reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaką spacerówkę wybrać?

Z tego co ja wiem, to Maclarena wozki sprzedawane w EU maja dokladnie taka sama wytrzymalosc co wozki w USA. Dlatego jesli mialabym teraz kupic wozek dla ciezszego dziecka to jednak wybralabym wlasnie Maclarena. W EU wymaga sie, aby wozki wytrzymywaly DO 15kg. Oczywiscie w rzeczywistosci jest roznie.Napewno sa wozki, ktore daleko to przekraczaja, ale nie maja tego na papierze. Maclaren ma. JA mam 3 wozki i wszystkie sa do 15 kg a mimo wszystko nadal wytrzymuja ciezar mojej corki, ktora wazy wiecej.

Moja corka ma 4 latka i nadal korzystam z wozka. Nie nacodzien, ale np. na wczasach, kiedy ide do restauracji wieczorem wlasnie biore wozek, bo mala kiedy jest zmeczona poprostu kladzie sie w nim i spi a ja moge spokojnie dluzej posiedziec. Takze niektorzy korzystaja z wozka dluzej i nie ma sie czemu dziwic.
 
reklama
ct4 jest fajny ale jego waga..:-( Lepiej parasolka do auta, bo ja normalnie wkładam stelaż i spacerówkę oddzielnie...
Jak będziesz kupowac musisz zwrócić uwagę czy ma usztywniane plecki czy oparcie się rozkłada!
 
waga ct04 wcale nie jest taka straszna bo to 8kg, spokojnie miesci się też do bagażnika bo w razie czego można zdjąć przednie koła. Sama osobiście chciałam sobie go kupić ale po dłuższych przemyśleniach stwierdziłam że pierwsze jest za mało zabudowany po bokach i bez pałąka się nie obejdzie tylko z drugiej strony za każdym razem chcąc złożyć wózek trzeba tego pałąka odczepić:dry: jest też bezsensownie montowany bo tylko w jednym miejscu bardzo nisko przez co maluszka już z wózka nie wyciągniesz nie odczepiajac go. ja zdecydowalam się więc na espiro city która jedna z niewielu spacerówek posiada amortyzacje, jest zabudowana i ma pałak którego posiadanie nie stwarza najmniejszego problemu
 
Ja jestem teraz na etapie wyboru spacerówki, która mieściłaby sie do bagaznika, miała rozkładane oparcie i była dośc wysoka, bo mąż jest wysoki. w tym celu przemierzyłam cały Śląsk i większość dostepnych sklepów...
Mam kilka typów: Maclaren (idelany - ale drogi...), Inglesina Trip ( około 500zł - super wózeczek, tylko nie ma ciekawych kolorów), Graco Ugo ( też kiepskie kolory), Hauck Alu Tutbo i znalzałam jeszcze na Allegor X-lander X-go WÓZEK X-LANDER X-GO REWELACYJNA SPACERÓWKA NOWY! (788014993) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. , tylko nie widziąłm na żywo i kolor tez nieciekawy..
Poszukiwania u mnie trwają juz miesiąc i dalej się nie zdecydowałam....
 
Jestes pewna, że one Ci się zmieszczą do tego bagaznika(sa dość szerokie po złożeniu)? Bo ja własnie nie mogę wybierac takich modeli, tylko parasolki, bo tamte w szerz mi się nie zmieszczą.
Ja dalej nie wybrałam. Jeszcze znalazłam takie wózeczki: Hauck Esprit Flash 2009 - kurier gratis! [36019,36020, 36021] - 669.00<span class=notranslate> zł</span> : dino sklep dla dzieci : wózki, foteliki, maxi cosi,jane, mutsy, casualplay, łóżeczka . Wygladaja całkiem fajnie...

