reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki niekapek dla początkującego?

reklama
Dziewczyny od jakiego wieku wprowadzacie niekapki? Znalazłam na allegro kubeczki już od 3 miesiąca :baffled:
 
Hej.
Ja mam właśnie podobny problem. Moja córcia skończyła własnie 7 m-cy. Od kilku tygodniu próbuję ją przyzwyczaic do butelki. Niestety z miernym skutkiem. :baffled: Nie pije ani ze zwykłej buteli Avent, ani z niekapka ze smokiem Nuby, ani z niekapka z miękkim ustnikiem Avent. Dla niej to kolejne zabawki do gryzienia i rzucania. Jeśli maleństwo nie zna zwykłej butelki to podobno najlepiej jest nauczyc do picia z niekapka. Ale jak ????
 
A moze spróbujesz podac cos przez słomke - u nas Wojtek mial około 10 miesięcy jak zaczął pic w ten sposób i sprawialao mu to ogromna frajde.
Uzywałam zwyklych słomek - a z niekapkow to do tej pory używamy tylko Nuby zaden inny wg mnie sie nie nadaje, u nas sie nie sprawdzily.
 
Wielkie dzięki. Napewno spróbujemy. :-) Może w końcu się uda. Za miesiąc wracam do pracy i boje się że córcia przez moją nieobecność nie będzie nic piła.
 
Witam Niekapkowe Forumowiczki. Ponieważ od początku używałam butelek Avent automatycznie zaopatrzyłam się w kubeczki z tego samego systemu, żeby wygodnie wymieniać końcówki do różnych wielkości butli. Z perspektywy czasu (syn ma 3 już 3 lata) podziwiam swój maniakalny upór w korzystaniu przez Igorka z chmm...ustników niakapków. Pić pił, miękka końcówka, potem twarda, częste wymienianie...Bo szlamem zachodziło równo, a wygrzebać z dzióbka ten bród po soku i wszelkich ustnikowych zakamarków graniczyło z cudem. Zmywarki nie mam, nie wiem czy by lepiej się z tym rozprawiła? A nie daj Boże było nie zapakować niekapka do folii- pływanko w torebce. Butelka uklejona. Bo aventowe niekapki mają takie fajne dziurkowane kapsle, to wszystko co wychlupie się z ustnika (dlaczego się cholera wychlapuje???), wylatuje przez kapsel na zewnątrz. I tu z pomocą przyjść może kapsel od butelki Avent, który dziurkowany nie jest, jednak przy odkrywaniu należy pamiętać obecności płynu w jego wnętrzu. Inaczej ląduje na rękach i butli uklejając zgrabnie wszystko. Po prostu polecam niekapki avent, ha!:-D
 
Mój synek jest karmiony piersią i nie chce pić z żadnej butelki. Próbowałam już wszystkiego - łącznie ze smoczkami lateksowymi z NUKA, ale mój synuś nic nie akceptuje... Czy możecie doradzić jaki pierwszy kubeczek niekapek wybrać?
 
Isabelll,

generalnie to żadnego bym nie poleciła z tych niekapków ze sztywnymi ustnikami, oglądałam kiedyś mądry program, w którym mówili, że nie powinno się ich stosować, bo mają raczej szkodliwe działanie. jeśli już to poszukaj takiego z mięciutkim ustnikiem, takim gumowym całym. Mieliśmy taki kubeczek, ale akurat mój syn nie lubił z niego pić , niestety nie pamiętam którego producenta ;) powodzenia !
 
reklama
Do góry