reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki kubek niekapek, poradźcie!

Udało sie od razu z ustnikami twardymi z aventa, pasują do butelek których kupiliśmy zapasik. Od rawzu dziś załapał. Aż jestem pod wrażeniem.Dzieki za opinie.

Kasiamaj my to chyba mamy podobnych synalków. Bo mój brzdąc tak jak i tówj zasypiac w łózeczku sam nie chce, no i butelki też nie chce.;-)
 
reklama
Ja mam kubek niekapek Aventa. Najpierw taki zgumowym ustnikiem - dawałam jak skończył 7mcy, a dziś nauczył pić się też z Aventa tylko z twardym. Dzieciaczki szybko załapują o co chodzi. TYlko nie nadąża z połykaniem, bo tam wielkie diury są i cieknie mu po brodzie. Ale cieszę się, że tak szybko załapał.
Muszę jeszcze sprawdzić jak mu będzie szło picie przez rurkę.
 
hej kerry-masz rację co do naszych malusinskich
-dziś chciałam kupić Kubusiowi kapciuszki-i nie kupiłam!!!!-żadne nie pasowały.a do tego Kuba był strasznie wybredny!!!!!
 
Witam dziewczyny my od 6 miesiąca używamy Avetu z plastikowym ustnikiem dziurki 0+ i jest OK teraz niedawno zmieniłam na większe dziurki 6+. Pozdrawiamy
 
Może to glupie pytanie, ale czy można dawać mleko z niekapka? Jak mój mały bedzie miał 6 mies. to wracam do pracy i chce odciągać dla niego mleczko. Nie wiem czy kupować butelke (narazie jeszcze butelki nie używaliśmy) czy spróbować niekapka. Tylko nie wiem czy mleko też można tak podawać i jak je wtedy podgrzewać :zawstydzona/y:
 
Mojej córce od początku najlepiej piło się wodę z mojej szklanki :D Nie umiała za to nigdy ssać dziubków miękkich ani twardych. I nie umie do dziś! Także ja postawiłam na niekapek z gumką dookoła, żeby było picie, jak ze szklanki oraz na zwykłe małe kubeczki plastikowe :)
 
a my daliśmy córci kubek niekapek, ale w ciągu tygodnia przestawiła się na zwykły kubek i w sumie niekapek służy tylko do nocnego "piciu" i to w sumie tylko przez nasze lenistwo, bo niekapek łatwo podać i nie trzeba wycierać pościeli :)
 
Hej :) Przede wszystkim on może nie chcieć pić, bo pierś mu wystarcza. To i pokarm i picie dla niego :) Ale oczywiście warto, żeby uczył się powoli pić WODĘ. Soczki odradzam, wprowadzamy dopiero po roku i jako forma przekąski. Takie są najnowsze zalecenia WHO :)
W każdym razie ja miałam na początek dla córki kubeczki z twardym ustnikiem (bo też karmiłam piersią i wtedy poleca się bardziej z twardym, żeby nie zaburzać odruchu ssania) - my wybraliśmy śliczne kubki niekapki Chicco :) Ja miałam różowy, ale kojarzę, że jest też wersja "chłopięca" - zielona i czerwona :) Mała szybko załapała, z piersią nie było problemu, a potem przejście na normalną szklankę też było ekspresowe :)
 
reklama
Ja Wam powiem, że u mnie zamiast kubka najlepiej się sprawdziłą butelka od kubusia waterrr, najpierw laseczki wypiły sobie waterra a potem do umytej buteleczki woda. Najlepiej trzymały w rączce, nie wylewało się z niej wcale.
 
Do góry