reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik dla naszego skarba :)

mąż szuka, sprawdza testy bezpieczeństwa, no i doszedł teraz jeszcze Cybex solution x-fix fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe z grupy wagowej 15-36 kg :: sortowanie wg kryterium ocena
w sumie on i roemer kid fix wychodza podobnie w tych testach, tylko cybex ma najlpesze wyniki w testach bocznych. teraz to juz chyba sie po prostu przejeziemy do sklepów i wtedy zdecydujemy:sorry2:
chociaz znając mojego męża toi tak jeszce szperać w necie będzie:-p
My mamy Cybex Solution już dość długo i jestem bardzo zadowolna jak narazie :tak:
 
reklama
chcemy własnie zobaczyć jak to jest z tą regulacją, czy czasem nie jest tak, że maksymlana szerokośc jest taka jak szerokośc standardowa tych bez regulacji,a po prostu zmniejsza sie siedzisko dla malych, szczupłych dzieci. No ale to na żywo trzeba sprawdzić, pewnie w przysżłym tygodniu pojedziemy na rekonesans:tak:

to koniecznie daj mi znać bo faktycznie może tak być to wtedy bym wybrałą romera.
 
A więc zakupilismy w koncu fotelik - stanęło na Cybex Solutions Xfix, kolor:FOTELIK 15-36 kg CYBEX SOLUTION X FIX OSŁONKA G (905120708) - Aukcje internetowe Allegro ale zakupilismy go w Poznaniu w sklepie i wyszło nam 711zł:tak::tak:

Ogladalismy tez ten Concord transformer, ale z ta regulacja to jest tak: siedzisko jest cały czas takie samo - zmienia sie tylko szerokośc w ramionach ale jest to polączone z podnoszeniem zagłówka - nie mozna poszerzac sobie dowolnie, tylko wraz z wysokoscią zagłówka poszerzaja się boki i tyle. A poza tym ten cybex ma wg nas lepiej zabudowane tutaj własnie przy głowie i ramionach:tak::tak:
no i jest wysoko w testach ADAC :tak:Kindersitztest - Ergebnisstabelle
teraz nie mamy isofixa, ale jak jest na isofixie można go fajnie odchylić do spania:tak: no i pod głową jest tez odhcylany fragment zagłówka, zeby dziecku nie opadała główka podczas spania:tak:
ogólnie jestesmy zadowoleni:tak:
tego Romera nie ogladalismy w ogóle:no: więc nie moge sie wypowiedzieć KArola:sorry2:
 
bardzo fajny ten fotelik :tak: :-)



Ja mam pytanko jedno :baffled: co w przypadku dziecka nie osiagajacego jeszcze wieku i wzrostu do jazdy bez fotelika a przekraczajacego wage 42kg:zawstydzona/y:............nie moge dostac siedziska na ta wage:no:
 
Agusia, mi się wydaje, że możesz spokojnie zastosować Kondziowi podstawkę. One są wszystkie zdaje się do 36 kg, ale nie sądzę, żeby cięższe dziecko nie mogło z niej korzystać, przecież w podkładce chodzi o to, żeby dziecko siedziało na odpowiedniej wysokości w stosunku do pasów, tak, żeby pasy dobrze zabezpieczały w trakcie wypadku. Musisz tylko poszukać gabarytowo jak największej podstawki, żeby Kondziowi siedziało się wygodnie.
 
reklama
Agusia, nie mam pojecia

Rosmerta, fotelik fajny. Tez bralam go pod uwage, ale w koncu kupilismy maxi cosi. Niech Wam sie dobrze ''spisuje'' ten fotelik.
 
Do góry