reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik dla naszego skarba :)

Co do tanich to racja, ale co do kupowanych w komplecie z wózkiem nie zgodziłabym się, bo to wszystko zależy czy wybierzemy porządną firmę, która robi foteliki w oparciu o testy bezpieczeństwa, czy wybierzemy firmę pt. krzak.
 
reklama
My nadal jestesmy przy zakupie fotelika coneco <mysia wkleila linka do niego>:-D

Kiddy Pro strasznie mi sie podoba ale cena niestety nie dla nas...zreszta balabym sie go trzymac w samochodzie na noc, a w domku nie ma miejsca na trzymanie takiego olbrzyma;-):dry:

Co do podstawka dla starszych dzieci to kosztuje ok 20-30 zl takze nie wyjdzie na to samo jak kupi sie najpierw taki do 25 , a pozniej podstawke:no:
I nie sadze ze dziecko czuje mniej komfortowo na nim niz w foteliku...wyobraz sobie Rosmerta takie dziecko 30kg siedzace w foteliku:szok: zreszta w tych do 36kg tak czy siak demontowana jest pozniej gora a zostaje tylko dol...bez zaglowka i tym podobne

TAKIE JEST MOJE skromne ZDANIE hihi
 
A my kupujemy chicco x1 9-18 kg to juz postanowione- koniecznie z isofixem. Kosztuje ponad 1100 zł ale bezpieczeństwo naszego dziecka jest najwazniejsze. Uwazam ,ze tu nie ma miejsca na zaden kompromis. :no: Wczesniej myslałam tez o kiddy life pro-ale po obejrzeniu w sklepie ta opcja odpadła.
 
Mnie niestety nie stacna tak drogi fotelik.kupimy zapewne Maxi Cosi...
Szlag mnie trafia jak ludzie kupuja foteliki w supermarkecie albo jakies "taniochy"(przepraszam za wyrazenie...) za 50-100 zl.Jak taki fotelik moze chronic dziecko???:szok:Ogolnie uchodze w rodzinie meza za dziwaczke,bo moje dzieci jezdza zawsze z zapietymi pasami,te ktore musza:-p na podkladce i w foteliku:tak:.Meza brat nigdy nie wozil dzieci w fotelikach,telepiace sie z tylu w samochodzie...powinieni dziekowac Bogu,ze nie mial wypadku(ma co kilka miesiecy:szok:) kiedy wiozl ze soba dzieci....:angry:
Aha i patrza na mnie dziwnie kiedy ktos zaczyna palic w towarzystwie dzieci...Wychodza albo one albo palacy...Jestem w tej kwestii bardzo stanowcza:angry:.Jacka brat z zozna pala przy dzieciach(ona palila oczywiscie w ciazach obu....),alegrikach,wrecz astmatykach...Ich synek bierze leki wziewne...Czy ludzie maja mozgi????


Bardzo przepraszam...tak mnie naszło:baffled:
 
I nie sadze ze dziecko czuje mniej komfortowo na nim niz w foteliku...wyobraz sobie Rosmerta takie dziecko 30kg siedzace w foteliku:szok: zreszta w tych do 36kg tak czy siak demontowana jest pozniej gora a zostaje tylko dol...bez zaglowka i tym podobne

TAKIE JEST MOJE skromne ZDANIE hihi
W tym, który planuję kupić, nie demontuje się góry, dziecko siedzi do końca w foteliku. I myślę, że dziecko może się czuć w nim dobrze nawet jak jest większe, zresztą tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, a udowodnione jest, że najbezpieczniejszy w razie wypadku jest cały fotelik.
Oczywiście nie chcę nikogo przekonywać do swojego zdania, każdy ma prawo sam zdecydować. A ceny tych najbezpieczniejszych fotelików są rzeczywiście zastraszające, więc się nie dziwię, że nie każdego na nie stać.
 
