reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki niekapek dla początkującego?

Agnieszka H.

Listopadowa mamusia '07
Dołączył(a)
9 Październik 2007
Postów
156
Miasto
Wrocław
Myślę, że najlepszy byłby taki z miękkim ustnikiem. Do wyboru są więc takie:
Tommee Tippee 3M+:
buelka-treningowa-niekapek-pink.jpg

Tommee Tippee 6M+:
easiflow_cup_pink1188474378_979.jpg

Nuby 6M+:
4.jpg

Canpol 6M+:
310784091

Canpol Lovi 6M+:
307825356

Canpol kubek treningowy 6M+:
307825371

Avent 6M+:
310036574

Avent butelka treningowa 3M+:
303973029


To chyba wszystko...
Który byłby najlepszy na początek - żeby nie kapało podczas pierwszych prób i jednocześnie poleciało gdy uda się ustnik do buzi włożyć - żeby było zachęcająco?
 
reklama
Zdecydowanie NUBY - jest ich kilka wersji , ale ta ze zdjecia jest na poczatek najlepsza .Bez problemu dokupisz ustniki wymienne i co najwazniejsze - naprawde nie kapia czego nie mozna powiedziec o kubkach firmy Avent .Jedyny mankament to cena , ktora chyba przewyzsza inne ( cos kolo 30 zl),ale moim zdaniem warto .
 
Ja polecę kubeczek treningowy canpol 6M+, zwłaszcza jeśli karmisz piersią (kształt jest najbardziej zbliżony i dziecko ssie tak jak pierś), plus jest taki, że z niego samo leci, a z tego co wiem, nie kazdy bobas od razu wie, jak pociągnąć z niekapka... poza tym ustnik jest miękki, dzięki czemu maluch może sobie pomasować dziąsełka, no i kolejna rzecz, bez problemu mozna potem zamienić ustnik na niekapek :)

Mamy też Tommee Tippee 6M+, ale nie sprawdził się na razie...
 
U nas nie-kapek Lovi całkowicie sie nie sprawdził.
Po pierwsze bardzo trudni z niego sie napić - ja ledwo dałam radę i nie pomaga tu rzekoma regulacja siły ssania.
Po drugie ustnik jest tylko w połowie długości miękki bo od podstawy do połowy długości jest z plastiki a tylko po wierzchu obciągnięty gumą.
A po trzecie chyba jest z jakiegoś słabego tworzywa ta guma ustnika bo mój synek wiadomo gryzł go i po chwili guma sie odbarwiła.
 
U nas nuby na początek był najlepszy, ale jak ustnik się rozwalił to Olo następnego nie chciał. Zamieniliśmy na Canlop Balonik i wtedy już seledynowy ustnik.
Według mnie kazdy kubek jest dobry pod kilkoma warunkami:
1. Musi mieć membranę żeby dziecko z niego ciągnęło a nie samo żeby leciało, w ten sposób wykształcają się mięśnie jamy ustnej i aparat mowy.
2. Musi być łatwy w myciu, kazda jego część, bo akurat używamy Canpola Balonika i tam jest taka membrana, że łatwo zachodzi od herbatek i soczków. Nie da się tego zwyczajnie domyć, ale za to cena ustników jest w miarę normalna to regularnie i często wymieniam.
Co do niszczenia ustników, to uważam, ze materiał i tak się podda w końcu, zresztą ustnik żaden nie jest wieczny i i tak trzeba go w końcu wymienić.
A po roku polecam kubeczki z rurką są super a ćwiczą jeszcze inne mięśnie aparatu mowy. Olkowi jest wszystko jedno z czego pije - teraz jest na etapie kieliszka - to nawyk ze szpitala - tam tak dostawal leki i teraz wszystko chce tak pić. :szok::-D Ale w sumie to dobrze bo od tego już tylko krok do normalnego pica ze zwykłego kubka.
 
Wojtek juz od dawna pije ze zwyklego kubeczka albo szklanki lubi tez przez slomke (nauczyl się przez nią pic jak mial 10 miesięcy) aj myje wszystko w zmywarce wiec nie zachodzi mi niczym wszystko wyglada jak nowe - ale i tak co jakis czas trzeba wymieniac:-)
 
A widziałaś te ustniki z balonika? Gwarantuje, ze nawet zmywarka nie pomaga.
A co do picia z normalnego kubka, to to jest bardzo indywidualne. Tak jak wszystko u dzieci. Może to moja wygoda, może Olka lenistwo, w każdym razie dla mnie to powód do dumy, że akurat w tym wieku a nie wcześniej. To nie wyścig.
 
Ja osobiści odradzam firme Nube . Kupiłam juz sporo butelek z tej firmy ale w anglii i tak są faktycznie dobre ale to co jest dostarczane do Polski to zwykły szajs . Zakupiłam u nas 3 niekapki z tej firmy po 50 złoty i kazdy było fatalny . Jesli chodzi o Tomme Tippe od 3 miesiaca to te ustniki są zdecydowanie za twarde i dziecko niemoże się z nich napić nawet jak jest sporo starszae . Firma Avent jest dobra ale ten niekapek jest fatalny mój synek niepotrafi z niego pic poniewaz ustnik jest za cieńki i za długi . Ja osobiście polecam niekapek z firmy Nuk kosztuje około 15 złoty i jest rewelacyjny !!!!
 
reklama
U nas dobrze sprawdził sie Aventa 6M+:tak: Moja Amelunia nie miala zadnych problemow....od samego poczatku załapala:tak:a pije juz z niego od 6 miesaca,a niedawno zmienilismy na 12M+ rozni sie tym ze ma twardszy ustnik.
 
Do góry