reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kubek niekapek?

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Witam, moja córka ma skończone 6 miesięcy i nie potrafi pić z butelki. Jakiś czas temu uczyłam ją picia z butelki avent natural i w porównaniu z innymi zwykłymi butlami i smokami w przypadku avent udało jej się chociaż pociągnąć kilka łyków, ale jest chyba typem antysmoczkowym i antybutelkowym , bo na kilku pociągnięciach się kończy. Postanowiłam więc przestawić ją na kubek niekapek, ale nie mam pojęcia na jaki dla takiego początkowego nauczania?
 
reklama
a czy ten kubeczek ma jakis inny ustnik niż pozostałe? Ja mam kubek niekapek, ale kupiony kiedyś i nie mam instrukcji i nie wiem czy nadaje się dla dziecka na 6 mcy, ten kubek ma plastikowy ustnik, a czytałam gdzieś, że najlepiej jak na początku to jest silikonowy miękki ustnik, ten kubeczek ma taki?
 
Ja szczerze polecam ten kubek KUBEK 360 MINI LOVI 210 ML BPA % Z UCHWYTAMI 9m+ (2904017643) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Pije siz niego jak z normalnego kubka, dziecko uczy sie pic normalnie, nic sie nie rozlewa, zabki sie nie krzywia. No i skoro twoja coreczka nie umie pic z butelki to z normalnych niekapkow tez nie bedzie chciala. Moja corka umiala pic z butelki ale tylko mleko picia nigdy nie chciala z butelki i z niekapkow z dziubkami tez nie szczegolnie nieciermiala TT bo dziubek jest bardzo twardy. No a z tego LOVI odrazu zalapala.
 
U nas sie sprawdzil avent ale synus byl starszy i mial juz z plastikowym ustnikiem wczesniej mial gumowy ale wolal z butelki pic:) z niekapka zaczal pic jakos po roku
 
U nas sprawdził sie kubek ze zwykła słomką, a później piła z kubusia watera, bo ma korek niekapek, wiec picie się nie rozlewało. Też jest antysmoczkowa i antybutelkowa.
 
Dossa ten z TT co ja mam ma ustnik zwykly plastikowy. Kupilam taki bo w zasadzie tylko taki byl w carrefour jak kupowalam dla dziecka ktore ma tylko mniej niz 6 miesiący. I jakos mu spasowal... Wiadomo ze od razu nie umial z niego pic, początkowo sie troche krztusil, ale jak zalapal o co chodzi tak do tej pory pije z niego zadowolony, sam sobie trzyma w rekach..
 
reklama
my mamy kubek z nuby malo znana marka (tt i nuby to jedna firma tylko 2 marki) ogolnie duzo rzeczy mam z nuby smoczki butelki i jestem mega zadowolona...ja mam wprawdzie kubek taki chyba od 8 czy 9 m-ca ale z tej firmy jest mega duzy wybro kubkow na kazdy wiek...moje dzieci akceptuja tylko ustniki silikonowe a wyprobowalam mnostwo tego i tylko takie do dziubka biora ten z nuby ma zaworek vari flo taki ktory trudniej przegryzc (synkowi sie to udalo po dlugim czasie a te zwykle silikonowe np z nuka czy z canpol babies przegryzali od razu i byla wielka dziura a tu mimo przegryzienia nie ma tragedi troszke przecieka ale nie leje sie strumieniami:tak::tak::tak: )

ja mam dokladnie taki NUBY kubek niekapek (2920534158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a ten jest od 6 m-cy
NUBY Kubek 295 ml z silkonowym ustnikiem 0%BPA (2899579544) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a co do dzieci antybytelkowych to u kulku moich znajomych sprawdzila sie butelka tt ona ma inny smoczek niz pozostale i po przetestowaniu wszystkich butelek dzieciaki akceptowaly tylko ta...
 
Ostatnia edycja:
Do góry