reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka woda mineralna?

plastelinka5

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2009
Postów
504
Miasto
małopolska
Witam Serdecznie
Słyszałam oczywiście,że woda dla dzieci jest najwłaściwszym napojem ale idąc wzdłuż półek sklepowych nie mogę dokonać wyboru.Każda mi co innego w środku,inne ilości pierwiastków rozpuszczonych w wodzie i bądź tu człowieku mądry! Co sądzicie o tym,że podobno wody które mają ponad 1000 mg pierwiastkow w wodzie wypłukują dobre rzeczy z naszego organizmu (program wiem co jem na tvn style) i o tym,żęby koniecznie w wodzie nie było fluoru? Przejmować się tym czy to jedynie jakieś drobne szczegóły?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja podaję dziecku wodę Mama i Ja. Wydaje mi się, że skoro jest dla małych dzieci to ilość pierwiastków też jest odpowiednia.
 
Jest w Tesco i Kauflandzie na "normalnych" wodach. Kosztuje 1,79, ale czasami są promocje i można kupić 2 w cenie jednej. Ja kiedyś próbowałam dać Primaverę, ale synek wymiotował wszystko co było na tej wodzie. Po żywcu miał biegunki. Innych już nie próbowałam....od razu kupiłam Mama i Ja i nic się nie działo. Gdzieś mi się obiło o uszy, że atest Instytutu Matki i Dziecka
te zwykłe wody posiadają, ale chyba dla dzieci powyżej roku bardziej się nadają niż dla niemowląt.
 
Ja odradzam wszystkie wody smakowe.Mam manie czytania etykietek i tam są same aromaty,jakiś konserwant zawsze i dużo dużo cukru. lepiej zrobić soczek malinowy i dodać o zwykłej wody albo wcisnąc cytryne bądz pomarańcz

Wczoraj byłam w Auchan i nie moglam znalezc mama i ja :( (jak i biszkoptów petitki! ) kupiłam jakąś z opinia instytutu matki i dziecka i dla dzieci od roku (moja ma 13 mies wiec sprobujemy)
 
Moi zdaniem najlepiej jest zainwestować w jonizator, ponieważ jest to duża oszczędność. Nie trzeba wtedy kupować wody mineralnej. Jonizatory bowiem poza oczyszczaniem wody kranowej, posiadają również właściwości lecznicze. Jeśli ktoś chce sobie poczytać na ten temat to niech zerknie sobie na jonizatory.com
 
reklama
My również najchętniej kupowaliśmy MAMA I JA
a aromatyzowane wody to jakaś pomyłka, kiedyś kupiłam z konieczności, na szczęście nasze starania nie poszły na marne i nasz 4,5 letni syn już sam odrzuca taką chemię. Butelka po dokładnym umyciu śmierdzi tym świństwem jeszcze przez wiele dni.
 
Do góry