reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kosmetyk dla suchej skóry noworodka??

cycu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2011
Postów
22
witam,czy ktoś zna kosmetyk godny polecenia dla niemowlaka?Mój synek ma 2 tygodnie prubujemy i zmieniamy oliwki,kremi bo żadna mu nie pasuje:no:ma suchutka skóre że aż mu schodzi miejscami,boję się czekać i chyba trzeba się wybrać do lekarza ale nie chętnie tam ide bo co dzwonie z pytaniem(to moje pierwsze dzidzi i wiadomo człowiek się martwi czasami rzeczami błachymi ale nie wiemy czy są one bez znaczenia czy nie!)to daje mi do zrozumienia że znów wymyślam.Podobnie było z pytaniem o wizyte z maluchem jak inny lekarz powiedział mi że w 3 tygodniu powinien być maluch zważony czy przybywa na wadze,stwierdził że jeśli się nic nie dzieje innego to mam siedzieć w domu:eek:,sama już głupieje...
 
reklama
My też mamy suchą skórę, ja od początku do smarowania Mai używałam zwykłej, ciekłej parafiny, teraz dodaję jej do kąpieli dużą ilość parafiny. Skóra jest dobrze nawilżona, preparat jest delikatny i nie uczula,a buteleczka (100 ml) kosztuje 4zł
 
My też mamy suchą skórę, ja od początku do smarowania Mai używałam zwykłej, ciekłej parafiny, teraz dodaję jej do kąpieli dużą ilość parafiny. Skóra jest dobrze nawilżona, preparat jest delikatny i nie uczula,a buteleczka (100 ml) kosztuje 4zł
My tez tak robilismy,Amelce po urodzeniu całkiem schodziła skórka,kilka razy- masakra!Ale połozne kazały właśnie emolienty(najtańszy Ollio) i parafinka.Natychmiast sie poprawiło.
 
Mój Alex w 3 tyg życia tez miał bardzo sucha skóre. Położna środowiskowa poleciła nam zwykły zielony linomag. Po dwóch dniach nie było sladu po suchej skórce. Słyszałam też, że dobre są kosmetyki z emolium, ale nigdy nie próbowałam.
 
Mleczko Nivea rewelacja! wydajne, cena przystepna, swietne dozowanie, przyjemny zapach, nie uczula,ja uzywam tez dla siebie jako krem do rak.
poza tym u nas super sprawdza sie krem do twarzy Oilatum.

co do parafiny to podobnie jak oliwka, na dluzsza mete, przy dlugotrwalym stosowaniu dzialaja wrecz odwrotnie-wysuszaja skore, takze ostroznie z tym mamuski :)
 
reklama
my rozmniez ten sam problem:(
my stosowalismy seboderm na głowke bo tez była sucha;/
emolium,oilan polecam,kapalismy go codziennie i przeszlo sadze ze tez to kwestia czasu i sie unormuje,lekarka powiedziala ze dzieci tak maja:):)hehee oni zawsze tak mowia:)
takze z biegiem czasu przejdzie nie martw sie!!
p.s tez uzywalam nive mleczko nawilzajace.
 
Do góry