reklama

jaki jest mój typ sylwetki

Temat na forum 'Konsultantka stylu radzi' rozpoczęty przez krajanka, 7 Październik 2012.

1. krajanka

krajanka Zaciekawiona BB

Proszę o pomoc w określeniu , jaki jest mój typ sylwetki i w związku z tym, czego mam unikać w ubiorze.
    Wymiary: wzrost 170cm
    waga : 70 kg
    biust: 94cm
    talia : 83 cm
    biodra : 105cm
    ramiona : 84cm( mierzone pod pachami , tak jak przeczytalam wczesniej w ktorymś poście)

Spróbuje też załączyć zdjęcie:

[​IMG][/img]

2. krajanka

krajanka Zaciekawiona BB

ufff...udało sie ze zdjeciem a nie bylam pewna czy dobry adres wzielam;-)

3. reklama
  4. little.bee

little.bee Zaciekawiona BB

Moim zdaniem typ Twojej figury to gruszka :) uważam tak ze względu na to, że masz wąziutkie ramiona i talię a szeroki biodra :) nie jestem jednak profesjonalistką w tym zakresie i mogę się mylić :) zaczekaj może aż wypowie się fachowiec :D

5. krajanka

krajanka Zaciekawiona BB

dzieki little:-)
    jak czasami analizuje te rozne okreslenia do konkretnych typow, to stwierdzam na koniec ,ze nic nie wiem;-) albo jak proponuja chodzic w czyms , to jak w cos podobnego sie ubiore , to mi sie to nie podoba i wcale nie uwazam ,ze to na mnie wyglada super. Chyba ze to "moje podejscie"jest zle , a nie rady specjalistow;-)

6. Izabela Muther

Izabela Muther Espert BB - konsultantka stylu

droga Krajanko,
    przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ogromny nawał pracy :) chyba wszyscy chcą się dobrze ubrać na jesień. Ale teraz o Twojej sylwetce, jak wspomniała Little jesteś gruszką, choć ja nie lubię tego określenia. Dla mnie po prostu Twoje biodra są szersze od ramion, co oznacza, że powinnaś ubierać się w konkretny sposób. Czyli - koncentrujemy uwagę na górną część Twojego ciała, poprzez większy dekolt, intensywniejsze kolory, biżuterię. Dół pozostawiamy prosty. W Twoim przypadku należy również podkreślić talię. Ponieważ masz ładne nogi proponuję nosić sukienki lub spódnice bo powinniśmy pokazywać to co w nas najładniejsze.
    Nie wiem, bo na tym zdjęciu nie widać czy masz problem z wystającym brzuszkiem. Jeśli napiszesz mi coś więcej na temat preferowanych przez Ciebie strojów, mogę przesłać Ci kilka propozycji ubrań. Co Ty na to?
    pozdrawiam
    Izabela

7. krajanka

krajanka Zaciekawiona BB

Droga Izo:-)
    ciesze sie ,ze juz znalazlas chwilke:-) ja sama tez ostatnio sie "zarobilam"i nawet nie mialam kiedy zerknac , czy juz cos odpisalas :-) Brzuszku mam troche, nie za duzy , jednakze w obcislych strojach widoczny.
    Sukienki lubie , jednak chodze w nich glownie latem , jesienia i zima w mojej pracy jest na nie za zimno , a przebierac sie codziennie w pracy.... to pewnie lenistwo moje wychodzi;-))))) zatem najczesciej chodze w spodniach:-) z wygody iz ciepla zima najczesciej tez nosze golfy, bawelniane , a na nie cos jeszcze juz bardziej luznego.

8. Izabela Muther

droga Krajanko,
    szkoda, że nie nosisz sukienek, bo świetnie byś w nich wyglądała. Może jednak się skusisz, przesyłam propozycję. Twoja sukienka musi być dopasowana w biuście, luźna w pasie i rozszerzająca się ku dołowi. Nie bój się też kolorów. Taką sukienkę zakładasz do grubych rajstop i kozaków lub w dni bardziej sprzyjające - balerinek.
    Jeśli koniecznie chcesz spodnie - muszą być o prostym kroju w pasie, tak aby pasek od spodni nie wrzynał się w brzuch - robiąc z niego fałdę jak mufinek. Powinny być trochę wyższe w stanie, trochę poniżej pępka. Nie noś dodatkowych pasków przy spodniach. Jeśli chodzi o górę. Bluzka powinna delikatnie opływać brzuszek, nie opinając się na nim. Za żadne skarby nie noś przykrótkich sweterków. Wszystko co się opina lub unsi na wysokości brzuszka - nie jest dobre. Pamiętaj, że golfy możesz nosić jeśli masz długą szyję. Przy krótszej proponuję bluzkę jak w załączniku, do tego szal lub apaszka. Pozdrawiam
    Iza

9. krajanka

krajanka Zaciekawiona BB

dzieki Izo:-)))
    wszystko pieknie mi wytlumaczylas:-) i powiem Ci szczerze , ze zastanawiam sie nad tym, by zaczac nosic czesciej sukienki. A czy mozesz powiedziec mi jeszcze , czy warto "inwestowac"w tunike? Bo mierzylam rozne , ale jakos - mimo ze wszedzie chwala ,ze one kryja to i owo- to jakos nie moge trafic na taki kroj,w ktorym dobrze bym sie czula. I mam jeszcze jedno pytanko, wysle Ci na skrzynke:-)
    Raz jeszcze pieknie dziekuje- buziaki:*

10. reklama
  11. krajanka

krajanka Zaciekawiona BB

Izo,
    a jakos mnie tak olsnilo po napisaniu odpowiedzi,
    a moze maja miec taka forme jak ta sukienka tylko ze krotsze????

12. Izabela Muther

kochana,
    z tuniką jest taki problem, że trzeba ją nosić ze spodniami lub leginsami, myślę że może cię niepotrzebnie poszerzyć na brzuchu, poza tym tunika skraca nogi, trzeba ją nosić do obcasów :tak:
    Czekam jeszcze na ponowną próbę przesłania zdjęcia, może być na mój mai i.muther@konsultantstylu.pl
    pozdrawiam
    Iza

Poleć forum