reklama

Jaka to rasa? Pomóżcie...

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez pysia25, 11 Sierpień 2012.

1. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Witam, będąc w tym roku na wakacjach zobaczyłam turystę z psem, o którym zawsze marzyłam:tak:. Udało mi się zrobić fotki psu, niestety nie trafiłam w całą sylwetkę, nie ma głowy, a to chyba ważne przy identyfikacji. Nie wiem, jaka to rasa... seter? Wydaje mi się, że nie, ale to jest chyba jakiś pies łowny, ale jaki? Może ktoś mi pomoże?

2. mavika

mavika Fanka BB :)

A to nie jest Springer Spaniel Angielski? Albo Seter Irlandzki czerwono-biały.

3. reklama
  4. pysia25

Szukałam też w necie i znalazłam zdjęcia setera irlandzkiego czerwono - białego, nie wiedziałam wcześniej, że są takie:eek:, myślałam, że są tylko czerwone. Myślę więc, że twój drugi typ to jest to. Dzięki wielkie:-).

5. Hope

Hope podwójna mama :-)

Ewentualnie spaniel bretoński ;-) A najprawdopodobniej całkiem ładny mix bo nie ma wszystkich cech ani jednej ani drugiej rasy :-)

6. pysia25

Kurcze, rzeczywiście... sprawdziłam w google i jest bardzo podobny.

Ja nie muszę mieć rasowego psa, tzn. nie potrzebuję psa z rodowodem, bo na wystawy jeździc z nim nie będę, ale zawsze podobał mi się taki właśnie piesek i bardzo chcielibyśmy takiego mieć.
    Czyli i tak w grę wchodzi albo seter albo spaniel

Dzięki wielkie :-)

7. rossa

rossa Fanka BB :)

pysia25 myślę, że psa nie powinno wybierać się "po wyglądzie", a po charakterze. Zanim się zdecydujesz poczytaj o rasie, o wymogach, o zachowaniu. Niestety niektórzy biorą psiaka, a potem jest rozczarowanie, bo nie dogaduje się z dziećmi, bo potrzebuje dużo ruchu, a jak tego nie dostanie to niszczy. Każda rasa ma swoje specyficzne cechy.

Chociaż psa w domu dla miłośników zwierząt jak najbardziej polecam. Sama mam labradora i z córeczką dogadują się doskonale.

8. magdaj

magdaj Zaciekawiona BB

Jestem za tym, by brać zwierzaki ze schronisk.

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

po za tym pies rasowy nie oznaczy tylko chodzenie po wybiegach.Psy rasowe rodzą się w dobrych warunkach,no i są takimi psami jakiego sobie wygląd wyobraziłaś.
    przecież ludzie non stop walczą o to by nie było pseudo hodowli.
    Moja kuzynka kupiła niby Yorka,a wyrósł z tego pies za kolano,solidny psiak,który nijak się ma do Yorka.
    Nie kupuj kota w worku
    a jeśli już to schronisko.

10. reklama

Poleć forum