reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaka wanienka?

jeśli chodzi o wanienkę, to się jeszcze tak strasznie nie interesowałam za to tam gdzie ten temat się przewinał podkreslano że profilowana, najlepsza jest. Z drugiej strony wielu moich znajomych barodzo szybko przeszło na wanne domową... efilo ty nie masz wanny to wanienka troszkę ci posłuzy w moim przypadku może być różnie, myślę ze obędzie się bez szaleństw cenowych:)
 
reklama
Monia12-wydaje mi sie ze bedzie dobra, bo ma dwa w jednym-ta nakladka przyda sie dla noworodka (a tego sie najbardziej boje, zeby nie uszkodzic takiego maluszka) a jak podrosnie to sie usunie nakladke i maluch bedzie mogl sie pluskac w zwyklaej wanience. Dziewczyny tu pisza ze ten material na nakladce moze byc siedliskiem bakterii, ale ja mam suszarke do ubran w domu wiec bede najwyzej suszyc po kazdej kapieli zeby tam nic nie zaplesnialo. Tak mi sie zdaje ze bedzie dobra, no ale jeszcze poszukam czy cos lepszego nie wynajde. Te profilowane wanienki mi sie nie podobaja, bo przeciez nie wsadze tam noworodka, to raczej dobre dla starszych dzieciaczkow.
 
Izka01 to mamy takie samo zdanie:-)
te profilowane wanienki nie sa dobre, one starcza tylko na jakis miesiac czy cos bo potem jak dziecko samo siedzi to przeciez nie wysiedzi w takiej pozycji jak wanienka mu "nakazuje". A ta co nam sie podoba wlasnie jest na kazdy wiek. Mozna miec ta nakladke dla noworodka a jak nam sie znudzi czy dziecko wyrosnie to sie wyjmie i jest zwykla wanienka. Poza tym ma dolaczony termometr i zabawki dla maluszka (oczywiscie nie noworodka). ja tez mam suszarke:-D wiec jakby co to mozna suszyc ale naczytalam sie dzis na temat tej wanienki opini i wszystkie sa super. Na 5 gwiazdek wszyscy daja 5. Zatem cos w tym musi byc!:tak:
 
Moim zdaniem wanienka powinna byc duza i wygodna by dobrze umyc malucha...ta z nakladka jak dla mnie podtawowy "defekt"ma taki ze dziecko jakos "wisi" na tym materiale nad wanienka ,a nie lezy we wodzie...Dzieci lubia cieplo wiec idealnie bedzie im w cieplutkiej wodzie...
 
Patrycja-No a dla mnie to jest zaleta-bo noworodek nie tapla sie w wodzie i nie zamoczy pepka czy uszek (ciezko potem wysuszyc u takiego 50cm szkraba, z zapalenie ucha to nie fajna sprawa). Dzieki temu kapiel jest bardziej "kontrolowana". A wiadomo na poczatku trzeba uwazac na wszystko. Ja sobie to tak wyobrazam ze dzidziunia lezy na nakladce a ja delikatnie ja obmywam. A jak dzidzius troche podrosnie to mozna sciagnac nakladke i sie pluskac ;-)
 
Izka01-Zapalenie ucha nie bierze sie od kapieli...i tez nie dostae sie jakby to ujac-z gory lecz z dolu...Np jak dziecko lezy na podlodze i zrobimy przeciag...Dodatkowo szybciej mozna go dostac jak dostanie sie mleko do uszka...np jak malec uleje...wtedy sa bakterie i szybciej mozna zalapac to diabelstwo...To jej poprostu bzdura ze dziecku nie mozna zamoczyc uszu...moja mala zawsze po same kaciki uszu zamaczalam i wtedy bylo jej najlepiej...pomysl jak by Ciebie polozyli na taka mate i obmywali...przeciez zimno by Ci bylo...:eek:

Ja moja mloda zawsze kapalam z uszami w wodzie i cale lato przelatala bez czapki...I nie dostala zadnego zapalenia...Ale raz jak bylam na swieta w polce u mnie w domu mala bawila sie na kocu-lezala a ja szybko otwozylam drzwi na taraz i wpuscilam psa...wieczorem juz miala zapalenie...

A suszyc mozesz suszarka-sprawdza sie suuuuper:-):-)
 
Izka01-Zapalenie ucha nie bierze sie od kapieli...i tez nie dostae sie jakby to ujac-z gory lecz z dolu...Np jak dziecko lezy na podlodze i zrobimy przeciag...Dodatkowo szybciej mozna go dostac jak dostanie sie mleko do uszka...np jak malec uleje...wtedy sa bakterie i szybciej mozna zalapac to diabelstwo...
A suszyc mozesz suszarka-sprawdza sie suuuuper:-):-)

No moze nie od samej kapieli ale latwiej takie uszko zawiac po kapieli-jak nie uda sie osuszyc dokladnie. Na tej samej zasadzie moze sie zrobic od mleka jak i od wody-idealne srodowisko dla rozwoju bakterii. Wiesz ja jestem uczulona na to bo w mojej rodzinie to sie przytrafia dosc czesto wiec wole dmuchac na zimne. Choc pomysl z suszarka wydaje sie byc dobry ;-)
 
Iza01 jak zaczniesz bombla suszyc to zobaczysz ze bedzie sie prezyc jak kotek na slonku:-) I wszystko ladnie wysuszy nie drazniac recznikiem tej delikatnej skorki:-)
 
zapominacie dziewczyny o jedyn, ten hamaczek na tej wanience wydaje sie "wisiec" w gorze teraz ale jak wlozysz na to dziecko, to waga obciazy i on sie zanuzy tylko nie tak po same uszy:-) dlatego wydaje mi sie fajny do niemowlaka a zwlaszcza ze dziecko ci sie nie wyslizgnie z reki i nie uderzy itd. Izka my wybadamy sprawe:-D
 
reklama
hmmm ciekawa dyskusja na temat uszek. ja mojej malej zawsze zamoczylam uszka (nawet jak nie chcialam) i zloze gratulacje wszystkim ktorzy myjac dziecku glowe nie zamocza uszek - bardzo ciezka sztuka. a jak na tej nakladce obrocicie malca na brzuszek zeby plecy umyc? i tak trzeba go trzymac pod pachami i glowka jedna reka a druga myc....

popieram pomysl z gladkimi wanienkami - mam teraz profilowana i jak dziecko jest wieksze to mycie glowy to koszmar bo sie nie moze wygodnie ulozyc przez te "rzezby". do ok roku kapalismy Cyrylke w tej malej wanience a jpotem w duzej wannie a to z powodu tego ze w lazience bylo strasznie zimno zima i nie uwierzycie: brak gniazdka w lazience zeby wlaczyc farelke!!! paranoja!!!
 
Do góry