A my kupujemy chicco x1 9-18 kg to juz postanowione- koniecznie z isofixem. Kosztuje ponad 1100 zł ale bezpieczeństwo naszego dziecka jest najwazniejsze. Uwazam ,ze tu nie ma miejsca na zaden kompromis. :no: Wczesniej myslałam tez o kiddy life pro-ale po obejrzeniu w sklepie ta opcja odpadła.
Dlaczego zrezygnowałaś z Kiddy? Pytam, bo planuję go kupić, może jest jakiś feler, którego nie zauważyłam :confused:
 
Kasiud, zrezygnowałam z Kiddy Life Pro poniewaz:

1. Wygląda mniej solidnie niz Maxi Cosi Tobi czy Chicco Key X1
2. Z cała pewnoscia jest mało wygodny w uzytkowaniu- np nie mozna, nie wyjmujac dziecka, pochylic fotelika gdy dziecko w nim zasnie do pozycju pollezacej zeby mu byo wygodnie-te regulacje sa gdzes z tyłu.
3.ten blat, który jest zamiast pasów strasznie głeboko sie wsuwa do srodka-teraz mała sie miesci ale jeszcze ze 3 kilo i bedzie jej sciskało brzuszek...
4.ten fotelik jest bardzo bezpieczny tylko do momentu gdy montujemy blacik z zabawkami- max do 18 kg(moim zdaniem nie starczy miejsca na brzuszek na tak długo), potem dziecko przypina sie normalnie-pasami i w wyzszej klasie nie jest juz tak bezpieczny( ta 4 w testach adac odnosi sie tylko do klasy 9-18 kg)

ma tez plusy-bardzo milutka tapicerke-naprawde przyjemniejsza niz inne foteliki

Powiem tak-gdybysmy mieli bardzo cięzko z kasą to stanęłabym na głowie rezygnując z innych rzeczy i kupiłabym własnie ten fotelik, chociazby dlatego ,ze starczy do 36 kg( Tycia ja tez bardzo zwracam uwage na bezpieczeństwo dzieci)
A zrobiłam inaczej -mieliśmy odłożona kaskę na ten fotelik a oszczędzamy na lepszy.
W sklepach sprzedawcy najbardziej chwala Maxi Cosi , Romer(roemer), oraz Chicco key x1 właśnie-nawet tez bez isofixu( na allegro jest juz za 400 zł- w sklepie ponad 600)

Coneco nie widziałam w żadnym sklepie-niestety, chociaz na zdjęciach wygląda fajnie i jest dość tani bez "pomacania" bym go nie kupiła.
 
Kasiud, zrezygnowałam z Kiddy Life Pro poniewaz:

1. Wygląda mniej solidnie niz Maxi Cosi Tobi czy Chicco Key X1
2. Z cała pewnoscia jest mało wygodny w uzytkowaniu- np nie mozna, nie wyjmujac dziecka, pochylic fotelika gdy dziecko w nim zasnie do pozycju pollezacej zeby mu byo wygodnie-te regulacje sa gdzes z tyłu.
3.ten blat, który jest zamiast pasów strasznie głeboko sie wsuwa do srodka-teraz mała sie miesci ale jeszcze ze 3 kilo i bedzie jej sciskało brzuszek...
4.ten fotelik jest bardzo bezpieczny tylko do momentu gdy montujemy blacik z zabawkami- max do 18 kg(moim zdaniem nie starczy miejsca na brzuszek na tak długo), potem dziecko przypina sie normalnie-pasami i w wyzszej klasie nie jest juz tak bezpieczny( ta 4 w testach adac odnosi sie tylko do klasy 9-18 kg)

ma tez plusy-bardzo milutka tapicerke-naprawde przyjemniejsza niz inne foteliki

Powiem tak-gdybysmy mieli bardzo cięzko z kasą to stanęłabym na głowie rezygnując z innych rzeczy i kupiłabym własnie ten fotelik, chociazby dlatego ,ze starczy do 36 kg( Tycia ja tez bardzo zwracam uwage na bezpieczeństwo dzieci)
A zrobiłam inaczej -mieliśmy odłożona kaskę na ten fotelik a oszczędzamy na lepszy.
W sklepach sprzedawcy najbardziej chwala Maxi Cosi , Romer(roemer), oraz Chicco key x1 właśnie-nawet tez bez isofixu( na allegro jest juz za 400 zł- w sklepie ponad 600)

Coneco nie widziałam w żadnym sklepie-niestety, chociaz na zdjęciach wygląda fajnie i jest dość tani bez "pomacania" bym go nie kupiła.
 
Dzięki Madzix, muszę w takim razie przemyśleć jeszcze decyzję i chyba przed zakupem jednak wybiorę się do sklepu i obejrzę dokładnie foteliki.
 
reklama
Do góry