reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki laktator wybrać?

Jeski chodzi o samą markę Neno to na stronie jest porównywarka modeli i tego jakie mają funkcje. Mnie troszke to pomogło 😉 ale też nie do końca. Ja się zastanawiam nad pojedynczym jednak. A czy któraś z Was przy odciąganiu pojedynczym laktatorem korzystała z tych takich buteleczek na drugą pierś? Czy faktycznie podczas odciągania mleka w sporych ilościach sączy się i z drugiej piersi, czy to zbędny wydatek? Chodzi mi o coś takiego jak na zdjeciu:

przy pierwszym dziecku korzystałam z laktatora na jedna pierś i nie miałam takiej potrzeby, jednak miałam niewiele mleka, może dlatego ;)
 
reklama
Mi się nic nie sączyło z drugiej piersi jak najpierw jedna odciagalam , gorzej było ( z mojej winy i lenistwa) jak w jednej piersi zrobił się zastuj i nic nie mogło go ruszyć , a jak się obudziłam rano to byłam zalana mlekiem już nie wspomnę jak się kleilam całą łącznie z łóżkiem . Dziewczyny pilnujcie odciągania!!
 
Dziękuję za odpowiedzi.

Jeszcze mnie interesuje, czy szyjka butelek (gwint laktatora) jest to tzw. standardowa wąska szyjka. Byłam w sytuacji, w której musiałam korzystać z jednorazowych butelek (dziecko na oionie) i one miały wąskie szyjki, kompatybilne z Medela. Edit: już doczytałam, że szyjka jest szeroka, są jakieś adeptery, muszę ogarnąć temat, bo dla mnie to ważne.

Jak dla mnie to trochę mają za bogatą ofertę, nawet taka doświadczona mama jak ja ma wątpliwości co do wyboru modelu ;) ale może jeszcze przez kilka miesięcy trafię na fajne porównania.
Czy udało się ustalić czy są adaptery.
 
Czy udało się ustalić czy są adaptery.
Dzwoniłam tam i powiedzieli, że nie. Podali mi nazwę butelki innej firmy, która pasuje, ale nie potrzebowałam tej info,.więc nie pamiętam. Ostatecznie kupiłam ten neno, użyłam kilka razy w szpitalu i na szczęście nie było to dla mnie ważne, jakie butelki do tego pasują.
 
Dzwoniłam tam i powiedzieli, że nie. Podali mi nazwę butelki innej firmy, która pasuje, ale nie potrzebowałam tej info,.więc nie pamiętam. Ostatecznie kupiłam ten neno, użyłam kilka razy w szpitalu i na szczęście nie było to dla mnie ważne, jakie butelki do tego pasują.
Dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry