reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaką spacerówkę wybrać?

AgaMonika

Mama 2006, 2010, 2015
Dołączył(a)
9 Maj 2007
Postów
578
Witam. Muszę kupić lżejszą spacerówkę.Proszę doradźcie coś bo już zgłupiałam. Potrzebuję czegoś lekkiego, ale solidnego. Myślałam o firmie Hauck model shopper, albo galaxy, ale nie wiem czy to dobry pomysł? I czy przekładana rączka ma znaczenie?:-(
 
reklama
My zdecydowalismy sie na parasolke, bardzo wazna byla dla nas waga wozka, bo mieszkam na 3 pietrze. Duzo wozkow ogladalismy i stanelo na Maclarenie xlr. Wazy 7,5 kg, ma najwieksze siedzisko ze wszystkich parasolek dostepnych na rynku, rzecz jasna rozkladane. Jest to jedna z najdrozszych parasolek, kosztuje okolo 900 zl, i jest dosc mocno wybajerzony, ale tez i bardzo praktyczny. Sklada sie go bardzo wygodnie, nawet trzymajac malucha na rekach. Ma cieply spiworek w zestawie i folie chroniaca przed promieniowaniem uv. Wedlug mnie najwiekszym atutem jest budka z opcja dodatkowego rozkladania, co calkowicie chroni przed wiatrem, deszczem, sniegiem itp. Wozek kupilismy w marcu, Jas mial wtedy 6 miesiecy. Jak na razie sprawdza sie rewelacyjnie. A oto link: Maclaren | Poland - Techno XLR
 
Wydaje mi sie, że wszystko zalezy od tego, ile jestes zdecydowana zapłacić za spacerówkę. Na rynku jest sporo lekkich spacerówek.
Osobiście polecałabym jakis model Babydreams. Nie są drogie, bo koszt to około 300 zł.
My mamy spacerówkę Zooty, ale pomimo, że jest dośc lekka i ma szerokie siedzisko to ma parę wad. My używamy jej ponad rok - więc może i ma prawo do usterek. Ogólnie wady chyba nie wynikają z konstrukcji wózka, ale z użytkowania go przez nasze kochane babcie, które nie moga zrozumiec, że to sprzęt nader delikatny. I dlatego w naszym Zooty wymieniony był hamulec przy jednym kółku. Acha i materiał jest bardzo milutki - chyba głownie to mnie skłoniło do zakupy - no i cena - 300 zł.
Poza tym miałam okazję do kontaktu zserwisem wózka. Nie załatwialiśmy nic przez sklep tylko bezpośrednio telefonicznie u producenta. Nowe kółeczko dostaliśmy juz po 2 dniach od telefonu. Pozostała tylko samodzielna wymiana, ale dla sprytnego tatusia to raczej nic trudnego.
A wózka poszukaj na allegro.
 
agusia ja już wszystko przeglądam co mogę, allegro też. Oglądałam i baby dreams, ale one mają takie krótkie podnóżki. A moja Alicja jest długa i nie chcę żeby jej nogi zwisały jak zaśnie. Wkleje zdjęcia wózków nad którymi się zastanawiam. Ten pierwszy to shopper, drugi galaxy. Wydaje mi się, że firma HAUCK jest niezła. Bardziej się skłaniam do tego galaxy, ale nie słyszałam o nim żadnej opinni. Zooty też oglądałam, spodobał mi się model osprey. Ale nie wiem jak z wagą?:confused:
 
Kupiłam Hauck galaxy i jestem zachwycona :yes::-)
Polecam wszystkim mamusiom. To według mnie najlepsza spacerówka na rynku :tak:
 
Plusem tygo modelu Maclarena jest wytrzymalosc. Nawet do 28 kg. Prawie wszystkie spacerowki maja wytrzymalosc do ca. 15 kg - a co dalej?! Problem jest tez jesli dziecko szybko rosnie lub jest juz duze - wiekszosc spacerowek ma krotkie oparcia i szybko glowka dziecka zaczyna z zaniego wystawac co jest nie tylko nie wygodne przy spaniu ale rowniez niebezpieczne.
 
Moja córa ma skończone dwa latka i waży 11,1kg. Myślę, że nim osiągnie wagę 15kg to nie będzie już chciała wozić sie w wózku :baffled: Trzylatek w wózku to dla mnie porażka i czekam tylko kiedy odstawimy wózek do piwnicy.
 
reklama
Tak jak pisałem w innym temacie. Te 29 kg jest normą USA w UE obowiązuję 15.5 kg. Nie ma sensu porównywac wózków wypuszczanych na różne rynki świata( jak maclaren) z wózkami, które krążą w najlepszym wypadku po Europie.
 
Do góry