reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki jest sens robienia bety w bardzo wczesnej ciąży?

Lewia2525

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
110
Czytam regularnie o robieniu tych testów i może źle rozumieję, ale po co diagnozować tak wczesną ciążę?
Jeżeli się utrzyma to zwykły test ciążowy po pewnym czasie to pokaże, jeżeli się nie utrzyma to dodatkowy stres, niepotrzebne nerwy i strata czasu/pieniędzy na to badanie.
Jeżeli z ciążą (tak wczesną) jest coś nie tak to raczej obecnie medycyna i tak nie pomoże.
 
reklama
Rozwiązanie
Sama przeszłam przez te badania i też uważam, że nie było sensu. Lekarz mógł po prostu odczekać tydzien i powtórzyć usg, przez te testy strasznie sie stresowałam, a wystarczy porównać badania i wszystko jasne...
Czytam regularnie o robieniu tych testów i może źle rozumieję, ale po co diagnozować tak wczesną ciążę?
Jeżeli się utrzyma to zwykły test ciążowy po pewnym czasie to pokaże, jeżeli się nie utrzyma to dodatkowy stres, niepotrzebne nerwy i strata czasu/pieniędzy na to badanie.
Jeżeli z ciążą (tak wczesną) jest coś nie tak to raczej obecnie medycyna i tak nie pomoże.
Chyba się trochę z tobą zgodzę. Ale też są dziewczyny które od razu chcą wiedzieć na czym stoją, wtedy beta się przydaje. No i w wypadku gdy nic na usg nie widać.
 
W wypadku gdy na USG ciąża jest młodsza niż wynika z om, by wiedzieć czy ciąża się rozwija czy pogodzić się już że stratą. By wiedzieć czy wszystko jest ok, gdy już wiadomo że ciąża się nie rozwija- bhcg powinno spadać, jeśli nie spada trzeba szukać przyczyny.
Gdy bhcg źle przyrasta a ciąży nie widać na USG wyedw trzeba porządnie sprawdzić czy gdzieś nie ma pozamacicznej. By sprawdzić czy nie mamy do czynienia z zaśniadem.
 
W wypadku gdy na USG ciąża jest młodsza niż wynika z om, by wiedzieć czy ciąża się rozwija czy pogodzić się już że stratą. By wiedzieć czy wszystko jest ok, gdy już wiadomo że ciąża się nie rozwija- bhcg powinno spadać, jeśli nie spada trzeba szukać przyczyny.
Gdy bhcg źle przyrasta a ciąży nie widać na USG wyedw trzeba porządnie sprawdzić czy gdzieś nie ma pozamacicznej. By sprawdzić czy nie mamy do czynienia z zaśniadem.
Zgadzam sie.
Dodam jeszcze tylko ze czesto kobiety dłużej starajace sie musza zrobic wczesniej bete aby wiedzieć czy odstawić/wdrozyc odpowiednie leki.
 
Test z moczu czasami nie wyjdzie - u mojej koleżanki przy becie z krwi prawie 300 nie wyszedł:)

Trzeba dostosować leki. Umówić się do lekarza (terminy) Zastanowić się nad zmianami w pracy ewentualnie. Po dwóch tygodniach od zapłodnienia przestaje działać okres ochrony i zasada wszystko albo nic, więc ewentualnie zmiany w trybie życia.

Nie jestem fanką robienia testu zaraz prawie po stosunku - nie za bardzo rozumiem, co to znaczy wcześniej w tym kontekście. Ale po ok. 12 - 14 dniach już tak.

Poza tym strata wczesnej ciąży i tak zazwyczaj wiąże się z wizytą, niekiedy z pomocą medyczną. W pierwszym trymestrze ryzyko jest wyższe - a do 10 tyg powinna być pierwsza wizyta i badania.
 
Sama przeszłam przez te badania i też uważam, że nie było sensu. Lekarz mógł po prostu odczekać tydzien i powtórzyć usg, przez te testy strasznie sie stresowałam, a wystarczy porównać badania i wszystko jasne...
 
Rozwiązanie
Do góry