reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka woda mineralna?

reklama
A mojemu dziecku smakuje szczypiąca w język ustronianka z jodem. I na nic wiedza, że woda źródlana jest najlepsza. On woli wyraźną w smaku i już.
 
Ja dawałam żywiec zdrój, osobiście najbardziej mi ta woda smakuje a że można ją podawać dzieciom to właśnie tą dawałam ;)
 
A co myślicie o tej wodzie ???
013826_1.jpg
Azotany - <0,3 mg/l
Azotyny - 0,007 mg/l
Sód - 6,2 mg/l
Fluorki - 0,1 mg/l
Siarczany - 45 mg/l
Mangan - <0,02 mg/l
Wapń - 58,7 mg/l
Magnez - 6,3 mg/l
 

Załączniki

  • 013826_1.jpg
    013826_1.jpg
    45,4 KB · Wyświetleń: 261
mi najbardziej smakuje naturalna woda mineralna ustronianka, jest średniozmineralizowana i niskosodowa. wiadomo, że każdy musi sam wypróbować zanim wybierze, ale polecam właśnie tę.
 
ja dziecku podawałam primaverę, a jeśli akurat nie było to inną źródlaną wodę niskosodową ... swoim smakiem się nie kierowałam bo zwykle nam smakują wody o wyższej zawartości sodu .... także cisowianka, nałęczowianka. osobiście nie polecam żywiec zdrój, po niej ciągle miałam suche gardło a po czasie i choroby gardła, rozmawiałam także o tym ze znajomymi i również u siebie zauważyli takie dolegliwości które ustępowały po zmianie wody ... ostatnio kupuję wodę źródlaną z biedronki i ona mi pasuje, pijam tylko niegazowane bo po gazowanych mam problemy z gardłem ;-) niektórzy kupują tę wodę Mama i Ja, też kilka razy kupiłam jak była w promocji akurat, osobiście nie widzę między nimi większej różnicy, ważne że dziecko pije wodą źródlaną (nie mineralną), niskosodową i to jest jego główny napój a nie soczki czy herbatki :-)

Mariolciaa w tej wodzie zastanowił mnie wysoki (wg mnie) poziom siarczanów ... nie kojarzę aktualnie jak jest w innych wodach ale trochę mnie to martwi :-( czy od tego przypadkiem nie można się nabawić refluksu żołądka? muszę koniecznie przeczytać jak to jest z innymi wodami ...
 
reklama
Dla dzieci ponoć najodpowiedniejsza jest woda niskomineralizowana. My mieliśmy tą wygodę, że karmiłam piersią prawie rok. A teraz filtrujemy kranówkę przez dzbanek Brita.
 
Do góry