reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki laktator wybrać?

Ma.Kam

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Październik 2021
Postów
20
Witam, jestem w 21tc wiem że mam czas ale zastanawiam się nad kupnem laktatora elektrycznego. Przeglądałam na internecie rankingi i zastanawiam się pomiędzy trzema:

-Philips Avent elektryczny laktator
-Laktator elektryczny Lovi
-Laktator elektryczny Lionelo LOC-FIDI GO GREY STONE
 

Załączniki

  • IMG_0339.jpg
    IMG_0339.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 897
  • IMG_0338.jpg
    IMG_0338.jpg
    38,8 KB · Wyświetleń: 117
  • IMG_0337.jpg
    IMG_0337.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 134
reklama
Napewno nie ten z avent. Kupiłam ręczny też z avent i dużo lepiej się sprawdzał. Powiem wręcz że działał mi na nerwy. Ręczny ładnie mi ściągał mleko dopóki je miałam a ten miał problemy z zassaniem się. Nie polecam. Wydaje mi się że to kwestia nakładki.
 
Właśnie przy filmikach „Zaufaj Położnej” jak czytałam komentarze to dużo poleca markę Neno. Jak narazie oglądam o Neno Camino.
 
I moim zdaniem , jeżeli chcesz odciągać pokarm i podawać butlą ( ja tak robiłam) to polecam kupienie z podwójnymi przyssawkami aby z obu piersi na raz ściągać, mi ten pojedynczy mąż kupił w dniu wypisu że szpitala- naprawdę super mi się sprawdził, jednak odciąganie w nocy pokarmu najpierw z jednej piersi przez 15 min ( tyle zalecali unie w szpitalu) i z drugiej tyle samo to już jest pół godziny snu wyjęte + wiadomo umycie go itd. Na szpitalnym laktatorze z obu na raz odciagalam usprawnia to wszystko 😉
Wieszcze się wypowiem odnośnie ręcznego lakataora; przy pierwszym dziecku mi strasznie ranił sutki, do tego stopnia że sciagalam różowe mleko i musiałam wylewać
 
Może warto skupić się na dobraniu odpowiedniego rozmiaru lejków niż na konkretnej firmie 😉 Dobrze dobrany lejek to podstawa sukcesu, nawet najlepszy latator mega wypasionej firmy przy za małym lejku nie ściągnie tego co potrzeba.

PS. @OlaPro Różowego mleka nie trzeba wylewać i dziecko może je pić. Karmiąc piersią nawet bys nie wiedziała że np peko jakieś naczynko i dziecko właśnie pije zabarwione krwią mleko.
 
Może warto skupić się na dobraniu odpowiedniego rozmiaru lejków niż na konkretnej firmie 😉 Dobrze dobrany lejek to podstawa sukcesu, nawet najlepszy latator mega wypasionej firmy przy za małym lejku nie ściągnie tego co potrzeba.

PS. @OlaPro Różowego mleka nie trzeba wylewać i dziecko może je pić. Karmiąc piersią nawet bys nie wiedziała że np peko jakieś naczynko i dziecko właśnie pije zabarwione krwią mleko.
Jak byliśmy że starsza w szpitalu gdy była malutka i zwymiotowała moje mleko z mnóstwem niteczek krwii to pielęgniarki mówily żeby nie podawać , a miałam strasznie zmasakrowane brodawki
 
reklama
I moim zdaniem , jeżeli chcesz odciągać pokarm i podawać butlą ( ja tak robiłam) to polecam kupienie z podwójnymi przyssawkami aby z obu piersi na raz ściągać, mi ten pojedynczy mąż kupił w dniu wypisu że szpitala- naprawdę super mi się sprawdził, jednak odciąganie w nocy pokarmu najpierw z jednej piersi przez 15 min ( tyle zalecali unie w szpitalu) i z drugiej tyle samo to już jest pół godziny snu wyjęte + wiadomo umycie go itd. Na szpitalnym laktatorze z obu na raz odciagalam usprawnia to wszystko 😉
Wieszcze się wypowiem odnośnie ręcznego lakataora; przy pierwszym dziecku mi strasznie ranił sutki, do tego stopnia że sciagalam różowe mleko i musiałam wylewać
Właśnie widzę że Neno Bella jest tańszy i równie dobry co Neno Camino i tak jak pani piszę jak już to najlepiej brać w zestawie bo pomoże a wcale dużo drożej nie wyjdzie. Trochę się naczytałam teraz jeśli chodzi o laktatory tej firmy i pooglądałam filmiki o ich używaniu i mino że wcześniej nie znałam tej firmy to naprawdę się zaczęłam przekonywać. Ja po pierwszej ciąży też miałam jeden ręczny i było mi z nim nie wygodnie bo zanim odciągnęłam z jednej piersi to już mnie ręka bolała 🙈 potem się szybko poddałam (a nie potrzebnie) bo po około 1,5 miesiąca zaczął mi pokarm zanikać ale na to wpłynęło mi kilka czynników. Wiec teraz jak narazie zastanawiam się nad Neno Camion i Bella.
 
Do góry