reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki dermatolog/alergolog? atopowe zapalenie skóry u niemowlaka testy?

marika_

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2010
Postów
57
Witam.


Synek ma 8 miesięcy, w wieku około 2 lekarz rodzinny stwierdził u niego skazę białkową i przepisał Bebilon Pepti.
Od tej pory synek jest na tym mleku, ale nadal co jakiś czas, często wychodzą mu plamy na zgięciach łokci, kolan, szyjce, buzi, brzuszku i plecach. Smaruje różnymi maściami,ale nie pomaga. Zapisano mu Elosone, jedynie po tym plamy schodzą, a właściwei skóra na nich się łuszczy, jednak na ulotce pisze że nie powinno się używac tej maści u dzieci, co również powiedział nam drugi lekarz.

Zastanawiam się nad wizytą u specjalisty. Ale do kogo się udac?
Nie musi byc to koniecznie lekarz z Piły.
Co myślicie o testach z krwi?
Synek jest ewidentnie na coś uczulony, ale nie mam już pojęcia na co i co eliminowac...
 
reklama
Co do lekarza nie poradze bo nie jestem z regionu:-)
Co do testow z krwi- u takich malych dzieci sie nie robi bo nie dzialaja (dopiero od 2 roku zycia).
Co do uczulenia- pewnie poradze nietypowo a to dlatego, ze w Angli lekarze twierdza zupelnie co innego niz w Polsce (moja Joasia tez ma ten problem).
Wiec bardzo czesto problemy atopowe wcale nie sa wynikiem jakiejs konkretnej alergi tylko nadwrazliwosci na wiele czynnikow. Ja delikatnie obserwowalam Joasie ale zadnej zaleznosci od jedzenia nie znalazlam. W czasie rozszerzania diety nie nastapilo zadne zaostrzenie (z wiekiem obserwuje raczej zlagodzenie objawow). Lekarka angielska wrecz zakazala stosowac diete eliminacyjna- podobno wiecej szkody niz pozytku (moze prowadzic do niedoborow). Gdzies tez czytalam, ze przyczyna zmian atopowych moze byc np. kurz a nie pokarmy.
Jedyna zaleznosc jaka znalazlam to zaostrza sie przy zabkowaniu.
Ale oczywiscie kazde dziecko jest inne wiec moze Twoje jest akurat uczulone na cos konkretnego. Chodzi mi tylko o to ze wcale tak nie musi byc (Joasia ma bardzo podobne objawy).
 
Ja co prawda niedaleko,bo z "zachpom.";-),ale w kwestii lekarza tez nie pomogę- ja zdałam się na naszego pediatrę w kwestii AZS u mojej córeczki ,bo po pierwsze nikt nie umiał mi polecić lekarza,który "działał cuda" przy alergii,a po drugie wiele mam w przychodni bardzo go chwaliło,ze ich dzieci z alergii "wyprowadził".
Powiem tak:u nas dieta eliminacyjna była- najpierw karmiłam piersią,więc to ja musiałam się poddać reżimowi;-).Ty masz łatwiejsze zadanie,bo synek jest na Pepti.Na Twoim miejscu zaczęłabym od początku- odstawiła dosłownie wszystko,co już je i dawała samo mleko,do wygojenia się skóry,a potem powoli,stopniowo rozszerzała dietę o kolejne pojedyncze produkty.Jeśli po odstawieniu wszystkiego skóra nadal będzie brzydka,trzeba szukać dodatkowej przyczyny- może materacyk,może proszek do prania,może woda- uczulac moze dosłownie wszystko :-(.U nas tą metodą wykryłam głownego winowajcę- marchewkę.Po odstawieniu skóra znacznie się poprawiła,oczywiście u Was moze to być całkiem coś innego,a nawet wiele czynników.
Podsumowując- na testy nie licz,u tak małego dziecka nie są miarodajne.Ja Cię rozumiem,że ręce opadają,jak dziecko sie męczy,a my nie wiemy,co jest przyczyną.Ale każda alergia jest inna i nie liczyłabym raczej na lekarzy,bo to Ty na co dzień obserwujesz dziecko i mozesz zobaczyć,co szkodzi,a co jest ok.
Pocieszę Cię tylko,ze alergia z wiekiem mija.U nas w tej chwili już prawie całkiem dobrze- została sierść i czekolada,ale to już naprawdę "pikuś"- na szczęście zwierząt nie mamy,czekolady jeść nie musi:tak:.Cierpliwości życzę,bo to najbardziej potrzebne w walce z tym choróbskiem....:***
 
A ja mogę pomóc o ile to jeszcze aktualne.
Moja Nadia też alergik, niestety.
Jeśli chcesz to na priv mogę podać namiary na lekarza.







www.monikakegel.blogspot.com
ZAPRASZAM
 
Heka z tego co słyszałam testy robią od 3 lat na alergie ale ja bym poszła do dermatologa niech go zibaczy polecam dr Krępułę w szpitalu w poradni PULS przyjmuje :) Pzodrawiam
 
azs własnie objawia sie tymi zmianami...
mam dobrego alergologa teraz, ale powiem że najwiecej to przynioslo mi dobrego wyszukiwanie w internecie,
obecnie uzywam witaminowej masci robionej na recepte -kiedys nie pomagala, a teraz tak, koszt około 5 zł,
kupiłam ostatnio atoperal, ale nie polecam klei się, w dodatku w składzie ma parabeny.
teraz chce sprobowac masc robiona z mocznikiem.
ogolnie ze skora juz nie mamy takich problemow..
sa tylko takie 3 zmiany, ktore sie nie chca zagoic
aha, bym zapomniala, obecnie - od 3 miesiecy kąpie synka w mydle syryjskim aleppo- jest swietne, mam caly czas jedno, wiec wychodzi to tanio, a jest lepsze niz te wszystkie emolienty
kupilam tez nierafinowane maslo shea, ale wydawalo mi sie zaosstrza nieraz zaczerwieniania, ale za to rewelacyjnie nawilza,- sama uzywam:)
 
testy na prwno nie od 3 lat- no chyba ze mowisz o skornych, ale one chyba pozniej
moj maly mial z krwi panel pediatryczny robiony kolo 1 roku zycia i powiem ze one mi pomogly, bo wyniki byly w jego rpzypadku bardzo miarodajne, pomogly wykluczyc alergeny z diety
 
reklama
Może Was zainteresuje ,że mamy od kilku dni na forum dział ekspercki prowadzony przez dermatolog. Jeżeli macie jakieś wątpliwości i potrzebujecie konsultacji zapraszamy

AZS S.O.S
 
Do góry