reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki płyn do higieny intymnej?

To na pewno zależy trochę od kobiety...jeśli ktoś nie ma skłonności do stanów zapalnych to raczej większość kosmetyków będzie odpowiadać.
 
reklama
Jestem w pierwszej ciąży, więc nie jestem jeszcze dobrze zorientowana, więc wolę się lepiej dopytać :) Do tej pory podmywałam się mydłem (wiem, że nie powinnam), ale mój lekarz powiedział mi, żebym teraz zaczęła używać produktów aptecznych, które są na 100% pewne dla przyszłych mam. Polecił mi Plivafem F, nie jest tani, ale czytałam sporo pozytywnych recenzji na jego temat. Czy wy w czasie ciąży ( i później połogu) stosowałyście specjalne preparaty, uzywałyście tego Plivafemu?? Macie może jakieś inne wzkazówki co do higieny w ciąży??

Witaj :-) Też jestem w ciąży i to też moje pierwsze maleństwo. Osobiście jak zaszłam w ciążę to miałam pewne problemy ginekologiczne, tzn wysoką grupę cytologii i nawracające infekcje. Zawsze przed ciążą używałam płynu do higieny intymnej firmy ziaja, ale jak zaszłam w ciążę to mój gin polecił mi lactacyd femina - emulsja. I ze swojej strony mogę to naprawdę polecić, nie jest bardzo droga bo u mnie akurat kosztuje ok 12 zł za 200 ml, ale jest bardzo wydajna i jestem w 6 miesiącu ciąży a używam obecnie drugiej buteleczki i jeszcze na jakieś 2 tyg mi starczy więcv uważam że warto. Poza tym jak tylko na początku wyleczyłam infekcje tak do tej pory nic się do mnie nie przyplątało jak tylko używam tej emulsji :-)
 
Katarina ja też często miałam nawracające infekcje - nawet przez pierwsze chyba 3-4 miesiące ciąży. Zaczęłam używać płynu ginekologicznego Lactacyd Femina (emulsja była dla mnie za słaba) i anionowych wkładek higienicznych i od tamtej pory mam spokój.
 
Katarina ja też często miałam nawracające infekcje - nawet przez pierwsze chyba 3-4 miesiące ciąży. Zaczęłam używać płynu ginekologicznego Lactacyd Femina (emulsja była dla mnie za słaba) i anionowych wkładek higienicznych i od tamtej pory mam spokój.

Hehe... a dla mnie właśnie płyn był za słaby więc gin kazał emulsję :-) Ale jak wiadomo każda z nas ma inny organizm :-)
 
Ja używałam w pierwszej ciąży i teraz też Lactacyd Femina emulsja i polecam serdecznie.
 
Mi w szpitalu każdy ginekolog odradzał jakiekolwiek płyny...lekarz, który zaszywał cięcie wręcz nakazał mi przemywanie szarym mydłem...
 
ja używałam żelu sagella 3,5ph ale niewiem czy on jest w polsce dostępny też. teraz używam zwykłego z rossmana i jestem też zadowolona
 
Mi w szpitalu każdy ginekolog odradzał jakiekolwiek płyny...lekarz, który zaszywał cięcie wręcz nakazał mi przemywanie szarym mydłem...

Kurcze, każdy lekarz co innego mówi, mój powiedział, że mydła mają złe ph i żebym jakichś aptecznych używała, z tych które przetestowałam najbardziej przypadł mi do gustu Plivafem B.
 
NIe wiem jak jest z tym szarym marsylskim mydłem...ale u mnie faktycznie śladu infekcji brak kiedy używam tego mydełka...więc mi chyba odpowiada to ph....a może to chodziło o takie zwykłe mydło ....?
 
reklama
Dzięki za rady i sugestie, na razie zdecydowałam się na Plivafem, bo dostałam od szwagierki, która w aptece pracuje. Co do mydla, to nie wiem jak jest z tym marsyliańskim, mozliwe, że ma dobre ph, bo normalne mydło ma zasadowe.
 
Do góry