reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki poradnik ciążowy wybrać? :)

Dołączył(a)
14 Październik 2016
Postów
3
Dziewczyny, proszę o opinię. Chciałabym z mężem zakupić jakiś poradnik ciążowy. Myślałam głownie nad dwiema pozycjami:
1. W oczekiwaniu na dziecko - Heidi Murkoff
2. Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach - Kaz Cooke

Skłaniam się ku pozycji nr 2 ponieważ w recenzjach czytałam, że jest dość humorystycznie napisana, więc idealnie by do nas pasowała i przemawiała ;) jednak czy któraś z Was ma porównanie jak jest ze stroną merytoryczną obu pozycji? Którą bardziej polecałybyście?
 
reklama
Miałam obydwie.
Ta druga rzeczywiście, humorystyczna.

Ogólnie z perspektywy czasu i wiedzy nie polecam żadnej.
Ale też zależy czego oczekujesz od poradnika.

Jakoś niedawno był wątek o lekturach ciążowych.

Ja w tym momencie czytam "położną" J.Kalyty
Z fascynacją i przerażeniem śledzę jak się zmieniało podejście do kobiety i porodu w polskim położnictwie na przełomie XX / XXI w.
 
To będzie moje pierwsze dziecko...nie mam zielonego pojęcia jaki przebieg ma ciąża, jak się przygotować do porodu, potrzebuję lektury, która usystematyzuję wiedzę i uzupełni braki a także będzie łatwa dla przyswojenia dla męża :D teraz jak tylko mnie zaboli brzuch czy cokolwiek innego się dzieje ślęczę przy komputerze i czytając różne wątki na forach i poradniki internetowe niepotrzebnie się stresuję i tracę czas, wolałabym mieć wszystkie informacje w jednym miejscu :)
 
Taaak, rozumiem - też byłam w pierwszej ciąży ;-)

I miałam obydwie książki.
W oczekiwaniu na dziecko jest fajnie ułożona, natomiast jest pisana na gruncie amerykańskim i nie zawsze przekłada się na polskie realia.
Przynajmniej tamto wydanie, które ja miałam z 2009r ;)
Mam też wrażenie że powiela stereotypy.
Tych samych autorów kupiłam również pierwszy rok życia dziecka ale porzuciłam lekturę w 2. msc życia mojego dziecka i nigdy do niej nie wróciłam. Znalazłam bardziej do mnie przemawiające.

W necie można znaleźć mnóstwo sprzecznych informacji w każdym temacie.
W życiu pewnie co położna, co lekarz to ma swoje zdanie a i pewnie wszyscy wokół mądrzejsi od Ciebie. Ciężko oddzielić ziarno od plew

Jako punkt wyjścia polecam fundację rodzić po ludzku:
Link do: Dla kobiet - Strona internetowa Fundacji Rodzić po Ludzku

z lektur to wydawnictwa mamania, większość można w ciemno kupować
Link do: Mamania

O porodzie, wydawnictwa lekarskiego "udany poród" a mniej medycznie pisze Irena Choluj w "urodzić razem i naturalnie"
Z autorów zagranicznych Ina May Gaskin, Sheila Kitzinger, Michel Odent, Frederick Leboyer

Nie wiem ile czasu masz do porodu, ale można się do niego bardzo fajnie przygotować.
Tak czy siak zapamiętasz ten dzień na długo, niech to będzie budujące wspomnienie ;)
 
Do góry