reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki najlepszy materac???????

reklama
Witam , chciałabym poznać wasze opinie na temat materacy kokosowych, myślałam o zakupie własnie takiego do sypialni i do łóżeczka dla dziecka, jak myślicie to jest dobry pomysł?
 
Witam , chciałabym poznać wasze opinie na temat materacy kokosowych, myślałam o zakupie własnie takiego do sypialni i do łóżeczka dla dziecka, jak myślicie to jest dobry pomysł?
Jeśli już zdecydujesz się na kokosowy to musisz mieć świadomość, że jak taki materac przesiąknie moczem to pozbycie się zapachu będzie trudne, praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem może być założenie specjalnego ochraniacza na materac, ale nie zwykłej ceratki, a oddychającego, nieprzemakalnego i najlepiej antyalergicznego.
 
Ja jestem zwolenniczką pianki, a dodatkowo zastosowałabym ochraniacz na materac. Taki ochraniacz ma wiele pozytywów. Przede wszystkim dla dziecka - lepsza wentylacja i oddzielenie od materaca, który jakby nie patrzeć zawiera wiele alergenów. No i zawsze możesz go z łatwością wyprać w pralce.
 
Zależy jaki kto lubi, ja w sklepie iMaterac do sypialni kupiłam materac piankowy, a dzieciom lateksowo-kokosowy, jest bardziej antyalergiczny. Mi z kolei na tym piankowym śpi się super.
 
co do pianki to wydaje mi się, że jest to jedyny wybór bo materace dla dziecka są z reguły piankowe. Przynajmniej nie znalazłam sprężynowego. polecam "materac kołysanka", markowy. A w kwestii prania, to materac musi mieć zdejmowalny pokrowiec - można ściągnąć i uprać po prostu.
 
Ja wychodzę z założenia, że piankowe materace są lepsze niż sprężynowe, nawet w zasadzie nie słyszałam o materacach sprężynowych dedykowanych dla dziecka. Za to nasłuchałam się o tych naturalnych kokosowo-gryczanych piankach ale właśnie niekoniecznie w pozytywnych komentarzach. Owszem zdrowe, ale pamiętajmy, co się może zalęgać w wilgotnym środowisku w naturalnych tworzywach. Ja nie ryzykowałam i kupiłam materac piankowy ale z pianki nie naturalnej, głównie pochłaniającej wilgoć i jestem spokojna o moją pociechę, konkretnie model suite bedding. Słodkich snow
 
reklama
Dla malucha trzeba wybrać coś chłonnego, ze zdejmowanym pokrowcem. Ważne też żeby był dostatecznie miękki, sprężynowe odpadają, chyba że byłyby z obu stron obite pianką. Ja kupiłam taki materac, który jest dobrze wyprofilowany, co prawda nie ma gryki ani kokosu ale jest równie delikatny i nie zauważyłam jakichkolwiek niepokojących symptomów u mojej córeczki. Polecam wejść na stronę producenta Hilding, tam mają naprawdę duży wybór materacy, również specjalnie dedykowanych dla dzieci. Pozdrawiam
 
Do góry