reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki płyn do higieny intymnej?

Ja nic w ciąży nie zmieniałam, używałam tego płynu co zawsze, ale na szczęście nie miałam żadnych większych problemów.
 
reklama
ja w czasie ciąży zmieniłam płyn, kupiłam plivafem f, ważne byly dla mnie dwie rzeczy
1. żeby miał kwas mlekowy, bo to pomaga utrzymać właściwe Ph w pochwie
2. żeby byl dla kobiet i facetów, żebysmy mogli razem z mężem używać, myslę, że nie tylko kobieta musi dbac o higienę, mężczyzna też, bo może nas zarazic, my sie leczymy itd. w kólko, tam samo jak ja mam jakaś infekcję to mąż też się leczy.
 
Dziewczyny, a czy wasi partnerzy też używają jakichś specjalistycznych preparatów do higieny intymnej tak jak u salamandry?? Bo jak tak się zastanowić to w sumie rzeczywiście powinni, ja mam ten Plivafem i on jest i dla kobiet i dla mężczyzn, może powinnam przekonać męża do stosowania???
 
Widzę, ze wasi panowie nie stosuja jednak (oprocz salamandry ;), ja swojego namowiłam, przekonalo go to, ze ten Plivafem, ktorego uzywamy, ze to nie jest stricte kobiecy produkt i że jest praktycznie bezzapachowy :)
 
Ja od dawna używam Lactacydu, a lekarz zalecił mi raz na 2-3 dni podmywać się jogurtem naturalnym, żeby zapobiec narastaniu grzybków. I powiem wam, że ten jogurt to świetna sprawa, zwłaszcza, że zawsze byłam podatna na "pieczarki".
 
Ja od bardzo dawna używam mydła Dove, może mało specjalistyczne ale infekcje mam srednio co 8 lat, pierwsza gdy miałam 16 lat, a w wieku 24 lat miałam lekki stan zapalny, w ciąży też nic się złego nie dzieje więc ja ufam tej mało profesjonalnej w tym temacie firmie. Preparaty specjalistyczne wywołują u mnie reakcje alergiczne.
 
Hej, ja przyznam że w ciąży nie zmieniałam mydła na specjalne-ale przy tendencjach do infekcji dobrze chyba używąć jakiś płyn apteczny z kwasem mlekowym, ja natomiast brałam w ciąży provag-też profilaktycznie przed infekcjami.Natomiast po porodzie myłam się przez jakiś czas szarym szarym mydłem-to podobno pomaga goić się kroczu.
 
Chodzi o pałeczki mlekowe, które zawarte są np w globulkach grzybobójczych. Ja zastosowałam się do rady i po 3 dniach miałam spokój z "pieczarkami".
A generalnie lekarz powiedział mi, że chodzi o zakwaszenie pochwy, która w ciąży staje się zasadowa, a więc dogodna dla grzybków i bakterii.
 
reklama
ja myślę, że oprócz tego czym się myjemy dużo ważniejsze jest to jak często się tym myjemy. Dwa razy dziennie, ponadto powinno sie podmywać po każdym wypróżnieniu lub używać chusteczek do higieny intymnej. i najwazniejsze- po kazdym stosunku nalezy się podmywać.
Wiem, że to o czym piszę wydaję się banalne, ale może niektórzy nie wiedzą.

Ja używam Lactacyd, miałam też AA ale myślę, że tak samo dobre jest zwykłe szare mydło lub inny płyn do higieny intymnej. Infekcji jest żadnej w życiu nie miałam.
 
Do góry