reklama

Jaki prezent na chrzciny?

Temat na forum 'Tu zapytaj' rozpoczęty przez kiara, 20 Marzec 2008.

1. kiara

kiara Początkująca w BB

W maju zostanę chrzestną mojego siostrzeńca.Jaki prezent powinnam kupić?Proszę o podpowiedź:rolleyes2:

2. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Chrzestna ubiera dziecko do chrztu,tort i u nas to 50zł.Świecę kupuje chrzestny i opłaca chrzest.A ile dziecko ma?

3. reklama
  4. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Ja na taki problem patrzę ze swojego punktu widzenia - wiem, że pieniądze się przydają zawsze, ale jednak uważam, że maluch powinien dostać coś, co stanowić będzie dla niego pamiątkę na resztę życia.

Ja mam w zwyczaju dawać maluchom haftowane obrazki, na których jest imię dziecka, data urodzin (może być w tym przypadku chrztu), waga i wzrost narodzinowy. Takie moje obrazki możesz zobaczyć tutaj:
    www.ivka.blox.pl w dziale Maluszkowe Prezenciki.

Do takiego obrazka możesz dołączyć np. złoty krzyżyk z łańcuszkiem lub sam krzyżyk.

5. kiara

kiara Początkująca w BB

W maju skończy 5-miesięcy

6. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Julek dostał Pamiątkę Chrztu Św.z medalikiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem i bardzo ślicznie to wygląda i w przyszłości będzie mógł sobie założyć:tak:. View attachment 71177

7. kiara

kiara Początkująca w BB

A pieniążki to też się daje????

8. villemo

villemo Fanka BB :)

Przede wszystkim jest to święto dziecka nie rodziców.
    Ja osobiście na taką okazję pieniążków nie daję, pieniążki szybko się "rozejdą"
    Chrzest to ważny dzień w życiu dziecka i fajnie byłoby mieć pamiatkę, dziecko dorośnie i napewno ucieszy się, że ma coś cennego z tak ważnego dnia oprócz zdjęć i filmu. Dwa razy zostałam matką chrzestną i kupiłam właśnie pamiątkę na całe życie.
    U jubilera można kupić specjalne na taką okazję srebrne łyżeczki (cena to ok. 80-120zł) można na niej wygrawerować imię, datę urodzin, wagę i dł. z urodzenia, dedykację.
    Do tego fajne etui na łyżeczkę + ładna kartka lub w księgarni można kupić małe książeczki np. "Szczególny dar dla waszego synka" z pięknymi wierszykami, wkleja się tam zdjęcie na okładkę + dedykacja, do całości mały bukiecik z margaretek.
    Rodzice moich chrześniaków byli mile zaskoczeni i obiecali dbać o łyżeczkę i dać ją dziecku jak będzie w stosownym wieku.
    Ja osobiście chciałabym dostać taką pamiatkę.

9. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Tych srebrnych cudeniek u jubilera też widziałam sporo, właśnie łyżeczki, grzechotki, otwierane medalioniki. Uważam, że to świetna pamiątka chrztu.

10. reklama
  11. kiara

kiara Początkująca w BB

Zdecydowałam się kupić Chrześniakowi srebrny breloczek ze św.Krzysztofem-myślę,że w przyszłości mu się przyda:)Dziękuję bardzo za porady:happy2:

12. reni111

reni111 Początkująca w BB

Mój synek na chrzciny dostał dużo pieniążków na dzień dzisiejszy z pieniążków zostało tylko wspomnienie.Oprócz pieniążków dostał śliczną branzoletkę od prababci która zostanie pamiątką na długo.

Poleć forum