Aha, jeszcze wyczaiłam taki wozek : PegPergego SI...ale nie wiem, czy ktos miał i czy rzeczywiście jest taki fajny... Peg Perego Si Completo
 
to znowu ja - dalej zielona w temacie :-) może określę sytuację :-) mieszkam na wsi, często jeżdżę też do mamy także na wieś, a więc spacerówka musi się mieścić w bagażniku starego citroena ax :szok::-D no i oczywiście dać się prowadzić w miarę dobrze po wiejskich wertepach.
szukałam kilka dni jakichś wózków i widzą mi się te trzy. czy któryś się nada? o tiny czytałam że się szybko rozklekotują ale niektóre mamy chwalą. z kolei o coneco, że to wogóle firma porażka. ile wózków tyle opinii.
Wózek WALKER BABY DREAMS kolekcja 2009 wys.kurier (797118844) - Aukcje internetowe Allegro
BABY DESIGN-WÓZEK SPACEROWY TINY 2009 wys.0 zł (790548332) - Aukcje internetowe Allegro
Coneco Sprint najlepsza na zime, lekki+ podstawka (790268560) - Aukcje internetowe Allegro
kochane mamusie, doradźcie mi coś bo zgłupieję. nie musi to być wózek na zimę, bo mamy jeszcze "ten pierwszy".

o i jeszcze ten
Coneco:Spacerówka TRAPER 2009+JESIENNE GRATISY (790548408) - Aukcje internetowe Allegro


Dla 6 miesięcznego dziecka tak jak wybierasz najlepszy bedzie wózek ze sztywnymi plecami :tak:

Ja mam taki :tak:
wózek PEG-PEREGO Venezia wielofunkcyjny - okazja! (801083134) - Aukcje internetowe Allegro

W prawdzie nowych już chyba niema w sprzedaży Ale używany w dobrym stanie jest godny polecenia :tak:

Mimo niewielkich kółeczek sprawuje się świetnie :tak: A po złożeniu 80/34/59 cm :tak: Ma przekładna rączkę, rozkłada się na płasko, ma mega kosz na zakupy :tak:

Jeszcze kiedyś miałam taki:

Wózek PEG PEREGO model ARIA - SUPER OKAZJA!!! (794754762) - Aukcje internetowe Allegro
Wózek Mamas and Papas Aria Super Cena (791400475) - Aukcje internetowe Allegro

Po złożeniu wchodzi do bagażnika do seicento :tak: 85,5/35/50 cm

A jeśli chciała bys parasolkę
to ten się rewelacyjnie składa :tak:
CHICCO WOZEK SPACEROWY FOR ME 2w1 IDEALNY +GRATIS (796511617) - Aukcje internetowe Allegro


No i jeszcze taki, w prawdzie cena troszkę więkasza ale tez fajny :tak:
Wózek spacerowy Mamas&Papas O-ZON okazja !!! (790096939) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ja odradzam ten Chicco for me...to ponoc tragedia, czytałam duzo opini na jego temat i koleżanka tez ma...nadaje sie tylko do marketu, zero amortyzacji, telepie się że makabra i nadaje sie tylko dla młodszego dziecka, powyżej 2 lat już nieprzydatny.
Jeszcze jest fajny Peg Perego Pliko....drogi trochę, ale ładny...
 
:-D:-D:-D

to ja ostatni cztalam, ze to ostatnie pliko si jest felerne :-D
Niestety nie ma idealnego wozka, zawesze jest cos... ja mam juz chyba 6 :-D

Dlatego mamy o czym dyskutować :tak:;-)
 
reklama
Hehe..ja tez mam już piąty wózek....i dlatego wybieram z rozwaga następny.Kupilismy spacerówkę Mutsy, która jest koszmarna, większa i cięższa niż głębokie, więc chcę coś mniejszego do samochodu.
No rzeczywiście te SI to kiepskie, bo do pozycji półleżącej tylko sie rozkłada, ale te Pliko mają fantastyczna opinię...
A może słuchajcie poczekać z miesiąc i będą jakieś spacerowki z nowych kolekcji??
 
Do góry