reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kombinezon na wyjscia dla noworodka?

reklama
Rozwiązanie
Rozmiarówka ze Smyka jest taka "normalna". Generalnie kombinezony są większe niż wskazuje rozmiar na metce. I nieważne z jakiej firmy.
Rodze na przełomie lutego/ marca.
Jaki rozmiar kombinezonu kupic?
Lepszy bedzie ocieplany zimowy czy już jakis lzejszy?
Ja rodziłam 13stycznia i kupiłam cieniutki pluszowy kombinezonik z hm. Żaden ocieplany jedynie bawełniana podszewkę miał.
Rozmiar 56 starczył nam na cały luty. Ubierałam na przemiennie z taką samą pluszowa bluza.

Spokojnie we wózku dziecko ma cieplutko nie musisz go babuchac w grube kombinezony. Nie mamy zim po - 10 tylko praktycznie plusowe temp zafko kiedy -. A jeśli nawet na - tem to serio nie zmarznie 😉
 
Rodze na przełomie lutego/ marca.
Jaki rozmiar kombinezonu kupic?
Lepszy bedzie ocieplany zimowy czy już jakis lzejszy?
Jeżeli będziesz odbierała dziecko samochodem, to musi być to cienki kombinezon + kocyk, bo grube kombinezony nie pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie dziecka pasami.
Zależy jakie jest twoje dziecko, ja kupiłam 56 chociaż syn wagowo wychodzi ponad siatkami centylowymi, bo te kombinezony mają zazwyczaj sporo miejsca.
Nie wiadomo jaka bedzie pogoda, poczekaj z kupnem do stycznia /lutego będziesz mogła określić czy zima jest zimna czy nie, wtedy będziesz wiedziała czy potrzebujesz dwa kombinezony, jeden grubszy na spacery, a drugi do fotelika-cienszy.
 
Jeżeli didzia będzie odbierana w foteliku - najlepiej w ogóle wybrać śpiworek/otulacz/cokolwiek dostosowane do bycia wykorzystywanym w fotelikach (w sensie - z takimi pionowymi rozcięciami na pleckach na pasy)😄 Żeby dociągnąć właściwie pasy w fotelikach między dzieckiem, a pasem nie może być żadnej warstwy ocieplającej/żadnego śliskiego materiału. Przynajmniej z tego, co się orientuję☺
A co do grubości - wg mnie lepiej celować w coś cieńszego i ewentualnie dodać kocyk, jeśli naprawdę okaże się, że akurat trafiło na trzaskające mrozy, niż kupić za grube😐
Co do rozmiaru - dlatego ja osobiście stawiam na otulacz 😁 Przynajmniej ten problem odchodzi😆
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem żaden zimowy. Wystarczy taki lekki pluszowy albo najlepiej wełniany, rozmiar 56. Przez tydzień czy dwa i tak z takim maluchem na spacery się nie wychodzi. W wózku jak przykryjesz grubszym kocem czy kołderką to będzie w sam raz.
 
Matko a czemuż to nie wychodzi? Mój że stycznia a po tyg był na dworze i to tylko dlatego po tyg bo ciągle wiało i padało, inaczej po 5dniach szykowałam się. Ale każdy robi jak uważa.
Oczywiście kombinezon zgodzę się bo sama tak napisałam że pluszowy wystarczy. Absolutnie żaden grubas. Jak rodziłam córkę 11l temu to były zimy ale nie teraz. Dziwię się że tak babucha się dzieci na plusowych temp, pozatym zawsze jest kocyk i osłona wózka.
 
reklama
reklama
Ja rodziłam 03.03.2020 r. i bardzo polecam kombinezon z hm, ten misiowy brązowy miałam (był też w innych kolorach lub podobny biały również z hm) plus kocyk i będzie dobrze. Ja akurat ten jedyny miałam na 56 i był idealny, mały bardzo długo w nim chodził (przy porodzie prawie 4 kilo i 57 cm). Hm ma zawyżoną rozmiarowke moim zdaniem :) ja kupiłam jeszcze kombinezon ze smyka na 68, bo wydawało mi się, że ten z hm będzie za mały, a dziecko miało być w miarę duże 🙈 i dostałam również z kika kombinezon misia na 68 i mały tych rzeczy wcale nie wynosił, bo były za duże, a jak dorósł to było już za ciepło.
 
Do góry