reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

NikaMD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
2 248
Miasto
Warszawa
Mój synek ma wprawdzie pół roczku, ale pozwoliłam sobie napisać tutaj, bo Wy drogie mamy i tatusiowie macie pewnie już w tej kwestii doświadczenie. Chodzi o dobry fotelik samochodowy, od 9 kg w górę. Nie wiem jeszcze czy taki do 18 czy 36 kg. Napiszcie jakie macie i czy je polecacie. My dużo podróżujemy, zależy mi na tym żeby w foteliku można było regulować oparcie, żeby dziecko mogło na półleżąco jechać. Jakie foteliki się Wam sprawdzają?
 
reklama
Witam! Nam bardzo się sprawdził Deltim "Mały podróżnik", 9-36kg, ma regulację położenia i bardzo dobrze dzieciom się w nim drzemało podczas jazdy samochodem. Jest praktycznie niezniszczalny, nasz jest użytkowany przez druga córcię i wygląda jak nowy. Można prać poszycie w pralce mimo,ze producent zaleca czyszczenie mokra gąbką. Ja wyprałam w 40C , odwirowałam i wygląda jak nowy. Zarówno Emi jak i Niunia rozpoczęły jazdę w Deltimie, kiedy miały 6-7 miesiecy. Dość dobrze przedstawiono charakterystykę tego fotelika na stronie producenta www.deltim.com.pl/
 
ja porównywałam w sklepie deltima i ramatti i jednak ramatti ma większe odchylenie, dlatego wybralismy ten, ale już prawie mielismy kupowac deltima
 
Dziekuję wszystkim za wszelkie sugestie, my musimy się zdecydować na fotelik przed świętami, bo na święta czeka nas 300 km jazdy w jedna stronę. A nasz Michaś z nosidełka już wyrósł. Pozdrawiam serdecznie i jeśli ktoś ma inną propozycję co do fotelika to chętnie poczytam.
 
Dziewczyny ja zdecydowanie POLECAM fotelik BEBE CONFORT 9-18kg :-). Niestety nie znam nazwy modelu, bo pożyczyliśmy go od znajomych. Sprawdza się u nas rewelacyjnie już półtora roku! Ma płynna regulację odchylenia i właściwie w odchyleniu maksymalnym dziecko dosłownie leży, dzięki czemu nasz B zaczął wreszcie spać podczas podróży. Szkoda, że dopiero w okolicach swoich 1 urodzin.
Od urodzenia jeździł w foteliku PEG PEREGO model PRIMO VIAGGIO SIP, który owszem bardzo ładny, ale absolutnie do d...py :wściekła/y:, więc ODRADZAM. Mały w ogóle nie spał nawet podczas długich podróży, bo pozycja wymuszona przez fotelik była moim zdaniem zbyt pionowa.
Niedługo będziemy musieli zmienić fotelik na większy 15-36 lub 18-36 miesięcy, więc może coś doradzicie?
 
reklama
Polecam Coneco Zenith 9-25 kg; Mamy go już dłuższy czas i uważam że jest bardzo wygodny dla dziecka :) :-)
 
Do góry