reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki poród ??

Dziki dziewczyny za slowa otuchy.. Wczoraj znowu podjelam watek - mielismy rocznice, on zapomnial i mial tak ogromne wyzuty sumienia, ze moglam wczoraj podjac kazdy temat, a on potulnie o wszystkim ze mna rozmawial:) Podobno boi sie "widokow"- krwi itd.. Ciekawa jestem co mu babcia naopowiadala:) Powiedzial ze bedzie ze mna, ale zebym nie krzyczala jak zemdleje na wejsciu:) Pojdzimy do szkoly i na pewno sie przekona. Ja juz nie naciskam, bo wczoraj obiecal ze bedzie... A jesli chodzi o cennik porodow, to byl w fajny artykul w ostatnim "9 miesiecy" o tym co ile kosztuje. Az szkoda gadac... Jak ktos nie cytal, to podajcie mi swoje maile i go zeskanuje i rozesle... Naprawde bylam zaskoczona.. - warto to przeczytac. Zreszta jest tez tam napisane, ze rzadanie odplatnosci za porod rodzinny jest niezgodne z prawem, wedlug jakiejstam ustawy...
 
reklama
To jest doslownie nie do pomyslenia-w jednych szpitalach porod rodzinny darmowy,a w innych platny.Ja rozumiem zaplacic te 200zl,ale musza byc do tego odpowiednie warunki,zeby wiedziec za co sie placi ehhhhhhhhhh,szkoda gadac.
 
Dzięki Sylwia za link. Nam z mężem się odmieniło i będziemy rodzić na Żelaznej, wykupimy prywatny poród, żebym nie musiała się stresować jak inna rodząca zacznie krzyczeć ;), poza tym Hubcik stwierdził, że chce mi zapewnić jak najwięcej prywatności i intymności, sobie też :). No i tam też będziemy chodzić do szkoły rodzenia...
 
Sylwia, dzieki za polecenie tej strony. Wlasnie spobie sprawdzilam szpitale i nawet cos sobie wybralam.. Chyba chce rodzic w MSWiA w Warszawie... Moze to glupie, ale tam nie ma lewatywy, a to jest dla mnie bardzo wazne bo mam trume z dziecinstwa ...
 
Dziewczyny był wątek o porodzie rodzinnym a co myślicie o porodzie w wodzie?
Czy macie jakieś informacje na ten temat gdize co i jak?
 
Ja bardzo poważnie myślę o porodzie w wodzie. Czytałam sporo na ten temat. Jest wiele plusów: dziecko nie doznaje takiego gwałtownego szoku, bo trafia w znajome mu z macicy środowisko wodne, woda łagodzi bóle porodowe, odpręża. Minus jest taki, że czasem pod wpływem ciepłej wody ustają skurcze i poród sie przedłuza. Czasami też dzieci dostają zapalenia spojówek. Oczywiście warunkiem do porodu w wodzie jest prawidłowe ułożenie płodu i bezkonfliktowy przebieg porodu. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz przed porodem. I jeszcze jedno: przy porodzie wodnym ograniczona jest rola położenej (odwrotnie niż przy porodzie naturalnym, gdzie dużą rolę odgrywają masaże, itp.). Przy wodnych porodach podobno dużo rzadziej nacina się krocze, ponieważ mięśnie lepiej się w wodzie naciągają i elastyczniej pracują. Tyle poczytałam, jak dotąd :)
W naszym szpitalu jest od kilku lat możliwość wodnych porodów, ale trzeba za nie płacić.
 
Hej!
Ja znow ze styczniowek, bo ciekawy ten watek :)
Tez powaznie mysle o porodzie w wodzie, ale dla mnie byloby dobrze jakby podczas zwyklego porodu po prosu mozna bylo wejsc do wanny. dla zlagodzenia bolu.
Porod w wodzie wydaje mi sie bardzo naturalny i lagodniejszy. Ale chyba w Polsce nie jest jeszcze tak bardzo popularny i troche sie obawiam, czy jest na pewno dobrze przeprowadzany. Najbardzej martwi mnie ze dzidzius moglby sie zachlysnac.
znacie moze kogos kto juz rodzil w wodzie?
 
reklama
Do góry