reklama

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez kaTekla, 7 Lipiec 2014.

1. kaTekla

kaTekla ja

Przymierzam się do zakupu ekspresu do kawy. Całkiem niedawno piłam u znajomych taką pyszną kawę orzechową i zakochałam sie w tym smaku!!! To jest zupełnie co innego niż taka sypana kawa do zalania (nawet ta lepsza). Nie znam się zupełnie na temacie ekspresów, ale w skrócie opiszę mój dylemat :) Widziałam w sklepie że są takie z rączką i takie bez rączki - nie wiem co to daje i co jest lepsze. I część mieli kawę sama, część nie. Czy jest duża różnica w kosztach używania takiego i takiego ekspresu? Podpowiecie czym powinnam się kierować przy zakupie? Może ktoś ma i poleci coś sprawdzonego?

2. misia1608

misia1608 Fanka BB :)

Ja mam dolce gusto i bardzo sobie chwalę, do tego pyszne syropy do kawy = miodzio :) wiadomo przy codziennym wypijaniu 2 - 3 kaw można by było pójść z torbami, ale od czasu do czasu fajna alternatywa. Dla tych co oczywiście są kawoszami i lubią takie gadżety

3. reklama
  4. olgita

olgita Zaciekawiona BB

Przede wszystkim musisz zdecydować, czy ma to być ekspres ciśnieniowy czy przelewowy (taka kawiarka). Z doświadczenia powiem, że tylko ciśnieniowe robią taką prawdziwą kawę, z której czuje się ten charakterystyczny aromat, jak w prawdziwej kawiarni :) Takie z rączką to są ekspresy manualne - do nich wsypujesz już zmieloną kawę, którą wcześniej kupujesz w sklepie, albo mielisz sama w młynku (który trzeba dodatkowo kupić). Najlepsze moim zdaniem są automatyczne ekspresy, w nich poza wsypaniem ziarenek kawy nie musisz robić praktycznie nic więcej, wszystko dzieje się samo :) Są jeszcze tzw. kapsułkowce, ale nie polecam bo kapsułki potem drogie i też nie wszędzie można je kupić. Jakbym miała teraz wybierać to brałabym taki Ekspres Saeco Moltio HD8768/09 - Ceneo.pl. Mam podobny z tej firmy w pracy i robi przepyszną kawę. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :)

5. Aneta89

Aneta89 Zaciekawiona BB

Ciekawy poradnik.

6. inkol

inkol Początkująca w BB

Ja kupiłam ekspres na kapsułki (nescafe), ale to z tego powodu, że nie piję dosyć często kawy, więc nie kosztuje mnie to nie wiadomo ile. Moja znajoma ostatnio kupiła ekspres ciśnieniowy ze spieniaczem mleka za 350 zł w neonecie, kawa naprawdę jest smaczna i aromatyczna.

7. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

ja mam ciśnieniowy kmix kenwooda,sprawuje się super :) kawka pyszna,miałam kapsułkowy zelmera ale to była porażka, kawa mi zupełnie nie smakowała

8. BasiaBM

BasiaBM Fanka BB :)

Jeśli nie jest za późno to polecam ekspresy Siemensa, nie podam konkretnego modelu, bo nie wiem, jaki ja mam. Te ekspresy jako jedyne mają miejsce na wysoką szklankę! a ja lubię trójwarstwowe latte ;) Spieniarka sama się czyści - idealna dla leniwców ;)

9. renias25

renias25 Początkująca w BB

A ja uważam że najlepsza kawa, to ta ze starej dobrej kafetierki... nic nie przebije tego smaku ^^

10. reklama
  11. haluna

haluna Początkująca w BB

dobra kawa jest gotowana, z przyprawami (imbir, cynamon, kardamon, anyż), ale to opcja dobra na zimę i chłodne dni. ale na co dzień najlepsza jest z ekspresu :) my mamy Jurę - wydaliśmy sporo, ale za to kawa jest nie do opisania. kupowaliśmy w Ekspresy do kawy Warszawa, akcesoria do ekspresów do kawy - Kawa Serwis , bo serwisują też ekspres u męża w pracy i bardzo dobrze wypadają na tle poprzednich firm.

12. Asiela87

Asiela87 Aktywna w BB

A ja mam już dosyć czyszczenia swojego, chyba go przestanę używać.

Poleć forum