reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kupic fotelik dla dwulatka ?

gosia8989

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
17
Witam wszystkich.
Posiadam w tej chwili fotelik 9-25 i juz jest dla synka dwuletniego za mały.
Jaki fotelik polecacie kupic 9-36 czy 15-36 ?
prosze o pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
My też długo szukaliśmy odpowiedniego fotelika dla naszego maluszka, ostatecznie kupiliśmy fotelik jasper z lionelo. Ma wszystkie atesty i jest rekomendowany przez fachowców ;-)
Przede wszystkim dziecko do 18 kg powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy. Sensowne foteliki zaczynają się od 800 zł (Babysafe Akita 850 zł). Mówiąc sensowne mam na myśli takie, które mają zaliczony szwedzki Test Plus.


My do 13 kg wozilismy corke tylem do kierunku jazdy w naszym Tinto. Ogolnie to rzadka funkcja wsrod polskich fotelikow. Szkoda, bo wozenie tylem wedlug mnie jest bezpieczniejsze i wygodniejsze dla dziecka.
 
reklama
@dorotaa84 Tak, masz rację, to rzadka funkcja w fotelikach - nie tylko polskich. Foteliki grupy 0-25 kg, które można montować przodem i tyłem, są tak testowane, żeby jednak przewozić tyłem dziecko do 18 kg, a nie do 13 kg. Ale widocznie dystrybutorzy Twojego fotelika poszli na łatwiznę i postanowili ograniczyć masę dziecka. Może mieli dzięki temu mniej formalności przy wymogach testowania produktu przed wprowadzeniem na rynek?

A skoro już temat podniesiony, to moja niespełna 2-latka przesiadła się z "nosidła" do fotelika Joie Stages, jeździ tyłem do kierunku jazdy. Musieliśmy mieć fotelik na pasy, bez bazy isofix. Na razie z wyboru jesteśmy bardzo zadowoleni, zapłaciliśmy <700 zł. Mąż martwił się, że będzie płakała tyłem, ale jest bardzo zadowolona. Argument sprzedawców, że dziecko nie marudzi, bo siedzi wyżej niż w foteliku 0-13 kg i widzi wszystko przez okna, wydaje się prawdziwy.
 
Akurat do 13 kg wszystkie foteliki są tyłem tego wymagają przepisy. Warto jednak później kupić kolejny fotelik również montowany tyłem. Tak jest bezpieczniej. I najlepiej jak fotelik ma szwedzki Plus Test.
 
Ostatnia edycja:
Z przedziału 15-36 u nas dobrze sprawdza się fotelik Camo od Easy-Go. Ma aż 6 pozycji pochylenia, wiec mozna indywidualnie dopasować go do dziecka. Do tego bezpieczny (ma homologację UE), siedzisko jest szerokie, oparcie wysokie- w sam raz dla starszaka. :)
 
Z przedziału 15-36 u nas dobrze sprawdza się fotelik Camo od Easy-Go. Ma aż 6 pozycji pochylenia, wiec mozna indywidualnie dopasować go do dziecka. Do tego bezpieczny (ma homologację UE), siedzisko jest szerokie, oparcie wysokie- w sam raz dla starszaka. :)
Kazdy musi miec homologacje by wejsc do sprzedazy. Wazne sa testy ADAC itp.
 
Ciężka sprawa z tymi fotelikami..też pamiętam że sporo się naszukaliśmy nim znaleźliśmy coś porządnego. Poczytaliśmy w sieci na co zwracać uwagę i ciężko było znaleźć taki, który faktycznie spełniałby wszystkie wymagania. A to brak certyfikatu, a to słabo wykonany. Ostatecznie kupiliśmy fotelik z firmy Babysafe i póki co brak zastrzeżeń. Dobrze wykonany, jakość materiałów również wysoki poziom. Co tu dużo mówić..spełnia swoją rolę .
 
reklama
reklama
Do góry