reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy?

vici ja tylko patrzę przez pryzmat słynnych wózków wielofunkcyjnych , które i tak się nie sprawdzają. i gdybym mogła komuś doradzić, ( lub kiedyś sama jeszcze będę kupować) to nigdy tego błędu nie popełnię. i kupię oddzielne wózki gondolę i po pewnym czasie spacerówkę, no ale mądry Polak po szkodzie....
co do fotelika to wczoraj oglądałam program właśnie na temat fotelików i niestety lekarz potwierdził to co napisałam im mniejszy przedział wagowy tym lepiej. bo dziecko inaczej jest zbudowane jak ma powiedz 9 miesięcy ,a inaczej jak ma 3 lata. i ja wiem ,że takie foteliki można dopasować , ale to chyba nie jest to samo. podobno są nawet foteliki 0-25 kg co dla mnie niestety jest abstrakcją.

co do maxi cosi priori ma naprawdę największy wychył , co niewątpliwie przydaje się przy dzieciach młodszych , które często całą podróż przesypiają. ( porównałam z Recaro , który ma koleżanka ). ja kierowałam się przy wyborze fotelika przede wszystkim bezpieczeństwem. często podróżuję z córeczką i chciałam jej zapewnić max bezpieczeństwa.
 
reklama
Mój syn jezdzi w Maxi Cosi XP, jestesmy z fotelika baaaardzo zadowoleni :)
Jest wygodny, łatwo sie reguluje pozycję do spania. Pasy jestem w stanie uregulowac sama 1 ręką, bez zbytniego kombinowania. Synkowi chyba tez w nim wygodnie, nie narzeka przynajmniej :)
 
Mój syn jezdzi w Maxi Cosi XP, jestesmy z fotelika baaaardzo zadowoleni :)
Jest wygodny, łatwo sie reguluje pozycję do spania. Pasy jestem w stanie uregulowac sama 1 ręką, bez zbytniego kombinowania. Synkowi chyba tez w nim wygodnie, nie narzeka przynajmniej :)

ja również mam maxi cosi priori i polecam. Nie można się do niczego przyczepić a cena jest przystępna
 
Jeśli chodzi o fotelik taki mały to polecam taki z bazą zostawianą w samochodzie, nie trzeba się z pasami siłować a odrazu wpinasz bazę i jest ok wszystko. My mieliśmy Graco z bazą i uważam, że jest on super, był on do 13kg, ale ze względu na wystające nóżki córki zmieniliśmy na większy. A dodam jeszcze, że tamten fotelik bardzo dobrze się spisał podczas wypadku (uderzenia w tył przez drugi samochód)
 
Hej,
Poradzę się doświadczonych mam bo jakoś mam przeczucie, że dobrze mi poradzicie :) Otóż oglądam ostatnio różne foteliki dla dzieci np. [URL="https://www.babyboom.pl/forum/abc"]foteliki samochodow [/URL]i chciałabym kupić coś dla młodszej córeczki, ale kompletnie nie wiem w jaki fotelik zainwestować. Wiem tylko, że mała kwalifikuje się do kategorii wagowej foteliki samochodowe 0 - 13k lub foteliki samochodowe 0 - 18kg ale co do tego też już jestem skołowana, bo jeśli pasuje do obu to który fotelik powinnam wybrać? No i co z tym atestami? Z góry dzięki Wam dobre kobiety za poradę. Pozdrawiam

Cześć Matyllda :)

Nie mogę się powstrzymać i z ciekawości zapytam :)))))))))))))))))) - czy jesteś ze sklepu autofoteliki ?? pytam gdyż ładnie linkujesz słowa kluczowe :]
 
Kupiliśmy jednak Maxi Cosi Priori XP. My jesteśmy zadowoleni a nasz syn jeszcze bardziej. Przymierzyliśmy wszystkie foteliki w naszym samochodzie i ten był najbardziej stabilny także ja tez go polecam. Cena hmmm jak na czyje zarobki ale bezpieczeństwo jest najważniejsze i warte każdej ceny.
 
Kupiliśmy jednak Maxi Cosi Priori XP. My jesteśmy zadowoleni a nasz syn jeszcze bardziej. Przymierzyliśmy wszystkie foteliki w naszym samochodzie i ten był najbardziej stabilny także ja tez go polecam. Cena hmmm jak na czyje zarobki ale bezpieczeństwo jest najważniejsze i warte każdej ceny.

bardzo słusznie - 5 gwiazdkowy fotelik, który nie jest kompatybilny z naszym autem i lata po kanapie stanowi dużo większe zagrożenie niż fotelik mniej bezpieczny (np mniej gwiazdek ADAC) który jest kompatybilny i dobrze zamontowany.
 
Pan e-doradca bardzo mnie rozśmieszył ...
Lepiej zerknijcie na fakty niż na wirtualne porady wirtualnych doradców :
fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe z grupy wagowej 0-13 kg :: sortowanie wg kryterium ocena
Bardzo ważny link, dowiedziałam ( a raczej utwierdziłam się w przekonaniu )jaki kupiłam chłam i że nie warto na tym oszczędzać !!!!
Odradzam fotelik do wózka coneco toledo !Dziecko w nim siedzi jak sardynka, głowa lata na boki a wpięty fotelik w pasy fotela w ogóle nie jest stabilny !!
Beznadziejny totalny chłam. Już po 3 miesiącu użytkowania go sprzedaję i kupuję Maxi Cosi bo nie ma na rynku Britax -ów
 
reklama
Pan e-doradca bardzo mnie rozśmieszył ...
Lepiej zerknijcie na fakty niż na wirtualne porady wirtualnych doradców :

Bardzo mi miło - jak wiadomo śmiech to zdrowie :)

Rozumiem, że taka wypowiedź spowodowana jest frustracją z powodu wyboru złego fotelika, ale żeby to była moja wina ??? :)

Wirtualny niewirtualny, ale certyfikowany przez fotelik info :)
 
Do góry