reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki krem na rozstępy?

Jestem w 9 miesiacu ciazy a dokladnie w 40 tyg w domu mam chyba z 2 balsamy na cellulit i rozstepy z ktorymi mam problem na nich nic nie jest npisane czy mozna uzywac w ciazy i nie wiem co robic... koniecznie musze kupic specjalny balsam czy moge uzyc tych ktore mam? Jeden krem to Soraya Body Lifting- serum na rozstepy Ujędrniające a drugi to Aloe Active- Antycellulite Balsam do ciala. jesli bym uzyla to mogloby wplynac na dziecko? jak tak to w jaki sposob?
 
reklama
nie wiem jaki wplyw moga miec balsamy na dziecko, ale wiem jedno-po porodzie zrobilo mi sie pelno rozstepow i kolezanka powiedziala mi ze ona smarowala sie taka robiona mascia, powiedziala mi skladniki, ja poszlam do lekarza a on mi zapisal to na recepcie. fakt dlugo trwalo zanim zniknely, musialam sie smarowac z dobry rok kilka razy dziennie, ale oplacilo sie. te wieksze nie zniknely do konca ale i tak jest znaczna poprawa.jesli chcesz to podam skladniki - lekobaza i urea i z tych 2 substancji powstaje cudowny krem na powstale juz rozstepy :-) pozdrawiam
 
Słyszałam że rostępy znikają jak się smaruje zwykłom oliwką dla dzieci i kąpiele w zimnej wodzie:tak: żadne kremy nie pomagają a na celulitis ja stosujem balsam Brazylijski od tego jest tak głatka skórka mój mąż ją uwielbia jak aksamit:happy: ]
 
Hej ja uzywam specjalnego kremu na rozstepy - firmy palmer's Cocoa Butter Formula + dodatkowo oliwka j'johnson i jak narazie na brzuszku nie mam zadnego rozstepu ale co do piersi to juz nie kmoge tego samego powiedziec..pojawily Mi sie rozstepy w 5-6 miesiacu i na jednym udzie ale to takie malutkie mam nadzieje ze nie powieksza sie ...po za tym ja slyszalam ze rozstepy pojawiaja sie dopiero gdy sie obniza brzuch do porodu!!??!!:confused: mam nadzieje ze wiecej rozstepow sie nie pojawi...:(:( bo nie chce ..
 
czesc nie chce cie zamartwiac ale ja uzywalam drogich kremow miedzy innymi Mustela i ten co ty dodatkowo oliwke.Rozstepy zrobily mi sie na piersiach udach i brzuchu.Tego sie nie da uniknac zadnym kremem tak naprawde jak maja byc to beda na temat ich duzo sie oczytalam bo wlasnie mam zamiar je usunac.Zycze powodzenia i nie przestawaj sie smarowac:-)
 
na rozstępy nie ma silnych. jesli ktos ma miec to bedzie miał i może sie smarowc nawet święconą wodą:-) . kondycja skory sprzed ciąży jest ważna, a także to, czy np. ćwiczyłas przed ciąża i oczywiście geny. mi wyskoczyły rozstępy w ostatim miesiącu. na razie tylko na brzuchu, moze ni etak wiele, ale jeszcze podczas gubienia brzucha mogą sie porobic. jednak zawsze smarowac warto, bo moze akurat uda sie zmniejszyc ich ilosc. nie ma sie czym łamac tylko odkładac na zabieg ich usunięcia, ale to juz po ciąży:-)



 
To czy się pojawią rozstępy czy nie zależy od stanu skóry sprzed ciąży(głównie włókien kolagenowych), więc co byśmy teraz nie wsmarowały to i tak nie będzie miało większego wpływu - juz niestety za późno.....
 
reklama
Witam :-)
to i ja dołożę swoją "cegiełkę" o rozstępach.
Smaruję się od trzeciego miesiąca regularnie, na brzuszek i uda GALENIC, a na piersi MUSTELA. Do tej pory byłam bardzo zadowolona, bo nie miałam żadnych rozstępów, ale kilka dni temu odkryłam okropnie czerwone rozstępy na piersiach:szok:. Nie wiem czy to kwestia kremu, bo brzucho przybrało naprawdę sporo i nic, a piersi -straszne, choć aż tak dużo im się nie urosło:baffled:.
Masaże u mnie odpadają ze względu na zagrożenie przedwczesnym porodem.

Czy znacie może jakiś dobry krem na biuścik, bo ja tak łatwo się nie poddam i będę wcierać dalej - tylko jaki specyfik???

Pozdrawiam
 
Do góry