać? jak radzicie?

2. murzynek333

murzynek333 Początkująca w BB

drogą eliminacji musisz wybrać dogodną dla synka. proponuję wełnianą, z własnego doświadczenia wiem, że działa na alergików, ale musisz najpierw wiedzieć, czy przypadkiem nie ma uczulenia na wełnę.

3. reklama
  4. Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi Początkująca w BB

tak to prawda. pościel wełniana pomaga alergikom. wełna zawiera lanolinę, która nie wchłania kurzu i nie jest siedliskiem roztoczy. prawdą jest również, że ciężko znaleźć pościel wysokiej jakości.

5. nipsu

nipsu Początkująca w BB

na wełnę chyba nie ma, ale jeszcze dopytam lekarza. a gdzie można kupić coś porządnego (bo chyba nie na pokazach...)?
    mam jeszcze jedno pytanie - co zrobić z pluszakami? chciałam wszystkie wyrzucić, ale mały płakał za nimi jak za kimś bliskim:-( słyszałam o zamrażaniu - czy to daje jakieś efekty?

6. deborah83

deborah83 Początkująca w BB

Córka mojej siostry ma dość silną alergię i oni większość maskotek niestety wyeliminowali. Ale dwa zwykłe pluszaki przechodzą co noc kurację zamrażarkową. :) Z tego, co wiem, to na czas snu mała ma takiego wełnianego misia. On ponoć nie gromadzi kurzu.

7. tagalog

tagalog Początkująca w BB

Na pokazach nie kupuj :no:! ja dostałam fajną w necie dla mojego Mikołaja. Ta firma też robi śliczne przytulaczki, które faktycznie mogą być alternatywą zwykłych misiów. Zamrażałam kiedyś zwykłe pluszaki, ale to za dużo babrania się, a efekt taki sobie.

8. Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi Początkująca w BB

tagalog, a jak z jakością? bo ja się boję, że jakieś kłaczki będą w sypialni, że coś będzie wypadać z niej, że niteczki itp...

9. nipsu

nipsu Początkująca w BB

dołączam się do pytania, cena zazwyczaj jest wysoka, wolałabym wiedzieć, czy to jest porządnie wykonane.

10. reklama
  11. arabella1976

arabella1976 Początkująca w BB

Obejrzyj serię medical lub hollofol alerban dla roztoczowych dzieci w sklepie dla alergików :
    Przyjazny Sklep Antyalergiczny. Przyjazny sklep dla Alergika. Produkty antyalergiczne - alergia - MEDICAL 90/110 + 50/60 - Zestaw dziecięcy

Kupiłam zestaw dla dzieci 120/90, polecony zresztą przez Panią alergolog u której leczy się mój Piotruś.

Raz na jakiś czas pryskam tez pościel oraz kocyki preparatem allergoff, tez polecanym. Na stronie jest infolinia, zadzwoń, wszystko ci powiedzą co i jak działa.

Pozdrawiam,
    dużo zdrowia dla naszych milusinskich:-)

12. arabella1976

arabella1976 Początkująca w BB

Acha zapomiałam -zamrażanie pluszaków daje efekty , ewentualnie pranie powyżej 55 stopni, bo od tej temperatury giną roztocza.

Poleć forum